Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Postać z książki w avku
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-07, 21:06   Postać z książki w avku

Zaczynamy kolejną edycję zabawy. Rozpocznę od swojego avatara.



1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

Smok, którego mam w avku pochodzi z trylogii "Dziedzictwo". Jest to mój ulubiony zbiór, z tej książki pochodzi też mój nick.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?

Jest to smok, należący do jednego z elfów i uczący inne smoki swojego rzemiosła.

3. Dlaczego akurat ta postać?

Zawsze fascynowały mnie smoki w sposób, w jaki opisał je Paolini i to, jak były związane ze swoimi jeźdźcami oraz moce, które posiadały.




 
 
Postać z książki w avku
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-07, 21:33   

1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

W sumie to pochodzi z 6 książek Davida Eddingsa:

1. Diamentowy tron
2. Rubinowy rycerz
3. Szafirowa róża

1. Kopuły ognia
2. Świetliści
3. Ukryte miasto

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?
Jest najwyższą kapłanką Aphrael - bogini dziecka, członinią "rady tysiąca" (rady najwyższych kapłanów tysiąca bogów) i nauczycielką magii wielu pokoleń (właściwie to nikt nie wie ile ma lat) rycerzy zakonu Pandionu.

3. Dlaczego akurat ta postać?
Pamiętam książki już bardzo mgliście, bo czytałam ją w podstawówce. W sumie bardziej niż treść pamiętam emocje jakie towarzyszyły lekturze. Sephrenia była autorytetem, poważaną przez wszystkich, wysoko stojącą w hierarchii kobietą, a jednocześnie... pozwalała sobie posiadać uczucia. Miała swojego ukochanego, przyjaźniła się z rycerzami, zdarzyło jej się spotkać członków jakiejś znienawidzonej rasy, co doprowadzało ją do ataków histerii. To wszystko nie przeszkadzało jej w dążeniu do swoich celów, nie zniszczyło jej życia. Mnie zawsze uczono odwrotnie - kto ma uczucia zginie marnie.




 
 
Postać z książki w avku
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-07, 21:43   



1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?
Harry Potter i kamień filozoficzny w najnowszym wydaniu razem z pięknymi rysunkami. Avatar przedstawia Harrego i Hagrida.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?
Harry to główny bohater, który dowiaduje się, że jest czarodziejem. Wybiera się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, gdzie przeżywa różnego rodzaju przygody.
A Hagrid to gajowy Hogwartu. ;)

3. Dlaczego akurat ta postać?
Jestem tzw. potterhead więc nie mogłam wybrać nic innego. Wielbię historię o Harrym Potterze. <3




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Postać z książki w avku
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-07, 21:49   Re: Postać z książki w avku



1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?
Z bestsellerowego cyklu kryminałów norweskiego pisarza Jo Nesbo.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce? Harry Hole to klasyczny przykład niepokornego i bezkompromisowego policjanta, mającego bardzo niekonwencjonalne metody pracy i tylu przyjaciół, ilu wrogów.

3. Dlaczego akurat ta postać?
Nie wiem czemu, ale postać zmęczonego życiem, targanego alkoholizmem i problemami życia osobistego Harrego, nad którym autor bezlitośnie pastwi się przez 10 (jak dotąd) książek, jest mi bardzo bliska. Nie jestem do niego podobny, a mimo to, widzę w nim coś z siebie.




Ostatnio zmieniony przez 2015-12-07, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Postać z książki w avku
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-12-08, 10:22   

1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

Jest to Harry Hole z cyklu kryminałów Jo Nesbø.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?

Harry Hole jest policjantem. W ostatniej książce z serii prowadzi śledztwo już jako nie policjant. Jak na kryminał przystało, bohater rozwiązuje kryminalne zagadki związane z zabójstwami, narkotykami. Jednak jego postać jest bardzo rozbudowana, czasem bardziej interesujące jest jego życie prywatne, niż sama zbrodnia. Bardzo dużo można się o nim przez te 10 książek dowiedzieć, bardzo się też zmienia.

