Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Autor Wiadomość
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 00:55   

Rozbitek, w podpisie masz napisane magia to zło, fanatyzm w twoim wykonaniu jest dla mnie tą magią...
Twoja upartość i walka zostanie Ci wytknięta pod koniec twojej drogi. Jeśli coś takiego istnieje, twoja myśl, kłotnia i dążenie do nawrócenia wszystkich ponad wszystko jest zła... Jesteś bardzo złym człowiekiem z czarną magią mówiąc, że jest ona biała.




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 11:33   

Rozbitek napisał/a:
Cytuj więc.


Całkiem zapomniałem o tym temacie.
Rozbitku, mógłbym cytować wiele razy, lecz w natłoku Twoich postów wyróżnia się przede wszystkim fanatyzm i przy tym nieznajomość biblii, chociażby, na poparcie moich oskarżeń:



Oraz skrajny egocentryzm i arogancja i narzucanie swoich racji - co nie równa się z szanowaniem bliźniego swego.
Ale nie o tym temat.

Rozbitek napisał/a:
Skoro czepiasz się słowa, to OK, sprecyzuję: Nie o tym mówiłem.


O czym mówiłeś w takim razie?

Jak Scarlet Halo powiedziała, nie wierzysz w naukę i ją ignorujesz. Również polecam zapoznać się najpierw z literaturą w dziedzinie, która cię zainteresuje i dopiero później zaczynaj rozmowę i popieraj swoje tezy argumentami. Może doczekamy się dnia, kiedy nie będą one jedynie z biblii, której de facto nie znasz :)




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-09-29, 13:07   

Scarlet Halo napisał/a:
Ewolucji? Antropologii? Archeologii? Datowania znalezisk?


No, no, no :)

nevermore napisał/a:
Rozbitku, mógłbym cytować wiele razy, lecz w natłoku Twoich postów wyróżnia się przede wszystkim fanatyzm i przy tym nieznajomość biblii, chociażby, na poparcie moich oskarżeń:


Zdaje się, a raczej jestem pewny, że Ci odpowiedziałem wtedy na ten post - nie mam zamiaru robić tego drugi raz. Sprawdź sobie, chociażby Mt 28, a zobaczysz subtelną różnice - zresztą tak jak mówiłem - odpowiedział Ci już na ten post - jakieś innej przykłady?

nevermore napisał/a:
O czym mówiłeś w takim razie?


Teraz to Ty się cofnij zwróć uwagę o czym mówiłem, bo odniosłeś się do czego innego. :)




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-09-29, 21:14   

Rozbitek napisał/a:
A ja poprosiłem o dowód od tej nauki, ale jeszcze nie uzyskałem.

Wejdź sobie na Science Direct i wpisz odpowiednie hasła - dowodów pojawi się multum. Nie będę Cię wyręczać.

Rozbitek napisał/a:
W związku z tym możesz mi powiedzieć dlaczego mam ją przyjąć?

A czy ja napisałam, że masz ją przyjąć? Przyjmuj sobie lub nie, generalnie to Twoja sprawa, ale może zanim nie poznasz - nie wyśmiewaj.

Zgadzam się z Krukiem, co do Twojego toku rozumowania i pisania na forum. Harry Potterem powiało i Snapem (czarna magia). :D




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-10-01, 15:09   

Niedotykalna napisał/a:
Wejdź sobie na Science Direct i wpisz odpowiednie hasła - dowodów pojawi się multum. Nie będę Cię wyręczać.


Pytam Ciebie, bo te pseudo dowody, to ja znam, chce sie odnieść - tylko jak nie powiesz to nie mam do czego.
Daj jakieś takie dwa według Ciebie niepodważalne (bo taki powinien byc dowód) to się odniosę.

skontaktuj się ze Scralet i innymi tutaj, bo nie będę się zajmował więcej niż dwoma. Szkoda mi czasu - dostatecznie go zmarnowałem na ewolucje.




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
omega 


Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 34
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-02, 13:31   

Ręce czasami opadają na pewne dyskusje... Co powiecie o tym: www.youtube.com/watch?v=0pZCDNbPxM4 biblia o tym wspomina...



Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-10-02, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-03, 16:20   

omega, hmm, bardzo ciekawe aż zaglądne do neta by poczytać o tym. ;)



 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-04, 01:24   

Rozbitek, Przypominasz mi tą kobitę, która tak zawzięcie broniła krzyża. :D
Plotła 3 po 3.
https://www.youtube.com/w...42BEE461A48F613




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-10-04, 01:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-04, 09:29   

Gdzie jest krzyż, kto Ci buty ukradł, tam był krzyż a teraz go nie ma... :roll2:
Każda kropla krwi-jezusowej :śmiech: Oleńka nigdy wiecej takich ludzi :hahaha:




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-04, 15:12   

Robicie offtop.



