Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina religijna
Autor Wiadomość
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-10, 08:47   

Arya, Dużo jest takich możliwości, ja zastosowałem się do tej najbardziej znanej. Faktem jest, że i tak niedowiemy się o tym co jest później szybciej niż w dniu śmierci.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Paplanina religijna
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 09:42   

Mnie intrygują ostatnio rzekome dowody na reinkarnację (te historie, w których na przykład kilkuletnie dziecko przypomina sobie na przykład szczegółowe fakty i miejsca sprzed stu lat i tak dalej). Zastanawiam się, czy istnieje na to jakieś naukowe wytłumaczenie.



 
 
Paplanina religijna
mody1238
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 15:32   

Arya, Dowody na reinkarnację? Raczej wątpię by jakieś były, nauka pewnie też tego nie ogarnie bo nie ma czegoś takiego jak reinkarnacja :)



 
 
Paplanina religijna
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 16:27   

mody1238, a mógłbyś się odnieść do mojej wypowiedzi bardziej rzeczowo? Zastanawiałam się w niej, jak wyjaśnić ten konkretny, być może rzekomy dowód w sposób naukowy.
Twoja wypowiedź to coś w stylu: nie wyjaśnię tego o czym piszesz, bo reinkarnacja nie istnieje, bo tak. :facepalm:




 
 
Paplanina religijna
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 16:32   

Arya napisał/a:
Mnie intrygują ostatnio rzekome dowody na reinkarnację (te historie, w których na przykład kilkuletnie dziecko przypomina sobie na przykład szczegółowe fakty i miejsca sprzed stu lat i tak dalej). Zastanawiam się, czy istnieje na to jakieś naukowe wytłumaczenie.

Czytasz artykuły na stronie Nautilus?
Myślę, że nauka ma na ten temat mało do powiedzenia, chociaż sam się tym interesuję.

Słyszałem historię o kilkumiesięcznym dziecku, które pewnego dnia powiedziało historię związaną ze śmiercią swojego poprzedniego życia (wcielenia). W poprzednim życiu był pilotem i zginął w jednej z katastrof lotniczych. Okazało się, że kilkanaście miesięcy/lat - nie pamiętam dokładnie - zginął w takich samych okolicznościach dziadek-pilot głównego bohatera.




 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 16:51   

Samotnik napisał/a:
Słyszałem historię o kilkumiesięcznym dziecku, które pewnego dnia powiedziało historię związaną ze śmiercią swojego poprzedniego życia (wcielenia).

Kilkumiesięczne dziecko jest raczej na etapie 'gaga, baba, mama', a nie zdań złożonych układających się w jakąkolwiek sensowną opowieść. ;)




 
 
Paplanina religijna
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 16:54   

No właśnie, dlatego to zaakcentowałem. Kilkumiesięczne dziecko niby powiedziało całą historię, jakby potrafiło mówić, chociaż do momentu opowiedzenia historii wymawiało jakieś pojedyncze, proste sylaby. Chociaż nie pamiętam już, może to był kilkulatek. Tę historię słyszałem z pięć lat temu.
Pamiętam dokładnie, było napisane w tekście, że nie mówiło zbyt dobrze, a tą opowieść doskonale powiedziało.




 
 
Paplanina religijna
mody1238
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 19:59   

Arya, To chyba kwestia wiary, prawda? Jeżeli wierzysz w to to okej, doceniam i szanuje lecz mnie bajki dla dzieci przestały bawić w wieku 9 lat :)



 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 21:37   

Samotnik napisał/a:
Kilkumiesięczne dziecko niby powiedziało całą historię, jakby potrafiło mówić, chociaż do momentu opowiedzenia historii wymawiało jakieś pojedyncze, proste sylaby.

Jestem pewna, że neurolodzy, neurobiolodzy, pediatrzy, psychologowie rozwojowi i logopedzi byli zafascynowani. ;)




 
 
Paplanina religijna
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-11, 13:48   

Tego już nie wiem, nic nie było w artykule o opinii lekarzy.



 
 
Paplanina religijna
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-11, 13:50   

Ja czytałam podobne historie o starszych dzieciach... Niemniej, to wciąż było zaskakujące, nawet w przypadku dziecka kilkuletniego.



 
 
Paplanina religijna
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-13, 10:30   

Arya, też mnie to interesuje jak można to wytłumaczyć.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 11:29   

Arya napisał/a:
historie o starszych dzieciach

Udowodniono naukowo, że można ludziom zaszczepić fałszywe wspomnienia. Nie jest to nawet takie trudne. W czasach Freuda i psychoanalizy bardzo często się zdarzało, że pacjenci 'przypominali sobie' jakieś swoje rzekomo wyparte wspomnienia (najczęściej dotyczące molestowania). Wiele afer z tego było, bo relatywnie często okazywało się, że jednak żadnego molestowania nigdy nie było. Pamięć ludzka jest zawodna i wbrew pozorom bardzo kreatywna. ;) W takich przypadkach wiele zależy też od interpretatora. Świat zna historie wielu, wielu miliardów ludzi... teoretycznie cokolwiek by się nie wymyśliło, to da się znaleźć kogoś, kto już to przeżył.


<<< Dodano: 2016-06-01, 09:05 >>>


Polacy katolicy o papieżu katoliku:

Katolicyzm taki pełen miłości. :lol:




 
 
Paplanina religijna
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-01, 10:05   

Eee... A z czegoś konkretnego wynika taka fala krytyki?



 
 
Paplanina religijna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-01, 12:46   

Arya, papież uważa, że chrześcijanie powinni pomagać uchodźcom, bo to po chrześcijańsku. Polscy katolicy się z nim nie zgadzają. No i jeszcze uważa, że należy dbać o środowisko, a rodzicielstwo nie powinno być bezmyślne.



 
 
Paplanina religijna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12