Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od złych wiadomości
Autor Wiadomość
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-28, 22:35   Uzależnienie od złych wiadomości

Pokrewnego tematu nie znalazłem, a wydaje mi się, że jest to mało poznane a zarazem dość destrukcyjne zjawisko.

Od dłuższego czasu zaobserwowałem u bliskich mi osób coś niepokojącego. Będąc zaangażowanymi w politykę (ale nie tylko) śledzą różnego rodzaju doniesienia ze świata. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że coraz częściej zwracają uwagę na wszelkie rodzaju złe wieści. Nie ma dnia, żeby nie włączali telewizora czy komputera i szukali negatywnych wiadomości. Zauważyłem, jak bardzo stali się przez to bardzo nerwowi, nakręceni i skłonni do awantur z ludźmi mającymi odmienne zdanie. Nie jest to odosobniony przypadek. Mam w swoim otoczeniu ludzi, których dosłownie skręca jeśli dzień w dzień nie szukają złych newsów albo wrzucą na fejsową tablicę jakiegoś linka o negatywnym bądź agresywnym przekazie.

Wydaje mi się, że w dobie łatwego dostępu do informacji łatwo przez takie zachowania skierować swoją uwagę na złe strony życia, niepotrzebnie się pobudzać, czy zwyczajnie pogarszać swój nastrój. Ci co bardziej wrażliwi mogą nawet na tej podstawie zbudować swoje przekonanie, że świat to potworne miejsce, a stąd już niedaleka droga do wcielania tych złych przekonań w codzienne życie. Stąd mam do Was kilka pytań - nie jest to żaden test, a jestem ciekawy, czy tylko ja mam takie odczucia.

1. Czy szukając informacji, szybciej zwracasz uwagę na te gorsze wieści?
2. Jak się czujesz, gdy zewsząd słyszysz głównie o złych rzeczach?
3. Czy regularnie szukasz nowej porcji informacji (np. oglądanie dziennika o stałej porze)?
4. Znasz kogoś, kto nie może się powstrzymać, by co chwila nie szukać nowych wiadomości?
5. Jeśli znasz, to czy ta osoba z poprzedniego pytania impulsywnie reaguje na newsy?




 
 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-29, 08:28   

Stealing Horses napisał/a:
1. Czy szukając informacji, szybciej zwracasz uwagę na te gorsze wieści?

Oczywiście, że tak. To jest uwarunkowane ewolucyjnie.
Stealing Horses napisał/a:
2. Jak się czujesz, gdy zewsząd słyszysz głównie o złych rzeczach?

Normalnie. Jest to zgodne z moim obrazem świata.
Stealing Horses napisał/a:
3. Czy regularnie szukasz nowej porcji informacji (np. oglądanie dziennika o stałej porze)?

Przeglądam serwisy informacyjne.
Stealing Horses napisał/a:
4. Znasz kogoś, kto nie może się powstrzymać, by co chwila nie szukać nowych wiadomości?

Znam nałogowych facebook'owców.
Stealing Horses napisał/a:
5. Jeśli znasz, to czy ta osoba z poprzedniego pytania impulsywnie reaguje na newsy?

Impulsywnie... hmmm... raczej bym powiedziała emocjonalnie.




 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-02, 18:19   

Stealing Horses napisał/a:

1. Czy szukając informacji, szybciej zwracasz uwagę na te gorsze wieści?
2. Jak się czujesz, gdy zewsząd słyszysz głównie o złych rzeczach?
3. Czy regularnie szukasz nowej porcji informacji (np. oglądanie dziennika o stałej porze)?
4. Znasz kogoś, kto nie może się powstrzymać, by co chwila nie szukać nowych wiadomości?
5. Jeśli znasz, to czy ta osoba z poprzedniego pytania impulsywnie reaguje na newsy?



Od kilku lat nie oglądam telewizji i również nie zamierzam jej mieć, gdy się wyprowadzę (w moim rodzinnym domu telewizor niestety jest). Unikam też programów informacyjnych w radiu. Jeśli potrzebuję obejrzeć film czy serial, mam wszystko dostępne w internecie - a informacje płynące z polskiej telewizji są niestety najczęściej smutne i dołujące (ktoś kogoś okradł, zabił, znaleziono ciało, zakazano tego i tamtego, szukają sprawcy, idzie wojna i generalnie apokalipsa się z tego wyłania).
Jeśli szukam informacji, szukam najczęściej odpowiedzi na to, co mnie interesuje - stąd staram się hamować dopływ tych negatywnych wieści. Tak jest łatwiej, a po co sobie utrudniać życie. ;)

Widzę, jak pewne osoby w moim otoczeniu reagują na programy informacyjne... nigdy nie są to reakcje pozytywne. Dlatego ja nie zamierzam ich oglądać, wystarczająco się denerwuję na co dzień, żeby jeszcze dodatkowo robić to w domu.




 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
Bartek 
Osamělý Vlk



Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 402
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-07-19, 17:41   

Stealing Horses, mam wrażenie, że połowa mojej rodziny ciągle ogląda wiadomości. Od godziny 18 do 20, ciągle gdzieś lecą jakieś fakty, wiadomości, wydarzenia itp. Mnie irytuje ciągłe otaczanie się informacjami o tragediach, które się dzieją. Unikam oglądania wiadomości, a jeśli już to robię to preferuję takie, które są mniej negatywne. Np. mam wrażenie, że Teleekspress jest właśnie zróżnicowany pod względem informacji i oprócz tragedii, są tam również wesołe i optymistyczne wiadomości.
Jeśli chodzi o reakcje to spotkałem się głównie ze złością i narzekaniem.




"Gdybym kiedyś odszedł stąd, nie obrażaj się na śmierć."
 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
Zamordowana
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-03, 13:23   

Cytat:
1. Czy szukając informacji, szybciej zwracasz uwagę na te gorsze wieści?
Oczywiście, że tak. One najbardziej przykuwają moją uwagę.
Cytat:
2. Jak się czujesz, gdy zewsząd słyszysz głównie o złych rzeczach?
Czuję się tak, jakbym była otoczona. Jednak każdy tego czasami potrzebuje, aby poczuć, że jeszcze żyje.
Cytat:
3. Czy regularnie szukasz nowej porcji informacji (np. oglądanie dziennika o stałej porze)?
Jako osoba dosyć ciekawska, tak.
Cytat:
4. Znasz kogoś, kto nie może się powstrzymać, by co chwila nie szukać nowych wiadomości?
Tak.
Cytat:
5. Jeśli znasz, to czy ta osoba z poprzedniego pytania impulsywnie reaguje na newsy?
Tak, niestety.



 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-02-05, 21:08   

1. Czy szukając informacji, szybciej zwracasz uwagę na te gorsze wieści?
Tak,

2. Jak się czujesz, gdy zewsząd słyszysz głównie o złych rzeczach?
Źle się czuję, że tyle złego jest na świecie

3. Czy regularnie szukasz nowej porcji informacji (np. oglądanie dziennika o stałej porze)?
Nie, ale jak zaciekawi mnie jakieś zdarzenie to szukam o tym wiele informacji, np zaginięcie Wiktorii z Krapkowic, zamachy terrorystyczne oraz Wyprawa Mackiewicza.

4. Znasz kogoś, kto nie może się powstrzymać, by co chwila nie szukać nowych wiadomości?
Nikt nie przychodzi mi na myśl.




 
 
Uzależnienie od złych wiadomości
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12