Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sadist
2013-02-18, 21:47
Dlaczego macie żyć?
Autor Wiadomość
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-20, 08:41   

inifitei, Ostatni, ale najmocniejszy. Mogłoby to nawet do depresji doprowadzić te osoby, którym na tobie zależy.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Dlaczego macie żyć?
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-21, 20:02   

seta.czystej, Reaper, macie rację. Jeszcze dwie najważniejsze osoby, którym na mnie zależy i tak już mają depresję. I swoje samobójcze historie.
Dalej próbuję żyć, zobaczymy, co z tego wyjdzie.




 
 
Dlaczego macie żyć?
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-03-21, 21:45   

Ja sobie żyję, bo kurde wbrew wszystkiemu co mnie spotyka to lubię swoje życie. Mam cel - wyjście z choroby, spełnienie marzeń, zamieszkanie z ukochaną osobą, zrobienie własnej biblioteczki, nauczenie się jazdy konnej, strzelania z łuku, wydanie książki...
Jeśli...
No jeśli bym teraz sama sobie odebrała na to szansę...
To byłoby bez sensu.
A jeśli bym miała proste, bezproblemowe życie?
Też byłoby bez sensu, bo bez problemów pewnie nie uciekałabym w świat książek od dzieciaka, nie trafiłabym na to forum i nie poznałabym ukochanej osoby. Nie miałabym celu, o co walczyć.
A tak to mam. :3
A nikt nie mówił że będzie łatwo.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Dlaczego macie żyć?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-21, 22:25   

Lewa, to chyba jeden z najpiękniejszych postów, jakie dane mi było ostatnio tutaj czytać. :* Jest po prostu cholernie motywujący, piękny i prawdziwy. Zainspirowałaś mnie, wiesz?

Ja też ostatnio odkryłam kolejny cel, a do tego muszę żyć długo, długo i znieść wiele. Chcę wyjść z choroby i też to opisać, chcę napisać książkę czysto beletrystyczną, ale chcę napisać też tę jedną o moim, naszym życiu. Dlatego właśnie muszę żyć, by zostawić po nas ślad, pomnik. ;) A tak poza tym, to jednak lubię to życie, wbrew wszystkiemu, lubię je, kocham. Uświadamiam to sobie dzięki niemu.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Dlaczego macie żyć?
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-12, 05:13   

Bo nie mogę dopuścić do tego, by przeze mnie cierpiały najbliższe mi osoby.



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Dlaczego macie żyć?
karol.p
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-12, 11:53   

Lewa napisał/a:
Ja sobie żyję, bo kurde wbrew wszystkiemu co mnie spotyka to lubię swoje życie. Mam cel - wyjście z choroby, spełnienie marzeń, zamieszkanie z ukochaną osobą, zrobienie własnej biblioteczki, nauczenie się jazdy konnej, strzelania z łuku, wydanie książki...
Jeśli...
No jeśli bym teraz sama sobie odebrała na to szansę...
To byłoby bez sensu.
A jeśli bym miała proste, bezproblemowe życie?
Też byłoby bez sensu, bo bez problemów pewnie nie uciekałabym w świat książek od dzieciaka, nie trafiłabym na to forum i nie poznałabym ukochanej osoby. Nie miałabym celu, o co walczyć.
A tak to mam. :3
A nikt nie mówił że będzie łatwo.


Życie nie jest proste i bezproblemowe, właśnie dzięki problemom i zmartwieniom jest ŻYCIEM a nie BAJKĄ. Trzeba śmiało wstawać każdego ranka by móc się z tym swoim ŻYCIEM zmierzyć. Trzeba ŻYĆ!!




 
 
Dlaczego macie żyć?
Jinsayun 



Wiek: 31
Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 8
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2016-05-18, 20:33   

Żyje bo mam cichą nadzieje,że moje życie się zmieni... mimo,że od urodzenia jestem przeklęta, zupełnie jakby wisiało nademna jakieś straszliwe fatu. tylko dlaczego? za co? Czasem marze,żeby szybko wyzionąć ducha i już niczym się nie martwić...



Jinsayun
 
 
Dlaczego macie żyć?
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-21, 13:38   

Chyba dlatego że boję się zabić, a także liczę że być może los sprawi że zginę w jakimś wypadku i problem sam się rozwiąże.



"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Dlaczego macie żyć?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-21, 14:08   

Bo nie chcę, żeby bliskie mi osoby cierpiały przeze mnie.

