Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od rodzica
Autor Wiadomość
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-04-12, 03:46   

Przez nadopiekuńczość mojej mamy, pomimo tych już 19 lat, mam poczucie, że przeciętny 13 latek potrafi zrobić więcej niż ja. Pójście do urzędu w sprawie prawa jazdy, było wielkim wyczynem. :roll: Podobnie jak Nightmare, do lekarza umawia mnie mama. Boję się nowych, nieznanych sytuacji. Boję się, mam poczucie, że sobie sama nie poradzę, co w dużym stopniu jest zasługą mojej mamy. Chciałabym odciąć w końcu tą tzw. pępowinę. Mówię sobie za każdym razem, że zrobię, załatwię to sama, ale gdy przychodzi co do czego, to.... lęk okazuje się silniejszy, ale staram się z tym walczyć. Bo przecież ile można... :roll:

Często się nawet łapie na myśleniu, że gdyby mojej mamie się coś stało, to ja bym sobie nie poradziła, a przecież jestem już (metrycznie) dorosła. :/




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Uzależnienie od rodzica
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-12, 09:35   

.Shadow., dokładnie. Nie poradziłabym sobie. No, ale na wszystko chyba przychodzi czas. W końcu umiem bez mamy pójść do dentysty i na zakończenie roku szkolnego, albo rozmawiać z lekarzem - no, dobra nie każdym lekarzem. :roll: Jeszcze tylko umieć wejść do sklepu z ubraniami i sobie coś kupić bez mamy. To by było coś. A i jeszcze urząd. Muszę wyrobić nowy dowód.



 
 
Uzależnienie od rodzica
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-04-12, 11:49   

.Shadow. napisał/a:
Pójście do urzędu w sprawie prawa jazdy, było wielkim wyczynem. :roll: Podobnie jak Nightmare, do lekarza umawia mnie mama.
Mnie dokładnie tak samo - uzależnienie 'level hard'. Nie potrafię chociaż, tak jak napisała Nightmare, też udało mi się pójść do dentysty samemu :silacz: , brzmi to banalnie, ale... jest to dla mnie duży wyczyn.
Nightmare napisał/a:
A i jeszcze urząd. Muszę wyrobić nowy dowód.
trzymam :kciuki: , chociaż sam zapewne szedłbym tam z kilka miesięcy, sam stres by mi na to nie pozwolił.
Tak myślę, że to jest żałosne, jak patrze na znajomych, choćby z klasy, którzy sami wszystko załatwiają a ja... nie potrafię... :roll:




They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Uzależnienie od rodzica
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-04-12, 13:00   

MuniekB napisał/a:
Tak myślę, że to jest żałosne, jak patrze na znajomych, choćby z klasy, którzy sami wszystko załatwiają a ja... nie potrafię..
No dokładnie. Mam wtedy poczucie, że jestem jakaś ... niedorozwinięta. :roll:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Uzależnienie od rodzica
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-14, 14:29   

Jestem chorobliwie uzależniona od mojej mamy, od jej zdania na dany temat, od wszystkiego co się z nią wiąże. Jak pomyślę, że kiedyś umrze to nieraz wpadam wręcz w histerię.
To uzależnienie prawdopodobnie wzięło się stąd, że moje dziecięce lata zależały od nastroju mojej matki. Kiedy był dobry - było normalnie, ale zazwyczaj był zły - i wtedy mnie biła. Robiłam wszystko, by zyskać jej aprobatę. I często nawet podświadomie robię tak do dziś.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Uzależnienie od rodzica
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12