Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Autor Wiadomość
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-19, 15:05   

Pierwsze słyszę, aby dzisiejsze społeczeństwo nie akceptowało HIV, oraz innych chorób cielesnych. Świadomość wśród ludzi jeśli chodzi o choroby, jest już na tyle duża, że nie spotkałem nigdy żadnej osoby która na wiadomość o moim HCV patrzyła na mnie krzywo, oczywiście ze względu na przemilczany problem tego wirusa wiele, bardzo wiele osób nie wiedziało co to jest, ale po wytłumaczeniu nikt nie spojrzał na mnie w jakiś dziwny sposób. Wiadomo, zawsze można powiedzieć, że taka osoba się "puszcza", że to tylko problem rozwiązłości seksualnej dzisiejszych czasów, ale jest to tak mały ułamek procenta opinii publicznej, że nie zawracałbym sobie tym głowy. Czasy kiedy ludzie myśleli, że trędowaci są ukarani przez Zeusa mamy dawno za sobą.

Co innego problemy psychiczne i charaktery, ale one w większej mierze zawsze były uwarunkowane kulturą i przeżyciami osobistymi, powstają w kompletny inny sposób. Dlatego nie porównywajmy ich ze sobą.




:vitter:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-19, 18:08   

Vitter, czy ja te rzeczy porównałam do siebie?



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-19, 18:33   

Axxie, Ty nie. Jednak opis tego filmu wrzucał ich wszystkich do jednego worka.



:vitter:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-24, 15:02   

Podziwiam odwagę tego mężczyzny, bo nie każdy zdobyłby się na tego typu akcję. Oglądając, wzruszyłam się. Gdybym mogła, przytuliłabym gościa, żeby wiedział, że są normalni ludzie, dla których nieważne jest to czy ma HIV, czy też nie.



 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 23:04   

Szczerze? Jak tylko zobaczyłam o co chodzi to myślałam, że nikt go nie dotknie... Mile się jednak zaskoczyłam (najbardziej wtedy jak go uściskały dwie dziewczyny) i wcale mnie nie zdziwiło, że facet się na końcu popłakał. Ja też bym podeszła i dotknęła, bo wiem, że w ten sposób się nie zarażę, ale niestety niektórzy mają o tym mylne pojęcie. Przydałoby się więcej akcji z informacjami na temat zarażonych wirusem HIV.



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 23:06   

Swoją drogą to chyba fiński filmik, przynajmniej język na to wskazuje. :D Tym bardziej nie zawahałabym się przytulić. Skąd w ludziach tyle bezpodstawnych uprzedzeń. :drapanie:



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 23:10   

No ja nie mogę, chodzi i oczekuje współczucia od przypadkowych osób które i tak o nim zapomną w ciągu najbliższych 10 minut.

Naiwny i tyle, ja jakoś nigdy po ludziach nie biegałem i nie mówiłem "patrzcie, choruję na nieuleczalną chorobę. Poudawajcie że mi współczujecie"

Omg. :facepalm:




:vitter:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 23:12   

Vitter, nie chodziło o udawane współczucie, ale o ukazanie pewnego zjawiska. Swoją drogą nie sądzę aby Ci ludzie udawali.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-08-24, 23:17   

Axxie, mi chodzi o falszywość tego filmiku, reakcji z nim związanych, łatwo komentować w internecie nie znając prawdziwej trudności życia z chorobą w takiej skali. Chodzenie do lekarzy, słuchanie o wynikach swojego zdrowia, przymusowych ograniczeniach, które nie są Twoją winą.

Pozwruszać się pięć minut i później mieć to gdzieś. No coś mnie bierze jak oglądam ten film.




:vitter:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-27, 17:21   

Vitter napisał/a:
Chodzenie do lekarzy, słuchanie o wynikach swojego zdrowia, przymusowych ograniczeniach, które nie są Twoją winą.
Prawdziwa trudność? A mnie się wydaje, że właśnie prawdziwą trudnością jest brak akceptacji ze strony społeczeństwa.



 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-08, 21:52   

Cytat:
, a wiesz, że miałem w głowie taką akcję "Choruję na depresję, czy boisz się ze mną porozmawiać?"?
powinno się uświadomic spoleczenstwo bo niby coraz wiekszej liczby osob to dotyka a sie o tym nie mowi. A juz tymbardziej o autoagresji. Temat nieznany, wstydliwy okryty mgiełką tajemniczości i chańby najlepiej go nie dotykać... Ludzie ukrywają takie rzeczy to jest chore. Chore podejscie do chorob. Zapalenia płuc się nie wstydzą a gdy szwankuje psychika to już tak. A przecirż ona jest delikatniejsza niz cialo znacznie latwiej ja zranic.

Z HIV hest podobnie. Moim zdaniem ta choroba i choroby psychiczne oraz jakies dysfunkcje sa traktowane taksamo - im dalej tym lepiej. Podziwiam tych ktorzy mają odwagę ryzykując że staną sie przedmiotem drwin a wszyscy przyjaciele się od niego odsuną.




 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Gravity 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: opolskie

Wysłany: 2015-11-15, 21:16   

Vitter, a ja się nie zgodzę. Moja mama też ma HCV i jak ludzie się o tym dowiadują, to wyraźnie odczuwa się ich rezerwę, poluźnienie kontaktów. Nawet w stosunku do mnie, bo przecież mieszkałam z nią, nadal się dość często widuję, więc też jestem "podejrzana". Uważam, że nawet w obecnym społeczeństwie wiele jeszcze musi się zmienić w kwestii świadomości ludzi.



"Ból, lubię jego brutalność
Bo wolę czuć ból niż zupełnie nic!"

Three Days Grace - Pain
 
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-11-18, 14:04   

Gravity, wiesz, nie chwalę się każdej napotkanej osobie "Hej, patrz, mam HCV! Fajnie, nie?", ale ci którzy są wtajemniczeni jakoś nie reagują na mnie inaczej z tego konkretnego powodu. :roll:



:vitter:
 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-18, 14:31   

Kocham takie akcje. Na pewno bym się do kolegi przytulił. Wydaje mi się to naprawdę świetny sposób na uświadamianie społeczeństwa to rodzi wielkie pozytywne emocje i cóż... od razu przypomniała mi się najpopularniejsza inicjatywa, czyli "Free Hugs". Dla przypomnienia video.




 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 13:55   

Filmik już dawno temu oglądałem, tak sobie pomyślałem, czy taka sama liczba ludzi przytuliłaby się do tego mężczyzny, gdyby nie był atrakcyjny?
Co do HIV/AIDS oglądałem ostatnio świetny film telewizyjny "Odruch serca".




 
 
"Mam HIV. Czy boisz się mnie dotknąć?"
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12