 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-04, 20:05   

Kruk, Daj spokój, tego już niemożna nazwać nawet fanatyzmem. ludzka głupota nie zna granic.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-04, 22:12   

Kruk, Ola23, zmieńcie proszę ton dyskusji. Wszelkie offtopy tutaj i kpiny będą karane upomnieniami i ostami.



 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-09, 23:08   

Rozbitek napisał/a:
Niedotykalna napisał/a:
Wejdź sobie na Science Direct i wpisz odpowiednie hasła - dowodów pojawi się multum. Nie będę Cię wyręczać.


Pytam Ciebie, bo te pseudo dowody, to ja znam, chce sie odnieść - tylko jak nie powiesz to nie mam do czego.
Daj jakieś takie dwa według Ciebie niepodważalne (bo taki powinien byc dowód) to się odniosę.

skontaktuj się ze Scralet i innymi tutaj, bo nie będę się zajmował więcej niż dwoma. Szkoda mi czasu - dostatecznie go zmarnowałem na ewolucje.


Są takie posty, na które nie wiem co odpowiedzieć. Aż mi się nasuwa "Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów."




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
kann
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-13, 11:14   

Scarlet Halo napisał/a:
kann napisał/a:
Skąd taka wiedza że Bóg stworzył zło ?? posiadam całkiem inną z samego źródła... nic bardziej mylnego..

Jeżeli Bóg jest stworzycielem wszystkiego i istnieje zło, to Bóg stworzył zło. Jeżeli Bóg nie stworzył zła, a zło istnieje, to nie jest stworzycielem wszystkiego.
kann napisał/a:
Jak by sprawdzić fakty to teoria pozostaje nadal teorią z coraz to większą ilością dziur w miarę jak rozwija się nauka..

I wciąż ma więcej sensu niż hipoteza, że wszystko stworzył staruszek z niezdrową obsesją na punkcie ludzkich genitaliów i gamet.
kann napisał/a:
Idziesz plażą i widzisz butelkę... co pomyślisz o kimś kto ci powie i będzie cię przekonywał że przez lata piasek tak się usypywał i był poddawany temperaturze i innym czynnikom atmosferycznym... no i powstała butelka... uwierzyłbyś ??

Butelka nie jest organizmem żywym, więc nie widzę związku. W podział mejotyczny butelek nie wierzę, a zjawisko jako takie wiem, że zachodzi.
kann napisał/a:
Chyba że argumentem jest to że Boga nie widać...

Nie udowadnia się nieistnienia czegoś. Udowadnia się istnienie. Ciężar dostarczenia dowodów leży po stronie tego, który stawia tezę o istnieniu czegoś. Równie dobrze mogłabym powiedzieć - udowodnij mi, że na Twoim ramieniu nie siedzi niewidzialny niematerialny różowy jednorożec i jak nie jesteś w stanie tego ponad wszelką wątpliwość udowodnić, to znaczy, że masz jednorożca na ramieniu. ;)
kann napisał/a:
I jedno, i drugie jest nieprawdopodobne...

Wciąż bardziej prawdopodobne niż wszystko to, co twierdzą kreacjoniści.


No pięknie...pięknie... coraz więcej w wątku
w kilku zdaniach ciężko przedstawić argumentację na forum zwłaszcza..

1 Bóg jest Stwórcą.. to że ktoś zaczyna popełniać zło jest wynikiem wolnej woli... nie trzeba tego stwarzać... tak samo jak nie stworzył swojego przeciwnika i oszczercy... temat na dłuższą rozmowę..
2. nie odniosę się do tego jeśli to ma więcej sensu dla kolegi.. do drugiej części nawet nie zamierzam nawiązywać
3. tutaj bym powiedział że tym bardziej chyba żywy organizm jest skomplikowany... jak by się wgłębić to powstanie "prostej" komórki która konstrukcją przewyższa funkcjonowanie najbardziej rozbudowanego miasta nie mogła powstać przez przypadek.. prawdopodobieństwo takiego procesu jest nawet matematycznie niemożliwe... swoją drogą ktoś kto w to wierzy jest duuużo bardziej wierzący np ode mnie ;)
4. z przyjemnością przedstawię dowody.. ale nie ma szans w kilku postach... to nie byłyby dowody tylko zwykła dywagacja słowna :)
5. twierdzenia Kreacjonistów są też nieprawdopodobne :D




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-13, 11:25   

kann napisał/a:
to że ktoś zaczyna popełniać zło jest wynikiem wolnej woli... nie trzeba tego stwarzać...

Dlaczego dobry Ojciec pozwala na to wszystko, co robią jego dzieci? Dlaczego znęca się nad nimi? Zsyła choroby, katastrofy, cierpienie?

kann napisał/a:
żywy organizm jest skomplikowany

Skomentuje to obszerniej dr Halo.

kann napisał/a:
z przyjemnością przedstawię dowody.

Najchętniej na pw, prawda?




dead but delicious
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13