Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 21:44
Czym jest autoagresja?
Autor Wiadomość
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-03-31, 16:31   

Haha :D mam podobnie, drapię często kilka razy, ale wtedy zostaje taka bardziej wybielona(?) blizna, nie wygląda już tak dobrze, ale nie przejmuję się tym zbyt bardzo. :D



They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
Ostatnio zmieniony przez Morcades 2015-04-03, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-07, 19:25   

Pamiętam, jak dwa lata temu tak rozcięłam łydkę, że przestraszyłam się nie na żarty. Niestety, strach ustąpił po chwili miejsca fascynacji i nie byłam w stanie nie rozdrapywać krechy jak tylko nadarzyła się okazja. Dziś mam tam bliznę tak szeroką, że sama się sobie dziwię. Dla porównania na udach drapałam tak tylko niektóre - te drapane zamieniły się we wstrętne bliznowce, niedrapane są mniej wypukłe i węższe. Nie warto bawić się w zrywanie strupów i rozdrapywanie ran. :|



 
 
Czym jest autoagresja?
seta.czystej 


Wiek: 32
Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 102
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-08, 13:14   

Strupów świeżych nie zdrapuję bo są po prostu za świeże i za głęboko siedzą. W sumie to nawet nie wiem jakbym się miała do nich zabrać. No i boli, a to jakoś mniej na mnie to działa niż "świeżyzna". Bardziej bym powiedziała, że odpadają (te głębokie też), pękają jak np. nosze glany, gdzie rana jest na pograniczu buta i wtedy jakoś nie boli :shock:



 
 
Czym jest autoagresja?
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-21, 17:11   

Każdy strup musi zostać usunięty, najczęściej za pomocą paznokci. Jeden, drugi, trzeci, a potem się jakoś rana zabliźnia bez niego.

Swoją drogą, tak mi się skojarzyło...

"(...) Czas nie leczy,
Zostawia bliznę półzasklepioną,
Gotową się otworzyć, a wtedy czujesz
Ból głęboki jak w pierwszej godzinie."




In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Czym jest autoagresja?
Ejber 
B.A.D



Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 692
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-06-03, 14:23   

Zdarza mi się obgryzanie pazurów, próbowałem z tym skończyć, ale nie wychodzi. Obgryzanie paznokci, to u mnie rodzinna sprawa.



Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy,
zachowywać się jak kretyn, zdarzyło się niestety.
 
 
Czym jest autoagresja?
smutnamarta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 05:44   

Ja obgryzam paznokcie od kiedy pamiętam. Pod koniec podstawówki zauważyłam, że są strasznie brzydkie. Próbowałam przestać, było lepiej. A od roku dodatkowo ogranicza mnie mój aparat na zębach. Zdarza mi się teraz tylko kiedy się stresuję. Dlatego moje paznokcie w końcu trochę odrosły i już tak bardzo się ich nie wstydzę :>



 
 
Czym jest autoagresja?
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-12, 21:51   

Ja kiedyś obgryzałam bardzo, ostatnio jakoś mniej, za to wzięłam się za skórki i nadal moje palce wyglądają paskudnie. :/



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Czym jest autoagresja?
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-05, 11:01   

Paznokci chyba nigdy nie obgryzałam, nie licząc wczesnego dzieciństwa.
Za to skórki - moja największa zmora. Teraz już trochę mniej, bo nie do krwi, tylko tak o, ale kiedyś potrafiłam mieć całe palce poranione od gryzienia. Teraz zaczęłam nosić długie i ładne, swoje, paznokcie i od razu mniej mnie ciągnie do gryzienia skórek, bo przy tym zawsze się trochę zepsuje lakier. A szlag jasny mnie trafia jak widzę jakiś uszczerbek w lakierze. :D




 
 
Czym jest autoagresja?
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-22, 16:47   

Hej ja mogę w tym temacie dużo opowiedzieć. To jest mój główny sposób 'działania'- często nieświadomie w stresie i nerwach. Zaczęło się od dzieciaka, gdzie w wakacje spędzałam przy lesie nad wodą i było mnóstwo komarów i one jakoś mnie sobie upodobały i nie mogłam się powstrzymać od drapania. Później mi przeszkadzało, że rana się zasklepia i jest wypukła, a wszystko musiało być równo. Dodatkowo małe krostki na ramionach i z nich też zrobiły się rany. Dziesiątki, setki razy zrywane strupy w danym miejscu jak tylko 'wyschły' lub "ładnie dojrzały"+ rozdrapywanie starych blizn i tworzenie się w ich miejsce kolejnych, bardziej rozległych ran .
Czasami się powstrzymuję, ale później przychodzi moment, że zdrapuję wszystko od góry do dołu, a mam tego sporo.




 
 
Czym jest autoagresja?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-09, 00:42   Czy Autoagresja to tylko cięcie?

Witajcie
Czy autoagresja polega tylko na zadawaniu sobie ran?
Czy Waszym zdaniem można rozróżnić także autoagresje psychiczna?




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Czym jest autoagresja?
Wolf
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 00:44   

Mi się wydaje że autoagresja że ma pare odmian od samo okaleczania się do prób samobójczych i ataków agresji.



 
 
Czym jest autoagresja?
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 00:51   

Istnieje też autoagresja polegająca na samokrytyce, obniżaniu własnej wartości, obrażaniu swojej osoby itd.



 
 
Czym jest autoagresja?
Wolf
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 00:55   

dokładnie, brak samooceny, niska samoocena, nawet krytyczna samoocena to już jakiś zalążek autoagresji.



 
 
Czym jest autoagresja?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-10-09, 00:58   

nevermore, Czyli gdy ciągle myśli się o ty, że jest się nie dość dobrym, to też autoagresja?



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Czym jest autoagresja?
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-09, 01:02   

Sądzę, że tak. Szkodzimy sobie tymi myślami. Widzimy się w gorszym świetle niż faktycznie jesteśmy, krzywdzimy siebie myślą wtedy, nie czynem. Ale to i tak dużo, prawda? :)



 
 
Czym jest autoagresja?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13