Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk przed wakacjami
Autor Wiadomość
smutnamarta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-24, 22:16   

Ja się też trochę obawiam wakacji. Trochę z innego powodu, lato, ciepło, krótkie spodenki. Ciężej ukrywać blizny na nogach :( jeszcze obcy ludzie to pół biedy, ale rodzice... Nie mają o niczym pojęcia.



 
 
Lęk przed wakacjami
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-06-24, 22:26   

Fenoloftaleina napisał/a:
Ach, zapomniałam, że poza szkołą nie ma innych ludzi. Faktycznie, znalezienie dobrych znajomych wymaga jednak trochę czasu i chęci, więc to jednak za dużo dla niektórych.

Jak w wieku ośmiu lat miałam znaleźć znajomych, żyjąc na skraju półtoratysięcznej wioski? Znalezienie znajomych mogłoby zająć mi faktycznie "trochę czasu" - tak, pi razy oko, jakieś 4-5 lat, bo po upływie tego czasu rodzice może skłonni byliby do puszczenia mnie samej do jedynego sklepu. Pomijając fakt, że do tego sklepu jest 2,5km i przy moim ówczesnym stanie zdrowia było to niemożliwe do przejścia.
A może miałam nawiązać znajomości w niedziele po mszy?




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Lęk przed wakacjami
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-24, 23:48   

Ale w wakacje kontakt ze znajomymi, nawet gdy się ich ma, jest bardzo ograniczony i na pewno nie tak częsty jak w czasie roku szkolnego. Może moje przyjaciółki są jakieś nadzwyczaj bogate, bo spędzają większość wakacji na różnych wyjazdach, a na miejscu są tylko przez parę dni, przepakowując się między kolejnymi wyjazdami, więc nie można liczyć na zbyt wiele spotkań. A oprócz ich dwóch to raczej słabo mi idzie w kontaktach z ludźmi. Znajdzie się ktoś, kto też siedzi w domu, ale ile można spotykać się dzień w dzień z tą samą osobą.

Trochę się boję wakacji, ale też wszelkich innych dłuższych przerw od szkoły, a nawet tych całkiem krótkich typu cztery dni. Generalnie boję się wszelkich sytuacji, gdzie mam dużo czasu wolnego i niczego ciekawego nie ma do roboty, bo wtedy rzuca mi się na mózg i nie mogę wyrobić. Ostatnie nawroty/nasilenia nerwicy natręctw zdarzają mi się właśnie w czasie, gdy jest wolne, bo mogę więcej uwagi poświęcić tym myślom i tak dalej. Dlatego staram się znajdować sobie różne zajęcia, ale ciężko jest wypełnić sobie tyle dni całkowicie od rana do wieczora.

Chciałam iść do pracy w KFC, ale mama mi nie pozwoliła, mimo że mam osiemnaście lat. Znalazłam też fajną ofertę dość tanich (w porównaniu do innych) kursów językowych na UW, ale też się nie zgodziła, bo mam siedzieć w domu i uczyć się do matury, a nie łazić na jakieś kursy języków, które ona uważa za zbędne. No i w ten sposób dochodzę do wniosku, że będę żałośnie kręcić kółka rowerem wokół mojej dzielnicy i kilku sąsiednich i czekać na wyjazd z przyjaciółkami, który pewnie i tak nie nastąpi, bo znając życie znajdą ciekawsze możliwości i dostanę odmowę w ostatniej chwili. I na końcu coś pieprznie mi w głowie, dostanę nasilenia nn i będę siedzieć i odwalać różne durne rzeczy. Ale po wakacjach czeka mnie klasa maturalna, więc już nie wiem co gorsze.




 
 
Lęk przed wakacjami
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 01:10   

Bałam się. Może nadal się boję. Tych wakacji. Tych najdłuższych, najładniejszych wakacji, na które czekałam od drugiego tygodnia września, bo pierwszy był do przeżycia.

Bo może wyniki matur będą zbyt niskie, bo może nie dostanę się na studia, bo może nie wytrzymam w domu i zrobię coś, co wrzuca się do worka z etykietą "głupie". Bo może wrócę do leczenia duszy niebezpieczną chemią. Bo przyjaciółka wyjeżdża do Anglii na całe wakacje i zobaczymy się dopiero we wrześniu.

Planuję. Angielski, niemiecki, muzyka, sport, czytanie, pisanie, rysowanie. W plannerze uzupełniam kolejne linijki, stawiam parafki w narysowanych czarnym tuszem kwadracikach, czasem rysuję krzyżyki, kiedy nie udaje mi się życie zgodnie z planem.

