Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i anime
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-31, 07:32   

Zaq napisał/a:
Ostatnio obejrzałem Perfect Blue. Wgniotło mnie w fotel. Obejrzyjcie koniecznie.

Zaczęłam oglądać i zapowiada się świetnie. Mimo braku czasu koniecznie muszę skończyć.




 
 
Manga i anime
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-06-03, 20:09   

Zaq napisał/a:
Ostatnio obejrzałem Perfect Blue. Wgniotło mnie w fotel. Obejrzyjcie koniecznie.


Leci na listę oczekujących na obejrzenie.


Gdyby komuś zachciało się jakiegoś shoujo z nutką azjatyckiego folkloru, niech się trzyma z daleka od Black Bird. Wprowadzenie tematyki tengu (zamiast np. wampirów albo innej sztampy) to jedyna zaleta serii, która po kilku rozdziałach, robi się okrutnie irytująca. Kreska również słaba, fabuła jeszcze gorsza.

W międzyczasie zaczęłam podczytywać "19 Days" autorstwa Old Xian. To chyba chiński wytwór pozostający w obrębie tematyki shounen ai, więc raczej zainteresuje węższe grono odbiorców, niemniej jest to na swój sposób bardzo przyjemne i krótkie czytadło. Kreska jest dziwna, może i nieładna, ale pasuje do zabawnych perypetii dwójki bohaterów.




Disqualified as a human being.
 
 
Manga i anime
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-06-06, 20:20   

nevermore, pierwszy tom "Pandory..." miałem w rączkach. Przeczytana w 1,5h. Kreska fajna. :)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Manga i anime
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-24, 17:57   

Skończyłam właśnie Ao Haru Ride. Przyjemne shoujo i fajnie się ogląda. Moje (nie)dziewicze serce raduje się jak ogląda takie słodkie anime. Zaczęłam też drugi sezon Tokyo Ghoul, ten opening to jakaś masakra. :marzyciel:

Ktoś poleci jakieś lekkie shoujo? Jakieś nowsze z ostatnich 6 lat.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Manga i anime
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 21:50   

Co do anime... dziś chyba obejrzę Laputa - podniebny zamek.
Ktoś widział?


<<< Dodano: 2015-07-07, 22:31 >>>


Scaliłam z tematem o anime.




 
 
Manga i anime
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-08, 14:35   

Usagi napisał/a:
Ktoś poleci jakieś lekkie shoujo? Jakieś nowsze z ostatnich 6 lat.


Z nowszych... Hmhmhm. Może któregoś z tych nie widziałaś:

Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Tonari no Kaibutsu-kun
Sukitte Ii na yo
Kamisama Hajimemashita


Gdzie Kamisama wypada dla mnie chyba zdecydowanie najlepiej.




Disqualified as a human being.
 
 
Manga i anime
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-09, 15:53   

Ja natomiast przybyłam z pytaniem. Pamiętam, że parę lat temu oglądałam pewną serię. Były jakieś dwie grupy, które szukały skarbu. Akcja toczyła się po jakiejś wojnie. Ostatecznie odnaleziono dolinę, która okazała się być tym skarbem. Ktoś kojarzy może tytuł?

Tymczasem szukam jakiegoś dramatu, czegoś przy czym wypłaczę sobie oczy.




In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Manga i anime
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-09, 16:12   

Bleyt, dramacik: Księżniczka Mononoke, Spirited Away (pełnometrażowe), płakałem też przy SAO 2, a konkretniej końcówce. Ale wtedy trzeba raczej obejrzeć całą serię.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Manga i anime
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 14:18   

Cytat:
Kamisama Hajimemashita


Właśnie. Wszystkie widziałam oprócz tego. Warto? Jakoś strasznie, ale to strasznie nie mogę się przekonać do tego anime. Wydaje się być... nieciekawe. :marzyciel:

Znalazłam sobie shoujo Shigatsu wa Kimi no Uso. Jeśli ktoś lubi płakać i lubi klasyczną muzykę chopina, mozarta i innych to polecam.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Manga i anime
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-13, 12:09   

Usagi napisał/a:
Warto? Jakoś strasznie, ale to strasznie nie mogę się przekonać do tego anime. Wydaje się być... nieciekawe.


Z tego co wymieniłam najniżej oceniam Tonari no Kaibutsu-kun. Kamisama... jako niewymagające, przyjemne shoujo sprawdza się dobrze, jednak nie każdemu może odpowiadać wplecenie tematyki youkai. Bardziej na niej się koncentruje akcja niż na zwyczajnym życiu szkolnym etc. O mały włos nie wyskoczyłam z Lovely Complex, dopiero potem doczytałam, że szukasz nowszych. :D

________

Ja właśnie wykańczam pierwszy sezon Jigoku Shoujo. Nie mam pojęcia czy ruszę kolejne sezony, jakieś te zemsty wydają mi się mało angażujące. Chyba raczej dociągnę Shingeki no Kyojin. Długo się za to zabierałam z powodu specyficznej kreski, ale okazało się całkiem fajne.

Widział ktoś Durarara!!? Gdone polecenia? Natrafiłam na ost i całkiem przyjemnie mi sięgo słucha, to sobie pomyślałam, że może z rozpędu strzelę i animca. :P




Disqualified as a human being.
 
 
Manga i anime
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-14, 14:37   

Mustela Nivalis, a ja tam zachęcam do drugiego sezonu "Jigoku Shoujo". Dla mnie lepszy niż pierwszy. Więcej poważniejszych historii, pokazuje też wcześniejsze wydarzenia z życia pomocników Piekielnej Dziewczynki. I nie można zapomnieć o dodatku w postaci urokliwej, acz nieco krnąbrnej Kikuri. Tylko trzeciego nie mogę przebrnąć, nie ma mowy.



In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Manga i anime
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-14, 17:04   

Mustela Nivalis napisał/a:
Widział ktoś Durarara!!? Gdone polecenia?

Nie jest to co prawda anime z rzędu tych ambitnych, które zostaną w głowie na dłużej, ale jako przyjemny zapychacz czasu jak najbardziej się nada. Fabuła też nie jest rewelacyjna, ale plus są na pewno niektóre postaci. ;)




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Manga i anime
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-21, 12:05   

Chcę zabrać się za całość SAO (light novel) i mam problem: w jakiej kolejności to czytać? Jedynka to główna historia, dwójka to historie poboczne. Pozostałe części lecą chronologicznie.
A co z:
side-stories,
Progressive,
Material Edition,
Alternative?

Jaka jest tego chronologia? :roll3:





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Manga i anime
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-21, 12:50   

Bleyt, no dobra, skoro zamierzają coś więcej powiedzieć o reszcie, to może się skuszę. :P

diversity, dzięki! Akurat nie oczekuję ostatnio niczego ambitnego, więc pewnie się nada.


Pisałam jakiś czas temu o tym, że raczej nowości nie zaczynam i czekam, aż cała seria wyjdzie. No i chyba zmieniłam zdanie, zapoznałam się z Gangsta. Wrażenia po pierwszym odcinku nawet pozytywne.




Disqualified as a human being.
 
 
Manga i anime
aw1805
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-21, 13:27   

Hej :) chciałam zacząć swoją przygodę z mangą i anime. Już raz próbowałam się do tego zabrać ale nie wyszło. Ktoś ma jakś pomysł od czego zacząć?



 
 
Manga i anime
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11