3. Dlaczego akurat ta postać?

Po prostu zakochałam się w książkach Jo Nesbø, a kryminały z udziałem Harrego są według mnie najciekawsze. Polubiłam go.




 
 
 
Postać z książki w avku
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-08, 11:12   


1. Elisabeth Salander główna bohaterka trylogii 'Millennium'.
2. Gotka, anarchistka, aspołeczna jednostka z pogmatwaną przeszłością, genialna hakera żyjąca w najlepszym razie na granicy prawa, sama załatwiająca swoje porachunki (i to w jakim stylu!)
'Stawiam Lisbeth na podium w konkursie na najwybitniejszego bohatera akcji (zdetronizowała u mnie nawet Jamesa Bonda i Leona zawodowca), pomimo tego, że nie jest wybitnym strzelcem, kaskaderem, nie podkłada też bomb, ani nie morduje wszystkiego, co się rusza. Pomimo tego budzi niepojęty strach u wszystkich swoich wrogów, chociaż w swojej bezwzględności jest sprawiedliwa i zawsze broni słabszych. Prawdziwy Robin Hood naszych czasów, tylko że siedzący za komputerem.'
3. Myślę, że każdy po części może się z nią utożsamiać i ja też. Zło jakie zafundowano jej w dzieciństwie odbiło się na całe jej życie,.




 
 
Postać z książki w avku
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-12-08, 12:10   

Obrazek, żeby napis z fizys bohatera był widoczny.

1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?
"Wichrowe wzgórza" Emily Brontë. Wiem, że avek słaby, ale zależało mi na tym, aby to nie były zdjęcia aktorów grających w ekranizacjach (fanarty były dość paskudne).

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?
Główny bohater wspomnianej powyżej powieści, Heathcliff. Przybłęda przygarnięty przez głowę starego, szacownego angielskiego rodu. Losy jego nieszczęśliwej miłości do przybranej siostry oraz niszczycielskiej nienawiści przeniesionej na następne pokolenie stanowią warstwę fabularną.

3. Dlaczego akurat ta postać?
Daleka jestem od patrzenia na tego bohatera jedynie przez pryzmat romantycznej idealizacji. Emocjonalność Heathcliffa objawiająca się zwłaszcza w jej najgorszych aspektach bardzo przypominała mi moją własną.




Disqualified as a human being.
 
 
Postać z książki w avku
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-08, 14:48   



1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

Moja postać to Ania z Zielonego Wzgórza, z serii książek autorstwa Lucy Maud Montgomery.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?

Ania to sierotka, która poprzez nieporozumienie i pomyłkę zostaje adoptowana przez bardzo sympatyczne i dobre rodzeństwo - Marylę i Mateusza. Jest artystyczną duszą. Kocha poezje i literaturę. Jest nieuleczalną romantyczką. Ania Shirley to również bardzo dobra, uczynna, mądra i przyjazna dziewczynka, która nieważne jakby się starała, zawsze wpakuje się w jakieś drobne kłopoty, które bawią i rozczulają czytelnika czyniąc go fanem serii. :)

3. Dlaczego akurat ta postać?

Mam sentyment do serii o przygodach Ani z Zielonego Wzgórza. Z przyjemnością czytałam każdą część patrząc, jak Ania dorasta i staje się dorosłą kobietą.
Jej osoba kojarzy mi się z ciepłym i wesołym dzieciństwem, kiedy to siadałam przy mamie i czytałam raz po raz opowiadając jej poszczególne rozdziały nie zważając na to, że mama doskonale je zna. :)
To pierwsza seria, którą pokochałam.
To jedna z pierwszych książek, które obudziły we mnie miłość do literatury.




