Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka filmowa
Autor Wiadomość
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-08, 22:27   Muzyka filmowa

Na bardzo dobry film składa się wiele elementów - scenografia, montaż, aktorzy, scenariusz i muzyka. Muzyka, która oddaje uczucia, emocje, która budzi napięcie ( czym by były horrory bez muzyki ), która jest nieodłącznym elementem dzisiejszych filmów. Czasami staje się tak, że to muzyka staje się większym dziełem niż sam film.

Osobiście uwielbiam muzykę filmową. Wiele jest takich melodii, które wprawiają mnie w zachwyt, które potrafią sprawić, że łzy lecą mi po policzkach, które sprawią, że przekaz filmu jeszcze bardziej na mnie oddziałuje.
Uważam, że świetny film nie ma prawa bytu bez świetnej ścieżki filmowej.

W życiu lubię minimalizm - tak jest też w muzyce.
Moim ulubionym kompozytorem filmowym jest Ludovico Einaudi. Jego muzyka jest niesamowita. Jego dźwięki wyzwalają we mnie całą gamę uczuć. Jego melodie są proste, bez jakichś "fajerwerków", ale są niezwykle emocjonalne.
Najbardziej znany z filmu : Nietykalni
( Polecam całą twórczość tego pana.)

Wrażenie na mnie zrobił też soundtrack z filmu Godziny autorstwa Philipa Glassa, za który dostał nominację do Oscara.
Znany też z filmu Notatki o skandalu. Napisał też muzykę do takiego filmu jak Iluzjonista.

Ostatnio też moje serce skradł Hans Zimmer tym utworem https://www.youtube.com/watch?v=RxabLA7UQ9k z Incepcji.
Jeden chyba z najpopularniejszych kompozytorów muzyki filmowej. To przecież on skomponował muzykę do takich filmów jak: :Gladiator, Król Lew, Mroczny Rycerz, Ring, Interstellar i wiele, wiele innych.

A co Wy myślicie na temat muzyki filmowej, jej roli w filmie. A może dla Was muzyka nie ma większego znaczenia?
Może macie jakichś ulubionych kompozytorów, soundtracki, albo wybrane utwory? Może oglądaliście jakiś film, w którym muzyka silnie wpłynęła na Wasze emocje, która zapadła Wam w uszach długo po skończonym filmie?
Zapraszam do dyskusji. ;)




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Muzyka filmowa
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-09, 20:00   

Muzyka filmowa och tak uwielbiam ją. Ostatnio całymi dniami wsłuchuje się w muzykę Hans Zimmer może dlatego że większość z nich jest tak jakby przejściem na drugą stronę niby tylko dźwięk a czuję w niej odejście z tego świata. Niema słów i słyszę jak przemijamy jak nasze życie jest krótkie a przejście na drugą stronę nie zawsze jest złe. Ostatnio moim ulubionym tytułem jest Hans Zimmer - A Small Measure of Peace polecam. Nie wiem dlaczego ale od kiedy mam problemy z sobą czyli jestem w "depresji" oraz z często z myślami samobójczymi to jedynie ta muzyka przynosi mi ukojenie. Mam wrażenie że muzyka jest smutna ale po części odzwierciedla moje uczucia że też bym chciał odejść. Prawie każdy soundtrack Hansa Zimmera jaki słucham w filmie jest puszczony w bardzo smutnym momencie bo stracie lub śmierci czy też poświeceniu mnie to wzrusza. Jest to jedyny chyba kompozytor przy którym płacze :/ . Pierwszy był Ostatni Samuraj oglądałem go już tyle razy i mimo iż znam film na pamięć to zawsze płacze mimo iż było to dawno bardzo dawno temu to dalej nie potrafię powstrzymać łez. Ostatnio oglądałem Interstellar po raz drugi i ostatnia scena z puszczoną muzyką tak mnie wzruszyła że nie mogłem powstrzymać łez co zabawniejsze zapętlałem tą końcówkę dziesiątki razy. Bardzo chciałbym odejść przy jego muzyce w podobnych okolicznościach jak w filmach Gladiator, Ostatni Samuraj, Interstellar czy Incepcja.
Z innych tytułów to lubię słuchać muzykę z Hobita czy władcy pierścieni bardzo przyjemny jest "Compilation of Rohan and Gondor Themes". Heh to pewnie dlatego że lubię smutne filmy i ogólnie filmy chociaż ostatnio dużo mniej ogladam ale też polecę Ci dwie inne godne przesłuchania, bardzo lubię Underworlda ostatnio na forum zobaczyłem że ktoś słucha Type O Negative - Wolf Moon - Underworld z filmu nie kojarzę tej muzyki lecz wpadła mi w ucho wraz z Theatre of Tragedy,Siren ta jest po prostu genialna dla mnie :) Nie wiem czyj to soundtrack i czy nawet jest z filmu ale bardzo przyjemna nutka.
Ps. W tym roku powinna wyjść 4 część Underworlda liczę na jakiś ciekawy soundtrack :)
Przepraszam że tak się rozpisałem :D




 
 
Muzyka filmowa
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-05-09, 20:18   

Moim ulubionym soundtrackiem jest zdecydowanie ten pochodzący z Arizony Dream. Piękne, bałkańskie nuty, Goran Bregovic i Iggy Pop zrobili kawał dobrej roboty.
Jeśli miałabym wskazać kompozytora, którego lubię, byłby to Ennio Morricone. Chociażby w Hateful Eight. Zimmer jest dla mnie zbyt pompatyczny aby słuchać go na co dzień, ale nie można mu odmówić geniuszu.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Muzyka filmowa
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-09, 20:18   

Jak do tej pory jedyna muzyka filmowa, która została ze mną na dłużej to OST do 300.



