Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pro-mia
Autor Wiadomość
Imogene 



Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 2011-06-18, 16:45   Pro-mia

Przeczytałam o Pro-Ana - przeżyłam szok. Czytałam dalej, aż doczytałam się o Pro-Mia. Te pierwsze zgromadzenie, potrafię zrozumieć- dziewczyny chcą być chude, chcą się podobać i tak dalej. Ale jak można świadomie wywoływać wymioty?! Zastanawiam się, czy Ci wszyscy, którzy należą do któregoś z tych ruchów, wiedzą co im grozi? Na chama wbijają sobie chorobę psychiczną? Chcą być fajne? Chore?
Co o tym wszystkim sądzicie? Ja jestem tolerancyjna i otwarta na nowości, ale to przesada.. Co? Może jeszcze za niedługo ktoś stworzy Pro-schiz i ludzie będą próbowali zachorować na schizofrenię? To przerażające..




Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-03-21, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pro-mia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-18, 16:51   

Nie zdają sobie z tego sprawy. Nawet nie wiedziałam, że jest taki odpowiednik pro - any.
Ale nie wiadomo, co nimi kieruje. Może są w takim wieku, że chcą przynależeć do czegoś i trafiła się taka okazja. Więc czemu nie. Albo naprawdę nie zdają sobie sprawy, czym to szkodzi. Bądź myślą, że w każdej chwili mogą przestać.
Smutne i straszne zarazem.




 
 
Pro-mia
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-18, 17:54   

Wiedziałam, że wiele dziewczyn tak robi, nie wiedziałam tylko, że ma to swoją specjalną nazwę.

Takie coś pewnie rodzi się w umyśle młodej dziewczyny z niewiedzy. Wymioty to szybki sposób na pozbycie się jedzenia, które może przyczynić się do przybywania kilogramów.
A po co na siłę męczyć się z dietami, skoro można to przyspieszyć? Ehh, tak jak powiedziała dead_eternity, to smutne i straszne zarazem.

Niewiedza naprawdę potrafi doprowadzić do dna... Bo dobrze wiemy, jak takie coś może się skończyć.... Przykre.




 
 
Pro-mia
fleur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-18, 22:04   

Wiedziałam o czymś takim, może dlatego, że długo już siedze w zaburzeniach odżywiania. Te dziewczyny nie wiedzą, że to nie działa tak, że jak zechcą z tym skończyć, to nie będą już w stanie i zakopią się w tym na dłuuugie lata. Są nieświadome tego co sobie robią.
Wybierają tą całą 'pro-mie' bo nie muszą sobie odmawiać czegoś co tak bardzo kochają - jedzenia. Tylko to błędne koło za które słono zapłacą.




 
 
Pro-mia
Imogene 



Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 2011-06-18, 23:27   

Dziś pisałam z jedną dziewczyną z ruchu Pro-Ana. "Ana mną zawładnęła. Zjadłam 1/6 ryżu na mleku". To głupie, dziecinne, śmieszne, a zarazem tragiczne. Sama tego chciała, a teraz płacze..



Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
 
 
 
Pro-mia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-19, 08:09   

Imogene napisał/a:
Sama tego chciała, a teraz płacze..

Właśnie straszne jest to, że pro ana promuje anoreksję jako styl życia, a nie chorobę... Myślę, że wiele szczególnie młodych dziewczyn może dać się na to nabrać.




 
 
Pro-mia
fleur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-19, 17:22   

Emaleth napisał/a:
Właśnie straszne jest to, że pro ana promuje anoreksję jako styl życia, a nie chorobę...

mam koleżankę, która kocha ten styl życia, bo jak mówi pozwala jej chudnąć. A chudnie? nie...
ona kocha ten styl, ale nie potrafi wytrzymać w tych ich twardych zasadach, wiec nienawidzi siebie jeszcze bardziej i jeszcze bardziej do tego lgnie. To chore. Nie dociera do nich nawet rzeczywisty obraz choroby opisany przez osobę chorą.




Ostatnio zmieniony przez Duszka 2011-06-19, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pro-mia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-06-20, 00:22   

fleur, i nie zrozumieją do póki nie będzie za późno żeby przestać, wtedy będzie problem i płacz.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Pro-mia
fleur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 04:19   

megi -s napisał/a:
fleur, i nie zrozumieją do póki nie będzie za późno żeby przestać, wtedy będzie problem i płacz.

niestaty.. żałuję, że ludzi na których mi zależy nie jestem w stanie od tego odwiezc zanim będzie za późno..ale trodno.
Każdy człowiek na swój rozum i wolny wybór...