 
 
Postać z książki w avku
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-10, 21:16   



1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?
Martin Eden, napisana przez Jacka Londona.
2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?
Martin jest młodym, niewykształconym chłopakiem, marynarzem. Przypadkowo ratuje chłopaka z wyższych stref przed pobiciem, poznaje dziewczynę, w której od razu się zakochuje, ale czuje się dla niej nie dość dobry i sam się kształci, by móc jej dorównać. :roll:
3. Dlaczego akurat ta postać?
Ta książka zawiera w sobie bardzo wiele elementów autobiograficznych autora, wiedząc to też trochę inaczej się ją odbiera. Poniekąd się z nim identyfikuję. Martin to idealista. Jest bardzo wrażliwy, ma marzenia, stara się, chce zadowolić innych, jest prostolinijny, nie rozumie wyrachowania i obłudy. Mocno cierpi przez innych ludzi, bardzo mu bliskich. Nie rozumie świata, ma dobrą duszę. Wierzy, że inni też są dobrzy i mają dobre intencje. Ciągle niezrozumiany i odrzucany. Nikt nie podaje mu pomocnej ręki, gdy tego potrzebuje. Za to ci sami ludzie przypominają sobie o nim, gdy tylko coś potrzebują. Ma żyć tak, jak sobie wymyślili inni.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Postać z książki w avku
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-12-11, 11:50   

1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

Z serii książek "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz.

2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?

Na rysunku są dwie dziewczyny. Starsza to Gabrysia, młodsza - Ida. Są dwiema z czterech sióstr Borejko. W kolejnych książkach obserwujemy jak rosną, zakładają rodziny, mają dzieci, wnuki...

3. Dlaczego akurat ta postać?

Lubię szczególnie Gabrysię za jej matkowanie wszystkim. Za to Ida jest uosobieniem szaleństwa.




:myszka:
 
 
Postać z książki w avku
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-11, 17:58   



Arya napisał/a:
1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?


Moja postać pochodzi z książki, jak sam tytuł okładki mówi- "Czarownica z Funtinel".

Arya napisał/a:
2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?


Jest to młoda dziewczynka, która przez wszystkie strony książki powoli dorasta w dawnych Węgrach na polanie pośród lasów. Wisi nad nią fatum, przez które pobliska ludność uznaje ją za czarownice, ale większość ludzi lituje się nad jej żywotem i dają jedzenie oraz ubrania, mimo, że sama tego nie chce i na wszystko pracuje własnymi rękami. Jednak nie może nikogo pokochac, bo każdy, kogo obdarzy uczuciem miłości umiera.

Arya napisał/a:
3. Dlaczego akurat ta postać?


Nuca- bo tak ma na imię moja ulubiona postać jest bardzo delikatną, niewinną dziewczynką, która nie rozumie otaczającego jej świata. Nie rozumie, dlaczego ludzie są tak bezduszni, dlaczego jej unikają, dlaczego pokazują palcami, kiedy się tylko pojawia w mieście. Żyje w czasach, w którym wszystko było... Naturalne, piękne, czyste, mało przetworzone przez człowieka. Pracowała ona własnymi, małymi rączkami od dziecka. Jednak mimo zawiści i odepchnięcia od ludzi walczyła o przetrwanie nawet najgorzej zimy jej życia.
Może nie jest idealnym wzorem do naśladowania i idolką nastolatek, ale mnie ujmuje jej kruchość , ale zarazem siła. :>




 
 
Postać z książki w avku
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-12, 08:43   

Dzięki tej zabawie aż mam ochotę przeczytać kilka nowych, zaproponowanych przez Was książek!



 
 
Postać z książki w avku
Chambers
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-12, 10:41   

Arya napisał/a:
1. Z jakiej książki pochodzi wybrana przez Ciebie postać?

Seria "Jutro" Johna Marsdena. Mam za sobą już 6 części i nie mam pieniędzy na kupno następnych i jestem zajęty Kingiem.
Chochlik napisał/a:
2. Kim jest ta postać i czym się zajmuje w książce?

Chris, introwertyczny chłopak który spędzał sporo czasu w swoim domu. Lubił palić i pić, nie był zbyt odpowiedzialny i pisał wiersze. Nie chcę pisać więcej, bo musiałbym odświeżyć troszkę wiedzy o nim z książki, a nie chce mi się szukać odpowiednich fragmentów.
aga_myszka napisał/a:
3. Dlaczego akurat ta postać?

Wydaje mi się, że jesteśmy pod pewnym względem podobni. Lubił pisać, pić, palić, wow. Od razu zyskał moją sympatię w tej książce.




 
 
Postać z książki w avku
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12