Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęt sportowy
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 17:30   Sprzęt sportowy

Zakładam temat, aby poradzić się w sprawie kupna hantelek. Temat w przyszłości może oczywiście służyć do dyskusji na temat innego sprzętu. :D

Chcę kupić hantelki żeby móc z nimi ćwiczyć... Chodzi mi o wykonywanie podstawowych ćwiczeń na początku z obciążeniem. Nie sądzę, ale wolę się upewnić - na coś szczególnego muszę zwrócić uwagę?
I ile kg powinnam kupić? 5?




 
 
Sprzęt sportowy
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-07, 17:36   

Kup takie, żeby można było dokładać obciążenie.

Najlepiej takie:
http://www.decathlon.pl/z...id_8018574.html

Na początek nałożysz sobie ile potrzebujesz.




dead but delicious
 
 
Sprzęt sportowy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-03-07, 17:59   

Naamah, R. dobrze prawi, jeśli już chcesz jakieś nabyć, to z regulacją obciążenia, aby jednak progres jakiś był.

Albo pobaw się w kettle. Kettle są spoko, przy okazji paru wymachów działasz na większe partie ciała, niż przy okazji machania hantelkami.




Disqualified as a human being.
 
 
Sprzęt sportowy
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-23, 12:45   

szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, jeżeli ktoś się decyduje to najlepiej gryfy ze zmiennym ciężarem i zaciskiem który ściąga się od razu, bez żadnych odkręcań, zakręcań :P

+ to samo ze sztangą prostą, ławka składana.

Tyle :)

to jest koszt około 200-300 zł
zależy gdzie się kupuje, można używane bo przecież to nic nie szkodzi. :)




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Sprzęt sportowy
Aleksandros 
Ten który się wspina



Wiek: 30
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 194
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-08-25, 19:58   

Nikt tego nie napisał to ja zaznaczę, scalone hantelki mają te zaletę że nie "wadzą" przy wykonywaniu ćwiczeń, większe do tego wąskie krążki zwyczajnie zaczynają haczyć, w scalonych też nie ma się co rozkręcić więc pod tym względem są leprze, ale też droższe, jeśli tego żelastwa ma wiele nie być to myślę że warto zainwestować w wygodę i kupić scalone.



 
 
 
Sprzęt sportowy
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-17, 21:08   

Mam kasę i od dawna mam takie 'marzenie' by kupić sobie orbitrek. Gdy chodzę na siłownie, to głównie na tym się pocę. Uwielbiam.
I teraz tak myślę... czy wybrać coś z tego (nie chcę dać więcej niż w okolicach 1500 zł):
http://allegro.pl/big-spe...4931821838.html
http://allegro.pl/markowy...5203303239.html
http://allegro.pl/orbitre...5982979751.html
Czy szukać czegoś używanego (miałam wczoraj coś na oku, ale facet dziś napisał, że nieaktualne).

Moje wymagania są takie: koło zamachowa minimum 16kg
Długość nie mniejsza niż 140 cm (mam wrażenie, że krótsze są mniej stabilne)
No i cena do 1500-1600 zł.




 
 
Sprzęt sportowy
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-29, 12:43   

Zastanawiam się nad zakupem kettli, ale trochę się ich boję :lol: . Inaczej ćwiczy się na siłowni z wolnym ciężarem, gdy widzę siebie w lustrze i mogę w każdej chwili skorygować postawę. A takie machanie kettlem wydaje mi się mocno kontuzjogenne. Mylę się?



 
 
Sprzęt sportowy
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-02-29, 13:47   

Daithi, bo ja wiem. Liznęłam dzięki Łasi temat kettli, kupiłam taki 8kg i zaczęłam ćwiczyć najprostsze ruchy. Z boku o szafę opierałam lustro, żeby sprawdzać czy dobrze się ruszam. Dało się zmachać, a i bólu w plecach nie czułam. No i nie robiłam takich wygibasów z podnoszeniem kettla ponad głowę, więc przez tamten czas gdy nim ćwiczyłam kontuzji nie miałam. :P



wish I could ctrl+Z you
 
 
Sprzęt sportowy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-02-29, 21:06   

Daithi napisał/a:
Inaczej ćwiczy się na siłowni z wolnym ciężarem, gdy widzę siebie w lustrze i mogę w każdej chwili skorygować postawę.


Z kettlami jest w ogóle inna dynamika ruchu. Ale bo ja wiem, czy to jest jakoś wybitnie kontuzjogenne... Wydaje mi się, że o ile pilnujesz prawidłowej techniki, nie rzucasz się na zaawansowane ruchy bez opanowania podstawowych (tureckie wstawanie powiedzmy) i masz dobrze dobrany i wyprofilowany ciężar, to nie jest to jakoś specjalnie niebezpieczne. Ja nawet powiedziałabym tak, że praca z "czajnikami" niejako wymusza odpowiednią postawę, bo jak się coś tam człowiek przekrzywia to od razu czuje w ciele, że coś nie tak. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Jeśli się obawiasz, możesz początki zacząć z instruktorem który pokaże prawidłową technikę, ja nie miałam takiej możliwości i ucząc się z internetu (np. z bloga cudownej Angeli z powerworkout) jakoś mam się dobrze i właściwie mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że po kettlach jestem mniej połamana i obolała, niż przed nimi.




Disqualified as a human being.
 
 
Sprzęt sportowy
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-29, 21:07   

Daithi, 2-3 dni temu widziałam w Lidlu kettle 2,5kg, 5kg i 10kg w cenie 20-30zł.



:myszka:
 
 
Sprzęt sportowy
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-29, 21:07   

Hathor, Mustela Nivalis, a jak powinnam dobrać ciężar?



 
 
Sprzęt sportowy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-02-29, 21:14   

aga_myszka napisał/a:
2,5kg, 5kg


Kettelki widmowe, jak to mawiają niektórzy. :D Czyli, że nie opłaca się wydawać pieniążków na takowe.

Daithi, ta babeczka mądrze prawi, może to pomoże: http://powerworkout.blog....wiedza-tajemna/




Disqualified as a human being.
 
 
Sprzęt sportowy
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-02-29, 21:43   

Daithi, ja zaczęłam od 8 kg. :) Myślałam, że to za dużo i że powinnam zacząć od 6kg, ale Łasica wybiła mi ten pomysł z głowy i w sumie dobrze. Swojego kettla kupiłam w Decathlonie za bodajże 89zł.



wish I could ctrl+Z you
 
 
Sprzęt sportowy
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-29, 21:47   

Hathor, a zmieniałaś później ciężar? Jak szybko?



 
 
Sprzęt sportowy
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-02-29, 22:00   

Daithi, nie, po jakiś 2 miesiącach straciłam motywację do jakiejkolwiek aktywności fizycznej i teraz staram się wziąć się w garść i wrócić do ćwiczeń. Poczytaj bloga, którego podesłała tu Łasia. Angela naprawdę fajnie pisze bez owijania w bawełnę i porusza różne kettlowe wątki. Czytałam w którymś wpisie, że żeby bezpiecznie zwiększać wagę kettla musisz być w stanie wykonać minimum 5 poprawnych ruchów danej techniki. Poza tym w kettlach fajne jest to, że nawet jeśli już przerzucisz się z 8kg na 12kg, a potem na 16kg, to możesz wrócić w treningach do poprzednich kettli z mniejszą wagą, nie trzeba ich odsprzedawać. :) Zawsze do jakiegoś ćwiczenia się przydadzą.



wish I could ctrl+Z you
 
 
Sprzęt sportowy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11