Chwytam się brzytwy. Jestem w tym stanie, kiedy unikam ludzi, bo udawanie, że wszystko jest w porządku koszmarnie mnie męczy i sporo kosztuje, a z drugiej strony wiem, że w towarzystwie przynajmniej mam jakąś wymówkę, żeby nie rozpadać się na kawałki jak puzzle.

Mam trochę nadziei, mam swój krzywy, koślawy plan, nie mam żadnego koła zapasowego.
Neh, będzie cacy.




 
 
Lęk przed wakacjami
szary 


Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 21
Skąd: śląskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-07-01, 01:31   

I tego planu się trzymaj.



Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-07-01, 01:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lęk przed wakacjami
Imaginary 
4w5



Wiek: 26
Dołączyła: 09 Wrz 2012
Posty: 34
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-08-03, 10:06   

Ja mam z wakacjami trochę taki love-hate relationship xD Z jednej strony to no, wiadomo, brak szkoły, a szkoły nie lubię i mnie stresuje i za mało czasu na to żeby zająć się tym czym się chce i w ogóle. Przyjaciół w szkole też nie mam, także nie mam za kim tęsknić teraz. Ale z drugiej strony - dzięki szkole ma się mniej czasu na myślenie, a przez to na dołowanie się. I często jest tak, że w czasie roku szkolnego mam dużo planów, pomysłów co robić w wakacje, a jak już wakacje trwają to głównie siedzę w domu i się dołuję właśnie. Poza tym jeśli chodzi o pogodę to nie znoszę upałów i ogólnie bardziej mi odpowiada jesienna i zimowa.
Boję się przyszłych wakacji, bo to będą te pomaturalne i omg, co ja wtedy będę robić. Niby tyle czasu, tyle możliwości, a boję się co z tego wyniknie.




 
 
Lęk przed wakacjami
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-03, 10:19   

Zawsze lubiłam wakacje, ale nie ze względu na jakieś podróże, czy wyjazdy. Cieszyło mnie, że odpocznę od ludzi, których twarze widywałam codziennie. Przerwa zawsze się przydaje.



 
 
Lęk przed wakacjami
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-03, 12:10   

Wakacje polubiłam dopiero wtedy, kiedy dorosłam.
Wcześniej oznaczały one dwumiesięczną nudę i szukanie sobie zajęcia na siłę, teraz w ciągu wakacji pracuję i spotykam się ze wszystkimi, z kim nie mam czasu spotkać się w pozostałą część roku. Poza tym wreszcie mam więcej czasu dla siebie. :3




 
 
Lęk przed wakacjami
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-08-03, 13:35   

Strasznie bałam się wakacji w tym roku. Bałam się, że skończę leżąc w łóżku całymi dniami i gapiąc się w sufit. Że nic nie zrobię, osiągnę szczyt bezproduktywności i zaniedbam wszystko jeszcze bardziej niż zaniedbuję w roku szkolnym, kiedy to muszę się jakoś trzymać kupy, żeby nie zawalić szkoły.
Na szczęście, jest zupełnie na odwrót niż myśłałam... właśnie mija mi połowa najlepszych wakacji mojego życia! :D Prawie codziennie się z kimś widuję, wyszłam do ludzi, odkrywam sporo nowych rzeczy, nie boję się, wysypiam się, trochę lepiej się odżywiam i nie stresuję się żadnymi testami, pytaniami, ludźmi których nie lubię, a którzy są ze mną w szkole. Jest... dobrze. Szkoda, że został już tylko niecały miesiąc. :(




 
 
Lęk przed wakacjami
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 04:12   

A ja wakacje spędzam w psychiatryku. :evil:



 
 
Lęk przed wakacjami
Riley 
saved.



Wiek: 26
Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 298
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-08-05, 11:56   

Nightmare napisał/a:
A ja wakacje spędzam w psychiatryku.


Dosłownie w psychiatryku? To bardzo przykre, ja z kolei w każde wakacje mam wrażenie, że zaraz zwariuje, coś sobie zrobię i będą musieli mnie zamknąć...

Trzymaj się... :tuli5:

Wiesz już, kiedy Cię wypuszczą?




I give my life to follow
Everything I believe in
 
 
 
Lęk przed wakacjami
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-05, 13:39   

Riley, nie mam pojęcia. :-;



 
 
Lęk przed wakacjami
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12