Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co na grilla?
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-05, 10:33   Co na grilla?

Wprawdzie większość osób je kiełbaski z grilla lub jakieś kawały mięcha, ale można przecież zrobić milion innych rzeczy!
Osobiście polecam potrawę autorstwa mojego kreatywnego kulinarnie towarzystwa. Nazwaliśmy ją "zboczone pieczarki"
Składniki: Duża, parzysta liczba małych pieczarek, ser żółty, folia aluminiowa.
Wykonanie:
1. Najpierw należy brutalnie pieczarkom nogi z d*** powyrywać. Tak, żeby nie uszkodzić kapelusza, ale żeby miał on w sobie wgłębienie po urwanej nóżce.
2. Robimy pieczarkom protezy, to znaczy napychamy dziury po nogach serem. Doświadczeni pieczarkowicze pewnie będą chcieli spróbować innego nadzienia.
3. Robimy pieczarki syjamskie - łączymy serowymi protezami 2 pieczarki zbliżonej wielkości i zawijamy szczelnie w folię.
4. Pozostałe nóżki można też położyć na grilla zawinięte wszystkie razem w folię.
5. Grillujemy obracając co jakiś czas aż zawartość paczki będzie całkiem miękka. Istnieje też szkoła każąca czekać aż folia zmieni kolor na złoty. Efekt jest mniej więcej ten sam.
6. ?ciągamy z grilla upieczoną paczuszkę i rozwijamy folię. Przy odpowiednio nieprzyzwoitej dozie wyobraźni sami wpadniemy na to, skąd się wzięła nazwa potrawy.




 
 
Co na grilla?
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-05, 10:41   

Muszę spróbować :)

Ja ostatnio robiłam na grila papryki nadziewane serem feta, z ziołami - pycha :)




 
 
Co na grilla?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-05-05, 10:43   

Ja proponuje przyprawić pokrojoną w plastry cukinię solą, pieprze i papryką i położyć na tą aluminiową tackę obracając plastry co jakiś czas.
Pokroić paprykę kostkę, cebulę w plastry, całe pieczarki nadziewać na ten patyczek na szaszłyki, przyprawić do smaku i grillować:)




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Co na grilla?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-05, 10:49   

Duszka napisał/a:
Ja proponuje przyprawić pokrojoną w plastry cukinię solą, pieprze i papryką i położyć na tą aluminiową tackę

No nie wiem... cukinia odparowuje na wiór jeśli nie jest zawinięta w folię.




 
 
Co na grilla?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-05-05, 10:55   

rozwielitka, ja zawsze kroję ją na grube plasterki :)



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Co na grilla?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-05, 11:01   

Próbowałam kroić na różne długości i zawsze była zimna i wysuszona, ciepła i wysuszona lub wysuszona i spalona.



 
 
Co na grilla?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-05-05, 11:03   

rozwielitka, przyjedź do mnie to pokażę Ci jak ja to robię^^ bo wypraktykowałam to w jakiś tam sposób:)

edit by Evi.
ort.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Evi 2012-05-05, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Co na grilla?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-05, 11:07   

To trochę przerażające, ale ten grill jest wykonalny... A ja ci wyłożę pieczarkowe niuanse ;p
Jadłam też kiedyś placki z grilla. Po prostu ciasto o konsystencji pizzowego (nie wiem czy też drożdżowe) kładło się na ruszt. Przepis zaginął w mrokach dziejów, ale może ktoś tam grzebał, znalazł i się podzieli?




 
 
Co na grilla?
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-05-05, 18:42   

A ja uwielbiam chleb z serem z grilla :D



 
 
 
Co na grilla?
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-05-05, 19:46   

Kiełbacha rlz. :D Niekiedy wpadnie jakieś polne zwierze, ale to tylko przy dobrym dniu. ;d Do tego grillowane warzywa. Na grillu pełno łakoci, spróbuje wszystkie, ominę kiełbaskę i na koniec się nią dopcham, bo jakże by inaczej. Smakują mi też jabłka, tylko najpierw je owijam w folię aluminiową. ;)



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Co na grilla?
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-18, 22:53   

Mercy napisał/a:


Czu a jak robisz papryczkę?

czerwoną, wybieram zazwyczaj takie mniejsze :)

Dziś przygotowałam piersi z kurczaka na grila w marynacie czosnkowo ziołowej,
szaszłyki z drobiu, cukini, papryki czerwonej i żółtej oraz cebuli,
no i jeszcze karkówkę...

boże, łapy mi odpadają...




 
 
Co na grilla?
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-08-18, 19:19   

Pieczywo pieczemy ostatnio na grillu i robię masło czosnkowe z ziołami.
Skrzydełka z grilla przyprawione ostrą papryką.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Co na grilla?
bajarz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-01, 17:29   

Witam.

Z powodu zbliżającego się grilla chciałbym ożywić nieco ten temat.

Czy ktoś mógłby po lecić przynajmniej dwie ciekawe marynaty do mięs? Moje mięsa to karkówa i boczek świeży który będzie na szaszłyki.

Posiadam wiele własnych dobrych marynat jednak zawsze byłem otwarty na nowe doznania kulinarne.




 
 
Co na grilla?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13