 
 
Muzyka filmowa
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-12, 01:31   

Buber napisał/a:
może dlatego że większość z nich jest tak jakby przejściem na drugą stronę niby tylko dźwięk a czuję w niej odejście z tego świata. Niema słów i słyszę jak przemijamy jak nasze życie jest krótkie

Buber napisał/a:
Mam wrażenie że muzyka jest smutna ale po części odzwierciedla moje uczucia że też bym chciał odejść
Dokładnie. W zupełności się z Tobą zgadzam.
Buber napisał/a:
A Small Measure of Peace polecam.
Nie słyszałam wcześniej, ale za Twoim poleceniem sobie puściłam i.... podoba mi się. ;)
Buber napisał/a:
Przepraszam że tak się rozpisałem
Nie masz za co przepraszać. :D Właśnie fajnie, że tyle napisałeś. ;)



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Muzyka filmowa
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-12, 13:00   

.Shadow., A ci jakie kawałki najbardziej utkwiły w głowie? ;)



 
 
Muzyka filmowa
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-21, 02:18   

Buber, Ostatnio jestem zakochana w Time - Zimmera. <3
Bardzo lubię też Philipa Glassa - Morning Passages z Godzin. Tak bardzo, że sobie nuty ściągnęłam. :P
No i oczywiście mój ulubiony kompozytor - Ludovico Einaudi z Fly z Nietykalnych.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Muzyka filmowa
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-21, 07:28   

.Shadow. napisał/a:
Time - Zimmera

Też uwielbiam!




 
 
Muzyka filmowa
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-21, 22:16   

Hm, ja bardzo lubię cały soundtrack z Władcy Pierścieni, bardzo zgrabnie współgrał z całością i wprowadzał nastrój. Dużym sentymentem darzę też piosenki z Bonda - zwłaszcza You know my name Chrisa Cornella. Podobnie mam z muzyką z filmów Tarantino - nie są to co prawda utwory, których słuchałabym na co dzień, ale bez nich nie wyobrażam sobie tych filmów.
Ostatnio obejrzałam też Królową Margot i urzekł mnie Bregovic i Lullaby.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Muzyka filmowa
noreason 



Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-28, 23:13   

Ja chyba jak każdy uwielbiam soundtrack z ,,Incepcji". Ogólnie lubię wiele utworów Hansa Zimmera (ten słynny motyw z Piratów z Karaibów <3 ). Chyba jest to mój ulubiony muzyk filmowy. Muzyka z "Nietykalni" też jest ok. Od siebie polecę jeszcze utworzy z Amelii ;) Cała płyta genialna, bardzo klimatyczna. Z Gladiatora też super. Ogólnie jest baaaaardzo dużo utworów z filmów które uwielbiam. Większość z nich jest genialnych do uspokojenia się i wyciszenia :D No i nie wolno oczywiście zapomnieć o Enio Moricone!
https://www.youtube.com/watch?v=AFa1-kciCb4

EDIT: Jezu zapomniałabym o cudownym soundtracku z "The Crow"!! Nie darowałabym sobie jakbym Wam nie poleciła :D




 
 
Muzyka filmowa
pyramidhead2 



Wiek: 31
Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-05, 19:53   

marilyn manson resident evil soundtrack po prostu uwielbiam :)



Samotność już mnie powoli zabija
 
 
 
Muzyka filmowa
Kropka Zagłady 



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 80
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-24, 08:11   

Zdecydowanie jestem zakochana w soudtracku z filmu K-PAX.



Eventually you'll one day know

 
 
Muzyka filmowa
Lucretia
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 19:40   

Ostatnio gram utwory z filmu Amelia, skomponowane przez Yanna Tiersena.



 
 
Muzyka filmowa
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-11-09, 23:10   

Tak mnie natknęło, bo ostatnio muzyczne motywy z Amelii gdzieś tam mi się przewijają przed oczami po internetach: zdecydowanie od ścieżki dźwiękowej z tejże wolę to, co pan Yann skomponował do Good bye, Lenin!.

A, do Człowieka z kamerą (1929) The Cinematic Orchestra zrobiło fajną ścieżkę dźwiękową. To jest chyba ostatnimi czasy muzyka filmowa, której słucham najczęściej (przy okazji maglując całą dyskografię wspomnianej grupy).




Disqualified as a human being.
 
 
Muzyka filmowa
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-06-28, 15:00   

Soundtrack z filmu Lekarstwo na życie autorstwa Benjamina Wallfischa. Cudo. :zauroczony:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Muzyka filmowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 11