 
 
Pro-mia
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 13:05   

fleur, no niestety tak już jest... Nie możemy też przejmować się wszystkimi, nawet z naszego bliskiego grona, bo w końcu sami sobie nie poradzimy... A wtedy to już nikomu nie pomożemy.

Przeraża mnie pro-mia, mimo że sama miałam pomysł wymiotów po jedzeniu. Wszystko jednak było u mnie kwestią dokładnego przemyślenia. Przecież... To również autoagresja, pchać się w coś tak szkodliwego z własnej woli...




 
 
Pro-mia
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 14:59   

Cytat:

Przeraża mnie pro-mia, mimo że sama miałam pomysł wymiotów po jedzeniu. Wszystko jednak było u mnie kwestią dokładnego przemyślenia. Przecież... To również autoagresja, pchać się w coś tak szkodliwego z własnej woli...


O, to to. Przeraża mnie, że ktoś do tego namawia młode dziewczyny, mimo że nie raz miałam taki pomysł, tylko zabrakło odwagi...




 
 
Pro-mia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 19:50   

Inny punkt widzenia:

Imogene napisał/a:
Ale jak można świadomie wywoływać wymioty?!

Jak można świadomie robić sobie krzywdę?

(Dla iluś tam ludzi jest to niepojęte, wraz z tym jak można chcieć się zabić, odebrać sobie życie.)

Imogene napisał/a:
Zastanawiam się, czy Ci wszyscy, którzy należą do któregoś z tych ruchów, wiedzą co im grozi?

Zapytaj, każdą taką osobę.

Tylko, tak naprawdę, kto się zastanawia nad konsekwencjami? Kto zaczynając krzywdzić siebie - wiedział czym to grozi? Czym to się skończy?
Ty wiedziałaś?

Imogene napisał/a:
Na chama wbijają sobie chorobę psychiczną? Chcą być fajne? Chore?

Może tak, może nie. Może mają głębsze problemy niż się wydaje tym oceniającym je. Ciężko powiedzieć, nie siedzimy w ich głowach. Może nieco objaśniłaby osoba, która w tym jest...


Z jednej strony, przychodzi myśl: "jak tak można, jakie to głupie, bezmyślne itp.", i gdyby tak z drugiej strony - "patrz na siebie.". Obraz się zmienia.
Albo i nie.




 
 
Pro-mia
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 21:15   

ekspresja napisał/a:
Imogene napisał/a:
Na chama wbijają sobie chorobę psychiczną? Chcą być fajne? Chore?

Może tak, może nie. Może mają głębsze problemy niż się wydaje tym oceniającym je. Ciężko powiedzieć, nie siedzimy w ich głowach. Może nieco objaśniłaby osoba, która w tym jest...


Hm... nom, w sumie... Gdy zaczynałam z Aa nie wiedziałam nawet, że jest to aż tak straszne i szkodliwe. Że już nie wspomnę o tym iż nie miałam pojęcia, jak to uzależnia i jakie konsekwencje się z tym wiążą.
Ja chciałam sobie ulżyć, poprawić sobie humor... Zwolennicy pro-mia, chcą schudnąć.
Nikt nie lubi martwić się na zapas.




 
 
Pro-mia
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 21:29   

ekspresja napisał/a:

Może tak, może nie. Może mają głębsze problemy niż się wydaje tym oceniającym je. Ciężko powiedzieć, nie siedzimy w ich głowach. Może nieco objaśniłaby osoba, która w tym jest...


Z jednej strony, przychodzi myśl: "jak tak można, jakie to głupie, bezmyślne itp.", i gdyby tak z drugiej strony - "patrz na siebie.". Obraz się zmienia.
Albo i nie.

Siedziałam w tym trochę. Jeśli dobrze pamiętam, to początek moich zaburzeń odżywiania zbiegł się właśnie z ruchem pro-ana/pro-mia. I to nie jest tak, że celowo się tam pchamy... Cóż, to jest trochę jak z tym forum. Ludzie z podobnym problemem są zebrani w jednym miejscu w internecie, w pewnym sensie pomagają sobie, wspierają, rozumieją.
Prawda jest taka, że w pro-ana dostałam największe wsparcie w życiu, a w rzeczywistości trudno o takie zrozumienie. Dlatego ludzie w tym siedzą i jest to takie toksyczne, na szczęście już z tego wyszłam.




 
 
Pro-mia
moja-tajemnica
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-02, 23:44   

ogólnie pro-ed należy do takich ruchów



 
 
Pro-mia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14