Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2015-10-20, 19:40
Miłość od pierwszego wejrzenia
Autor Wiadomość
Rosemarie
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-05, 21:26   

Wierze w zauroczenie od pierwszego wejrzenia, ale nie w miłość. Nie sądzę, abym mogła kogoś pokochać widząc go po raz pierwszy... Miłość przychodzi z czasem, z lepszym poznaniem się, nie wynika jedynie z wyglądu.



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-05, 22:59   

Miłość od pierwszego wejrzenia? Dla mnie jest to nierealne, może dlatego, że sama tego nie doznałam.. ale cóż nie wierzę, że można się w kimś zakochać, kogo się widzi pierwszy raz na oczy. No nie da się. By kogoś pokochać trzeba go dobrze poznać. Znać jego wady i zalety, znać jego charakter. Można się zauroczyć, to już prędzej, ale zakochać na pewno nie.

Miłość polega na akceptowaniu wad i zalet tej drugiej osoby. No chyba, że kogoś zaintrygował wygląd drugiej osoby, lecz daleko na tym nie zajedzie. Ktoś może być "piękny" lecz charakter może mieć okropny... Podaję tylko taki przykład. Nie mówię, że u każdego tak jest.

Ale naprawdę.. najpierw warto poznać tą drugą osobę.




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-10, 16:22   

Sourlie napisał/a:
Dla mnie jest to nierealne, może dlatego, że sama tego nie doznałam.. ale cóż nie wierzę, że można się w kimś zakochać, kogo się widzi pierwszy raz na oczy. No nie da się. By kogoś pokochać trzeba go dobrze poznać. Znać jego wady i zalety, znać jego charakter. Można się zauroczyć, to już prędzej, ale zakochać na pewno nie.

Według mnie, poszłaś o krok dalej, zakochałaś się w kimś, z kim się ani razu nie spotkałaś. Można? Można.

Jeśli według Ciebie "dobrze kogoś poznać" oznacza znać jego charakter, wady i zalety, to obawiam się, że na miłość mogłoby nie starczyć czasu.
Na przykład: zamieszkałabyś z facetem, nie dlatego, że go kochasz i chcesz być z nim, tylko dlatego, aby poznać jego charakter podczas wspólnego mieszkania, abyś mogła zdecydować czy się w nim zakochujesz?




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Sourlie 
Porcelanowa Lalka



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1184
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-01-10, 16:39   

ina, Nie chodziło mi konkretnie o to z tym spotkaniem. Po prostu przy pierwszej rozmowie, przy pierwszym kontakcie z daną osobą, nie da się zakochać w kimś... Przynajmniej to jest moje zdanie.

Przynajmniej znać jego charakter. Wiedzieć, co lubi, czego nie lubi. Przyjaźnić się z nim najpierw. Często dziewczyna jest tak zaślepiona chłopakiem, że widzi tylko jego zalety. Nie widzi wad, a potem ma do niego pretensje jak przejrzy na oczy. Niestety taka prawda. Dlatego trzeba kogoś mniej więcej poznać. Wiedzieć mniej więcej co nieco o nim.

Naprawdę nie wiem dlaczego tak bardzo "przyczepiłaś" się do tego co piszę. Piszę to co myślę. Zawsze musisz znaleźć coś, by pokazać, że się mylę. Yhm.




I znowu stoi obok lustra na toaletce całkiem sama
I tylko jedna mała kropla spłynęła w dół po porcelanie
 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
cruella
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-11, 17:50   

Jak na czyjś widok miękną kolana to jest to zauroczenie, miłość czy coś nie tak z psychiką? :brwi:



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-01-15, 23:16   

Rosemarie napisał/a:
Wierze w zauroczenie od pierwszego wejrzenia, ale nie w miłość. Nie sądzę, abym mogła kogoś pokochać widząc go po raz pierwszy... Miłość przychodzi z czasem, z lepszym poznaniem się, nie wynika jedynie z wyglądu.
na pewno nie wynika, ale czy można się w kimś zakochać, czy bardziej zauroczyć nim po jedynym spotkaniu? :roll:



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-01-15, 23:20   

lekkapatologia napisał/a:
ale czy można się zauroczyć nim po jedynym spotkaniu?


