Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książkowa paplanina
Autor Wiadomość
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 19:19   Książkowa paplanina

Myślę, że taki temat będzie przydatny dla wszystkich książkożerców.

Może ja zacznę. Otóż już od piątku w księgarniach można capnąć najnowszą książkę z tzw. cyklu inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary, a traktującego o przygodach Mordimera Madderina, inkwizytora, w świecie, gdzie historia o Jezusie Chrystusie potoczyła się nieco inaczej...
Yep, wychodzi kolejna część. Nie wiem, jak Wy, ale ja się cieszę, bowiem cały cykl jest zgrabnie napisany i mnie osobiście bardzo wciągnął - na tyle, że kupuję i poluję na książki z tego cyklu.

Anyway - tutaj dane:
http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=366#searchkk




Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2016-11-15, 19:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Książkowa paplanina
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 11:10   

W tym miesiącu miejsca nakładem Fabryki Słów będzie miała premiera kolejnej książki Maji Lidii Kossakowskiej. Chodzi mi o pierwszy tom obiecywanego i oczekiwanego Zbieracze Burz. Autorka, nie pierwszy już raz, wprowadzi nas w anielski świat, w którym Jasność się urlopowała i żeby utrzymać władzę należ utrzymywać cichy sojusz z piekłem. Kolejny raz przeczytamy też o tym, jak Pan wypełnia Burzyciela ?wiatów, Anioła Zagłady, Tańczącego na Zgliszczach, Abaddona czyli najprościej określając - Daimona Freya.

Informacje od wydawcy tutaj




 
 
Książkowa paplanina
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-24, 15:31   

Klik

:D

Geralt powróci.




Disqualified as a human being.
 
 
Książkowa paplanina
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-10-24, 15:32   

Mustela Nivalis o ja jeb... jak fajnie :yahoo:



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Książkowa paplanina
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-10-24, 15:33   

O kurczaki! Swietna wiadomosc. :yahoo:



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Książkowa paplanina
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-24, 16:26   

Mustela Nivalis napisał/a:
Geralt powróci.

I jest po co żyć! :yahoo:




 
 
Książkowa paplanina
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2013-10-24, 16:44   

Cytat:
Geralt powróci.

Nie wierzę... :shock:

Mam nadzieję, że wpadnie mi w ręce przed premierą, a ta z tego co widzę ma się odbyć ponoć 6 listopada. Jeśli uda mi się zdobyć szybciej i przeczytać, zdam relację ;)




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Książkowa paplanina
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2013-11-05, 16:54   

Nie wiem czy są tu jacyś fani twórczości Neila Gaimana pozwolę sobie napisać jednak kilka słów o jego nowej książce. Zaledwie miesiąc po premierze "Oceanu na końcu drogi" na półkach wylądowała kolejna książka Gaimana, tym razem ukierunkowana typowo na dzieci "Na szczęście mleko..." . Jako fan twórczości Gaimana postanowiłem zapoznać się z nią mimo wszystko, jako, że książka jest króciutka jestem już po lekturze i powiem szczerze - jest nieźle! Jest ciekawa chociaż prościutka, jest w niej sporo zwariowanego humoru (pozwolę sobie nawet na stwierdzenia, że momentami jest nawet trochę Pratchettowo), zakręceni bohaterowie, dużo obrazków, czego chcieć więcej po książce dla dzieci. Całość wypełniają kapitalne rysunki Chrisa Ridella, jest na czym oko zwiesić. Więc jeśli jesteście fanami twórczości pana Gaimana to warto rzucić okiem na tą ciekawostkę.



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Książkowa paplanina
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 18:07   

Ja w ogóle mam wrażenie, że Gaiman jest autorem dla dzieci...



 
 
Książkowa paplanina
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-11-06, 09:14   

EvenIfICould napisał/a:
Cytat:
Geralt powróci.

Nie wierzę... :shock:


Odgrzaaaaaaaane kooootlety. Tego właśnie się spodziewam, ale i tak skaczę z radości na samą myśl.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Książkowa paplanina
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-09, 21:39   

Cytat:
Hitler budzi się na opuszczonej parceli i nie rozumie, jak się na niej znalazł. Poprzedni wieczór spędził z Ewą Braun, a teraz nigdzie nie może znaleźć swoich towarzyszy. Nie ma czasu do stracenia, bo istnieje realne zagrożenie atakiem ze strony sił alianckich. Nie poznaje go Hitlerjugend, Bormann nie odpowiada na wezwania, a zagubiony Führer dowiaduje się, że to Berlin, ale w roku 2011… Tak zaczyna się historia nazistowskiego przywódcy przeniesionego do przyszłości. Cała książka jest zapisem przeżyć Hitlera, który poznaje świat nowych ludzi, nowych technologii i nowej rzeczywistości politycznej. Nikt nie wierzy, że jest prawdziwym Führerem, mimo że nosi na sobie wyglądający na oryginalny nazistowski mundur i jest łudząco podobny do przywódcy Rzeszy. Na skutek zbiegu okoliczności trafia do stacji telewizyjnej, która postanawia dać mu możliwość prowadzenia własnego programu. Hitler szybko zdobywa popularność na YouTubie, zakłada sobie skrzynkę e-mailową i stronę internetową, które także budzą ogromne zainteresowanie w Niemcach. Społeczeństwo po raz kolejny ulega jego urokowi, z tym, że teraz ma go za nieszkodliwego wariata, fanatycznego naśladowcę Hitlera, który upodobnił się do niego fizycznie przez operacje plastyczne i który dokładnie zapoznał się z poglądami nazisty, jego sposobem mówienia, poruszania się i historią życia. Dopóki telewizja ma dzięki niemu pieniądze, jej twórcy nie widzą nic zdrożnego w zabawnym facecie przekonanym, że kogoś nabierze na bycie Führerem.

Timur Vermes - On wrócił

Muszę to przeczytać. :shock:

Owe streszczenie pochodzi z recenzji, która znajduje się tutaj.




 
 
Książkowa paplanina
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-08, 14:33   

Cytat:
Swietłana Aleksijewicz laureatką Nagrody Nobla z literatury za rok 2015. To pierwszy Nobel dla Białorusi. I po raz pierwszy w historii nazwisko laureata Literackiej Nagrody Nobla ogłosiła kobieta


Czyli znowu nie Murakami. :P





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Książkowa paplanina
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 18:37   

Adriaen, Noblistka niedługo zawita w Krakowie. :3



 
 
Książkowa paplanina
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-18, 12:57   Książkowa paplanina

Myślę, że przyda nam się paplanina książkowa.

Kupiłem ostatnio "Arcymag. Część Druga" Rudazowa za "piątaka" - ładna okładka, to wezmę. Szukam teraz informacji w internetach o autorze i się okazuje, że w Polszy wydano tylko dwa tomy i to na tyle... Pozostałe tylko w oryginale (rosyjski). Chyba moja największa "wtopa" zakupowa, ex aequo z "Satanistami" Elwooda...





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Książkowa paplanina
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-07-20, 22:08   

Dawno nie kupiłam żadnej książki papierowej. Na razie się żaden zakup nie zapowiada, zwłaszcza, że Borszewiczowi się zmarło...


W ogóle fajny pomysł z tym tematem, Adrję. ;)




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Książkowa paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13