Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2015-10-20, 19:40
Miłość od pierwszego wejrzenia
Autor Wiadomość
MomiMi 


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Sty 2016
Posty: 42
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-27, 11:02   

Twierdzę, bywa tak czasami, że osoba, która np wogole nie jest w naszym typie i na pierwszy rzut oka nie pociąga fizycznie potrafi w taki sposób zwrócić uwagę, że nie chce się już patrzeć na nikogo innego. I ok zgadzam się, ze miłość to baardzo szerokie pojęcie, więc może i to nie jest zakochanie, ale jest coś więcej niz pożądanie :)



"Ja jeden z wielu, ukryty wśród miliarda, wstydzę się, że jestem"
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-27, 11:06   

MomiMi, potwierdzam. Bo ja np. na tą "miłość od pierwszego wejrzenia" nie patrzyłem z pożądaniem. Jest taka miłość, ale...



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 11:38   

MomiMi napisał/a:
Twierdzę, bywa tak czasami, że osoba, która np wogole nie jest w naszym typie i na pierwszy rzut oka nie pociąga fizycznie potrafi w taki sposób zwrócić uwagę, że nie chce się już patrzeć na nikogo innego. I ok zgadzam się, ze miłość to baardzo szerokie pojęcie, więc może i to nie jest zakochanie, ale jest coś więcej niz pożądanie :)

W porządku, źle się wyraziłem.
Miłość od pierwszego wejrzenia jest nie możliwa.
Ale już zakochanie od pierwszego wejrzenia jest możliwe.
Tak tez napisałem w poprzednim poście, używając określenia "pojęcia".
Zakochanie jest jednym ze składników miłości.
Chciałbym przeżyć takie zakochanie ze wzajemnością od pierwszego wejrzenia. W dzisiejszych czasach jest to na tyle trudne, że większość grzebie w komórkach, a poza tym jednak wygląd zewnętrzny odgrywa główną rolę.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 11:52   

Samotnik napisał/a:
Chciałbym przeżyć takie zakochanie ze wzajemnością od pierwszego wejrzenia.

Tak się chyba nie da. Zresztą co to za zabawa jak posiłek od razu dostaje się na talerzu. Pierw trzeba go przyrządzić i porządnie przyprawić. Może się mylę i skończę przez to na zawał, ale co mi tam. Omnis amans amens.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
MomiMi 


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Sty 2016
Posty: 42
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-27, 11:53   

Nie dla wszystkich wygląd odgrywa główną rolę, a fakt takie zakochanie jest cudowną rzeczą :>



"Ja jeden z wielu, ukryty wśród miliarda, wstydzę się, że jestem"
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 11:55   

Ryba napisał/a:
Samotnik napisał/a:
Chciałbym przeżyć takie zakochanie ze wzajemnością od pierwszego wejrzenia.

Tak się chyba nie da. Zresztą co to za zabawa jak posiłek od razu dostaje się na talerzu. Pierw trzeba go przyrządzić i porządnie przyprawić. Może się mylę i skończę przez to na zawał, ale co mi tam. Omnis amans amens.

Jesteś fanem randek w ciemno? Z drugiej strony samo zakochanie od pierwszego wejrzenia, nie oznacza od razu, że nie trzeba pracować nad związkiem.
MomiMi napisał/a:
Nie dla wszystkich wygląd odgrywa główną rolę, a fakt takie zakochanie jest cudowną rzeczą :>

Polemizowałbym, ale doceniam, że dla Ciebie, podobnie jak dla mnie, wygląd zewnętrzny nie odgrywa głównej roli. :)




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 11:57   

Samotnik napisał/a:

Jesteś fanem randek w ciemno?

Nie. Skąd ten pomysł? Po prostu uważam, że ludzie są różni; jednym w głowach od razu romantyzmy, drudzy potrzebują sporo czasu.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 11:59   

W tym sensie, ok. Romantyzm dobra rzecz, byle nie za wielki, bo można śnić o księciu przez całe życie i mieć wygórowane wymagania względem przyszłego partnera, przez co można nawet nieświadomie odrzucać potencjalnych kandydatów, bo komuś nie pasuje chociażby jedna cecha.



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 12:03   

W moim przypadku o to bym się nie martwił. Zawsze miałem świetny gust. ;]



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 12:05   

Absolutnie do nikogo nie kierowałem moich słów z poprzedniego postu osobiście, to tak ogółem, jak to wygląda najczęściej. Chyba przyznasz, że coraz więcej jest tzw. "singli z wyboru", bo po prostu mają za wysokie wymagania.



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
MomiMi 


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Sty 2016
Posty: 42
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-27, 12:06   

No niestety wielu ludzi teraz zwraca ogromną uwagę na to jak ktoś wygląda i przez to często traci szansę na fajny związek, bo przecież za sam wygląd ciężko być przy kimś na dłużej. Sama wiem po sobie, ze najcudowniejszy mężczyzna, którego jak narazie miałam okazje poznać pozornie był całkowicie nie w moim typie, a później okazał się ideałem.



"Ja jeden z wielu, ukryty wśród miliarda, wstydzę się, że jestem"
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 12:37   

Samotnik napisał/a:
Chyba przyznasz, że coraz więcej jest tzw. "singli z wyboru", bo po prostu mają za wysokie wymagania.

Może i tak jest, ale już tak singli nie szufladkujmy. Niektórym po prostu lepiej żyję się na własną rękę i tyle.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 12:42   

Nie generalizuję, wiadomo, że single dzielą się na kilka typów swojej samotności. :)



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-01-27, 13:05   

Mi np. Lepiej jest odkąd nie mam dziewczyny. Nie musze bynajmniej słuchać głupiego pieprzenia. Choć ostatnio słuchałem jednej i można by się... Nie, nie, co ja gadam. :lol:



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-27, 14:35   

Samotnik, odnośnie tych zbyt wysokich wymagań to z autopsji wiem, że (przynajmniej w moim przypadku) bywa z tym ciężko. Miałam dobrego kumpla, jak się później okazało - typowy friendzone. Nie był w moim typie w ogóle, kilka centymetrów niższy, ale stwierdziłam, że skoro jest taki mily itd to dam mu szansę. I to był błąd, bo wytrzymaliśmy ze sobą miesiąc. Brakowało chemii.
MomiMi, też uważam, że wygląd to nie wszystko. Czasami już na pierwszym, drugim czy trzecim spotkaniu człowiek zaczyna odczuwać przyciąganie i później okazuje się, że wpadł po uszy.
Night Hunter, zaskoczę Cię: zdarzają się dziewczyny, które głupio nie marudzą, aczkolwiek jest ich niewiele :P




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12