Można. Wiem z doświadczenia. A nawet jeszcze przed spotkaniem... :roll:




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
plamkax
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-18, 19:09   

Chciałbym żeby coś takiego istniało bo to by oznaczało, że nie należy szukać i próbować tylko poczuje się to kiedy trafi się na tą właściwą osobę ale chyba w to nie wierzę.



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-18, 15:10   

Zdanie, którego trzymam się od kilku tygodni:
Nie ma czegoś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia. Tak działa zauroczenie. Miłość buduje się miesiącami, a czasem latami spędzając że sobą czas, razem się śmiejąc czy płacząc.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 15:15   

Adriaen, zgadzam się jak najbardziej. ;)



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-20, 19:40   

Przeniosłem do odpowiedniego działu.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Gość

Wysłany: 2015-10-21, 06:37   

Sourlie napisał/a:
Często dziewczyna jest tak zaślepiona chłopakiem, że widzi tylko jego zalety. Nie widzi wad, a potem ma do niego pretensje jak przejrzy na oczy.


To sie nazywa właśnie zakochanie.

Sourlie napisał/a:
Przynajmniej znać jego charakter. Wiedzieć, co lubi, czego nie lubi.


Teraz juz mowisz o zwiazku i o tym czy bys sie zdecydowala na bycie z kims czy nie. Do bycia z kims pasowaloby znac jego charakter i co lubi a co nie. Ale to nie jest zakochanie. Zakochanie to to pierwsze, czyli jak ktos widzi tylko zalety i ma motyle na sam widok tej osoby czy smsa od niej.

Adriaen napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia. Tak działa zauroczenie.


Lubienie -> Zauroczenie -> Zakochanie -> Milosc

Moze wszyscy sie zgadzamy ale inaczej rozumiemy te slowa? Dla mnie zakochanie sie to nie milosc. Zauroczenie to nie zakochanie. No chyba ze zakochanie i milosc to to samo wiec wtedy uwazam ze nie da sie zakochac od pierwszego wejrzenia. Ale jesli to cos innego to mozna.

Jesli sie kogos zna z internetow i sie pisze smsy, rozmawia na gg itp a potem po ilustam miesiacach sie widzi ta osobe pierwszy raz w zyciu na zywo, to mozna sie zakochac? to jest zakochanie od pierwszego wejrzenia?




Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-10-21, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 15:14   

Nusquam napisał/a:
Dla mnie zakochanie sie to nie milosc.

Można kogoś kochać (miłość) od kilkudziesięciu lat i wciąż być w nim zakochanym.
Nusquam napisał/a:
Jesli sie kogos zna z internetow i sie pisze smsy, rozmawia na gg itp a potem po ilustam miesiacach sie widzi ta osobe pierwszy raz w zyciu na zywo, to mozna sie zakochac? to jest zakochanie od pierwszego wejzenia?

Można, ale nie uważam tego za miłość od pierwszego wejrzenia. Wtedy zakochujesz się też w tym, jaka ta osoba jest, czym się interesuje, jak pisze i inne podobne, tak myślę.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 15:19   

Arya napisał/a:
Można kogoś kochać (miłość) od kilkudziesięciu lat i wciąż być w nim zakochanym.

Nie rozumiem do czego zmierzasz. Nus mówi, że to nie jest to samo. Ty mówisz, że to nie jest to samo. Także... o co chodzi?




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 15:20   

Nusquam napisał/a:
Dla mnie zakochanie sie to nie milosc.

A ja napisałam, że dla mnie miłość i zakochanie to może być to samo.
O co chodzi Tobie?




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13