Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i anime
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-05, 08:31   

To może i ja zabiorę się dziś za Mojego sąsiada Totoro. Ktoś mi go chyba kiedyś odradzał, ale już nie pamiętam czemu. :drapanie:



 
 
Manga i anime
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-05-05, 10:20   

Arya, no cóż, na pewno to jest w 100% bajka i to raczej dla młodszych dzieci, więc może dlatego? Wielu moim znajomym, którzy są fanami Miyazakiego, Totoro nie podeszło, bo jednak było zbyt 'dziecinne'. Jednak reszta jego filmów wypada przy Totoro dużo poważniej, a i duża część zachodniej animacji porusza trudniejsze tematy. Co nie znaczy, że nie jest to absolutnie przekochany film :lama3:



czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Manga i anime
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-06, 17:57   

Akyrp Ratavuli napisał/a:
Księżniczkę Mononoke

Arya napisał/a:
Ruchomy zamek Hauru

Mam w planach, bo już kiedyś słyszałam te tytuły. Fabuła niekoniecznie mnie ciekawi, ale spróbuję. ;)
pinkrabbits napisał/a:
Ella, ale podobno to wszystko to jest teoria spiskowa.

Czytałam też gdzieś, że reżyser Mój sąsiad Totoro i tak nie mógłby przyznać się do tego, że bajka ma głębszy sens i nawiązuje do morderstwa, ponieważ jest to anime dla dzieci i przyznanie się, że chodzi o coś głębszego, mogłoby go sporo kosztować - strata widzów i w ogóle.
Obejrzałam filmik - pierwsza część, ta nawiązująca do morderstwa, została nagrana również po polsku. Tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=-ff7lOGRGrw




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Manga i anime
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-06, 18:10   

Ella napisał/a:

Czytałam też gdzieś, że reżyser Mój sąsiad Totoro i tak nie mógłby przyznać się do tego, że bajka ma głębszy sens i nawiązuje do morderstwa, ponieważ jest to anime dla dzieci i przyznanie się, że chodzi o coś głębszego, mogłoby go sporo kosztować - strata widzów i w ogóle.

Spirited Away, czyli na pierwszy rzut oka też taka bajka dla dzieci o złej wiedźmie jest o... prostytucji i współczesnym przemyśle seksualnym. Sam reżyser to akurat przyznał. ;)




 
 
Manga i anime
noreason 



Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-10, 07:43   

Ja oglądałam Spirited Away, Ruchomy zamek Hauru i mój sąsiad Totoro :D Szczerze nie wiem co mi się bardziej podobało. Totoro oglądałam z młodszą siostrą i zakochałam się w tej bajce tak jak ona. Aktualnie lecę z Naruto od samego początku. Trochę wstyd się przyznać, ale nigdy nie widziałam :p



 
 
Manga i anime
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-11, 15:26   

Wstyd przyznać, że się widziało Naruto. B)
:killurun:
Żarcik.

Nie widziałam wielu filmów Miyazakiego, hmm, przypomnijmy sobie. Widziałam Ponyo, Ruchomy Zamek Howl, Spirited Away, Totorio i When Marnie Was There, ale nigdy ich nie analizowałam, ani nie czytałam żadnych artykułów. Z tego co pamiętam, nie wydaje mi się, żeby ani Ponyo, ani Howl, ani Marnie mogły nawiązywać do jakiś przestępstw czy innych koszmarów... A to, co napisałyście o dwóch pozostałych filmach mnie mocno zainteresowało. Później obejrzę ten filmik, teraz spadam rysować, hah.

I skoro rozmowa się przerzuciła na filmy, są wśród nas fani Satoshiego Kona?




Ostatnio zmieniony przez Astral 2016-05-11, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Manga i anime
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-11, 16:05   

Obejrzałam Spirited away. Mój Boże, ależ to było porąbane... Dobrze, że nie oglądałam tego jako dziecko, bo z pewnością miałabym koszmary. Te postaci były tak bardzo dziwaczne...



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Manga i anime
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-12, 17:50   

Arya napisał/a:
Wciągnęłam się ostatnio w Death Note. Do tej pory nie przepadałam za takimi serialami, a ten jest bardzo wciągający.

O tak, trzyma w napięciu.

Arya napisał/a:
To może i ja zabiorę się dziś za Mojego sąsiada Totoro. Ktoś mi go chyba kiedyś odradzał, ale już nie pamiętam czemu.

Ja, bo mi się nie podobał. I :axel: też.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Manga i anime
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-17, 21:33   

Ktoś czytał Umineko?



 
 
Manga i anime
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 09:23   

Ella, przypomniało mi się jeszcze jedno anime. Grobowiec Świetlików. Strasznie ciężkie, ale powinno Ci się spodobać.



 
 
Manga i anime
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-22, 15:08   

Akyrp Ratavuli, II wojna światowa... Ciężki temat, nie przepadam za nim. Jak widzę strzelanki, upokarzanie ludzi i mundury wojskowe to jest mi bardzo, ale to bardzo źle.
Ale spróbuję. Ktoś napisał, że chwilami film jest "ckliwy do przesady", więc może nie będzie źle. ;)
Dzięki!




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Manga i anime
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-22, 17:33   

Ella, strzelania to akurat tam jest niewiele, bardziej chodzi o dramat szarego człowieka w czasie konfliktu zbrojnego. :>



 
 
Manga i anime
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-22, 19:07   

Akyrp Ratavuli, to brzmi już trochę bardziej zachęcająco. Dodam film do listy "chcę obejrzeć". :)



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Manga i anime
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-05-22, 20:28   

Ella, od siebie polecam film animowany Bakemono no ko. Bardzo mi się podobał. :3



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Manga i anime
Teo 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Maj 2016
Posty: 119
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-06-01, 14:59   

Oglądałam Spirited away, miałam na dvd i uwielbiałam. To była jedyna animacja którą mogłam oglądać w nieskończoność ale i tak mi się nie nudziła. Oglądałam też Grobowiec Świetlików i Ruchomy zamek Hauru.
Ostatnimi czasy po dłuższej przerwie zabrałam się za Bungou Stray Dogs, Gangsta i ponownie oglądam Umineko no naku koro ni.




 
 
Manga i anime
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13