Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura
Autor Wiadomość
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 19:42   Matura

czy są na tym forum tegoroczni maturzyści ? co zdajecie ? jak samopoczucie przed egzaminem dojrzałości ?

spodziewam się, że większość zaliczyła maturę w ubiegłych latach, więc wypada zapytać również...kto ma już to za sobą ? jak poszło ? proszę się chwalić.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-28, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Matura
borys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 19:59   

eh, matura czyli dużo krzyku wokół niczego.
zdaję w tym roku jak dobrze pójdzie.
na podstawie same standardowe przedmioty czyli polski, angielski i matematyka.
z motyką na słońce porywam się na rozszerzoną chemię. no i rozszerzona biologia.
jak samopoczucie? beznadziejne... zostało raptem parę miesięcy a ja jestem w czarnej dupie. ale chyba już się tak tym nie przejmuję. jak nie w tym roku to w przyszłym. no i poprawiać można ile wlezie.




 
 
Matura
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-05, 20:54   

Zdawałam maturę w zeszłym roku. Pisałam polski PP, angielski PR (ustny i pisemny) i matematykę PR. Więcej strachu i nerwów niż to warte. Matura nie jest tak straszna, jak ją malują. Jak macie jakieś pytania co do tych wszystkich maturalnych procedur i innych dupereli to piszcie ;)



:myszka:
 
 
Matura
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 21:25   

Matura wywołała na mnie tylko jedno wrażenie - wkurzenie, bo nie mogłam się wyspać. Poszło nieźle całkiem. Jak dla mnie - wiele krzyku o nic. Polski rozszerzony choć wydawał mi się dziwny, to jednak poszedł najlepiej. Reszta... jakoś przeszła. I choć całkiem nieźle poszła mi biologia - w tym roku mam ambitny plan ja poprawić.



 
 
Matura
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 21:34   

aga_myszka napisał/a:
Zdawałam maturę w zeszłym roku. Pisałam polski PP, angielski PR (ustny i pisemny) i matematykę PR. Więcej strachu i nerwów niż to warte. Matura nie jest tak straszna, jak ją malują. Jak macie jakieś pytania co do tych wszystkich maturalnych procedur i innych dupereli to piszcie ;)


Ja mam.
Ile jest obowiązkowych przedmiotów?
Ile można wziąć nad to?
Co jeśli nie zaliczę np angielskiego?
Mogę wziąć dwa języki podstawowe?




 
 
Matura
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-05, 21:47   

naamah666 napisał/a:
Ile jest obowiązkowych przedmiotów?

Polski ustny i pisemny, język obcy ustny i pisemny, matematyka i dowolny wybrany przedmiot (tu nie można wybrać drugiego języka).
naamah666 napisał/a:
Ile można wziąć nad to?

Kiedy ja pisałam maturę, można było wziąć trzy dodatkowe przedmioty (w tym drugi język obcy).
naamah666 napisał/a:
Co jeśli nie zaliczę np angielskiego?

Jeśli nie zaliczysz jednego przedmiotu pisemnego i/lub jednego przedmiotu ustnego, piszesz wniosek o dopuszczenie do poprawki. Poprawka jest zazwyczaj pod koniec sierpnia.
naamah666 napisał/a:
Mogę wziąć dwa języki podstawowe?

Nie. Jeśli chcesz pisać dwa języki, jeden musi być podstawowy (ten obowiązkowy), a drugi rozszerzony (dodatkowy).

Zaznaczam, część rzeczy napisałam tak, jak było w zeszłym roku. O większości tegorocznych zmian wiem i je tu uwzględniłam, jednak nie jestem pewna, czy wszystkie moje informacje są aktualne.




:myszka:
 
 
Matura
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 21:51   

Dzięki wielkie...



 
 
Matura
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-05, 21:52   

Polecam się na przyszłosć :)



:myszka:
 
 
Matura
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 22:17   

Ano za mną. Poszło świetnie!!! Najlepiej w szkole!!! 3 dodatkowe przedmioty!!!

I na medycynę się nie dostałam. O kant dupy można to potłuc. Odpis leży gdzieś w otchłaniach UKW, oryginał ma UMK. Dobrze, że nie mam tego w domu, bo bym tym w piecu napaliła.




 
 
Matura
Visek 18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 22:59   

cke.edu.pl tam są informatory maturalne poczytaj sobie naamah666,



Ostatnio zmieniony przez Visek 18 2010-01-05, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Matura
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 23:10   

mnie trochę przeraża świadomość, że to już w maju. pierwszą i drugą klasę praktycznie zawaliłam przez morderczą depresję. no... ale biorę się. będę poprawiać aż do porzygu.
na poziomie rozszerzonym zdaję biologię i polski.




 
 
Matura
Visek 18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 23:34   

ja mam za rok mature. Ciagle zmieniam co mam zdac wiec wkoncu jeszcze do niej nie podejde



 
 
Matura
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 16:19   

ja niby zdaję maturę.
Zrezygnowałam z Bio rozszerzonej- muszę nanieść poprawki na deklaracji. Biorę udział w próbnej maturze z polskiego a nic jeszcze nie zaczęłam szykować;/ zdaję rozszerzoną matmę chemię i polski:)

boję się tylko ustnego angielskiego.




 
 
Matura
nivette
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 20:00   

Ile jest obowiązkowych przedmiotów?
obowiązkowe są na poziomie podstawowym polski, wybrany język i matematyka. nie jestem pewna, czy trzeba brać jakiś dodatkowy, ale wydaje mi się, że nie.

Ile można wziąć nad to?
można wziąć 6 dodatkowych przedmiotów. jeśli chcesz pisać na przykład polski rozszerzony, to liczy się on jako dodatkowy przedmiot. w praktyce piszesz maturę z polskiego 2 razy - raz poziom podstawowy (bo jest obowiązkowy), a potem rozszerzony. jeśli chcesz zadać na przykład chemię (która nie jest obowiązkowa) na poziuomie rozszerzonym, to piszesz tylko poziom rozszerzony.

Co jeśli nie zaliczę np angielskiego?
jeśli wybierzesz angielski na poziomie podstawowym jako przedmiot obowiązkowy, to wtedy mogiła, a jeśli jako dodatkowy (obojętnie na jakim poziomie) to nic się nie dzieje. chyba.

Mogę wziąć dwa języki podstawowe?
możesz.

wszystkie odpowiedzi oparte są o wiedzę dotyczącą tegorocznych matur. ja zdaję matmę i chemię rozszerzoną i zginę :shock:




 
 
Matura
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 20:30   

Visek 18 napisał/a:
cke.edu.pl tam są informatory maturalne poczytaj sobie naamah666,



Dzięki wielkie. Na pewno mi się przyda mimo, że to dopiero za dwa lata.




 
 
Matura
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12