No i już chyba trochę dla siebie... dla swoich marzeń.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Dlaczego macie żyć?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-26, 12:34   

Bo życie i tak jest bardzo, bardzo krótkie.



 
 
Dlaczego macie żyć?
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-27, 17:06   

Ostatni raz myśli samobójcze miałam cztery lata temu, potem już nigdy nie brałam samobójstwa pod uwagę z takich powodów:
- jestem zbyt młoda, żeby już siebie przekreślać, każdy problem można rozwiązać
- mam marzenia, to że w tej chwili nie czuję się zdolna do nich dążyć, nie znaczy, że zawsze tak będzie
- i najbardziej trafiające: a co, gdyby zrobiła to moja przyjaciółka/mama/siostra/tata/kumpel? Jak sama bym się czuła? Świadomość, że np. siostra się zabiła, a ja byłam tuż obok i nie pomogłam w porę, nie dałaby mi żyć. Poza tym ogólnie nie wyobrażam sobie życia bez niej, jej samobójstwo jest tak straszną wizją, że na samą myśl chce mi się płakać, więc nie wiem, czy w ogóle byłabym w stanie poradzić sobie z tym psychicznie. Gdybym się zabiła, ona miałaby tak samo, a życzę jej jak najlepiej i nie chciałabym być kiedykolwiek powodem jej smutku.
Osoby, które chcą popełnić samobójstwo mają chyba w zwyczaju przekonywanie samych siebie (stwierdzam to po swoim doświadczeniu i znanych mi osób, które o samobójstwie myślały), że tylko pomogą w ten sposób bliskim, skończy się ich cierpienie powodowane oglądaniem cierpienia, ale to bull*hit.

edit: aj, jeszcze jedna rzecz, ale to chyba trafi tylko do wierzących - Bóg nas zesłał tutaj z konkretnego powodu, jest jakieś powołanie dla nas, na pewno nie jest nim unicestwienie siebie, bo to byłoby bez sensu.




 
 
Dlaczego macie żyć?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-27, 17:49   

Fearless napisał/a:
jestem zbyt młoda, żeby już siebie przekreślać, każdy problem można rozwiązać

Nie każdy problem można rozwiązać. Jak umrze Ci dziecko, to nie rozwiążesz tego problemu, możesz tylko nauczyć się z tym żyć, a to zupełnie co innego.
Fearless napisał/a:
mam marzenia, to że w tej chwili nie czuję się zdolna do nich dążyć, nie znaczy, że zawsze tak będzie

Pełna zgoda. Więcej osób, szczególnie tutaj na forum, powinno tak myśleć.
Fearless napisał/a:
Świadomość, że np. siostra się zabiła, a ja byłam tuż obok i nie pomogłam w porę, nie dałaby mi żyć. Poza tym ogólnie nie wyobrażam sobie życia bez niej, jej samobójstwo jest tak straszną wizją, że na samą myśl chce mi się płakać, więc nie wiem, czy w ogóle byłabym w stanie poradzić sobie z tym psychicznie.

I tutaj sama podajesz przykład problemu, którego się nie da rozwiązać.
Fearless napisał/a:
ale to bull*hit

Jeżeli jest to nieprawda, to jest to zwężenie poznawcze typowe dla zespołu presuicydalnego. Czasem zdarza się niestety, że wcale to nie jest bull*hit, ale tutaj już wchodzimy w temat eutanazji, a nie samobójstwa.

Jak dla mnie przekonującym argumentem było, że na samobójstwo nigdy nie będzie za późno. Na wiele rzeczy w życiu może być zbyt późno, ale zabić się zawsze człowiek zdąży, więc nie ma powodu do pośpiechu.




 
 
Dlaczego macie żyć?
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-05-27, 22:33   

A mi jest dobrze póki się nad tym nie zastanawiam.
Póki żyję rutyną, nie rozgrzebuję blizn.




 
 
Dlaczego macie żyć?
jogusiek@ 



Wiek: 27
Dołączyła: 12 Sie 2015
Posty: 77
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-06-01, 00:22   

Bo mogę jeszcze wszystko zmienić. Przynajmniej dziś w to wierzę...



 
 
Dlaczego macie żyć?
Fall Angel live
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-01, 21:11   

Nasze piękne marzenia.

[ Komentarz dodany przez: Żurawek: 2016-06-02, 20:00 ]
Używaj, proszę polskich znaków i interpunkcji. Zachęcam do rozwijania swoich wypowiedzi, by nie wyglądały jak próba nabijania postów.




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2016-06-02, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dlaczego macie żyć?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13