Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Gotham, Arrow, Flash i inne
Autor Wiadomość
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-14, 16:23   Gotham, Arrow, Flash i inne

Ogląda ktoś seriale na podstawie komiksów?
Oprócz tych wymienionych w temacie, próbowałem zmęczyć Agents of Shield, ale nudne się zrobiło i na drugim sezonie przestałem śledzić.




 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
MadM 
only a man



Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 216
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-11-14, 16:48   

Gotham mnie chyciło.
7 odcinek był świetny. 8 znowu troche zwolnił, ale mimo to bardzo mi się podoba.
Tylko Bruce jest irytujący.




There's something inside You.
It's hard to explain.
They're talking about You, boy.
But You're still the same...
 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-14, 22:44   

Jestem wielkim fanem produkcji o superbohaterach i wszystkiego co dzieje się wokół. Choć nie czytam komiksów, staram się być na bieżąco z tym co dzieje się w świecie kinowym i telewizyjnym w tej kwestii. Uważam, że to co zrobił w kinie Marvel to jakiś przełom w kinie, projekt piękny nie tylko w zamyśle, ale w samej realizacji (Avengers <3 ). Ale tu miało być o serialach.

Sposób realizacji seriali i ich motywy przewodnie (seriali wykorzystujących znanych superbohaterów) zdają się być elementem kluczowym jeśli chodzi o sukces produkcji. W kwestii seriali o świecie DC/Marvela sprowadza się to do użycia odpowiednich proporcji między stylizacją fantastyczną + komiksową (Sin City - niemal dokładne przełożenie kadrów z komiksu na ekran; luźne podejście do tematyki superbohaterów w Avengers) a realistyczną (Batmany Nolana, gdzie klimat jest ciężki i faktycznie możemy wyobrazić sobie, że te wydarzenia mają prawo zajść).



Seriale stajni DC (batman, superman, zielona latarnia, arrow, flash, gotham):

Arrow - produkcja, która szybko mnie do siebie przekonała, przez świetne wyważenie realizmu z fikcją. Fabuła w drugim sezonie była dla mnie na tyle lepsza niż w pierwszej, że choć elementy komiksowe (maska, mirracuru, czerwony kombinezon Red Arrowa, który pojawił się na początku trzeciej serii) zostały wyraźniej nakreślone - serial podoba mi się bardziej niż wcześniej. Ma ciekawych bohaterów i wiarygodne problemy obyczajowe - wątek Black Canny (nie googlajcie, jeśli nie wiecie kto to - SPOILERS!) i jej problemy, relacja między członkami rodziny Queenów i sama postać Olivera.

The Flash - Stosunkowo świeża produkcja, gdzie świat przedstawiony jest tym samym, który widzimy w Arrow (to samo zrobił Marvel ze swoim kinowym uniwersum), co twórcy pokazali nam już w pierwszej odcinku, gdzie Barry spotyka się z Oliverem i prosi go o radę. Nie jest to bynajmniej ponawianie odswieżony kotlet, a produkcja znacznie różniąca się od Arrow. Przede wszystkim klimat serialu jest znacznie lżejszy, bardziej fantastyczny od pierwszego odcinka, ale potraktowany z dystansem, reżyser nie sili się na niepasujący tu realizm, a celowo udaje się bardziej w kierunku SF. Zupełnie inaczej wygląda też kwestia głównego bohatera - Oliver Queen już na początku serialu jest wprawionym zabijaką podczas gdy Barry Allen jest zwykłych chłopakiem z superzdolnościami - nie wie do końca co ma z nimi zrobić, potrzebuje "przewodnika po superbohaterach i moralności". Nie wiem co wyniknie z tego dalej, mam nadzieję, że coś dobrego.

Gotham - ciężko powiedzieć czy ten serial dzieje się w tym samym świecie. Prawdopodobnie nie, bo oznaczałoby to, że Batman jest młodszy od Arrowa o 20 lat... i zablokowałoby cały potencjał Batmana, króla filmów i komiksów DC. Fabuła obraca się wokół młodego Gordona i zasadniczo jest produkcją podobną do dziesiątek innych "seriali o detektywach" i z całą pewnością znalazłbym wiele znacznie lepszych produkcji o podobnej tematyce. Jednak nie o to do końca chodzi - bo serial aż pęka w szwach od postaci i aluzji całego świata DC. W pierwszy odcinku poznajemy wczesną wersję Pingwina, Poison Ivy, prawdopodobnie Jokera, Edwarda Nigmy i wiele innych smaczków. Dobre do obejrzenia dla kogoś, kto orientuje się w świecie DC.



Seriale stajni MARVEL (marvel's agents of shield)

Marvel's Agents of Shield - Ciekawa produkcja. Bardzo chciałem, żeby ten serial nie ssał pały, a zrobił to. Przemęczyłem jednak pierwsze kilka (naście?) odcinków i serial znalazł równowagę. Posunął do przodu fabułę, rozwinął relacje między bohaterami, zagłębił się w nich i stał się pełnoprawnym serialem ewoluując ze zwykłego procedurala. Warto wspomnieć, że ta produkcja w przeciwieństwie do tego co będzie nam oferowało studio DC jest ściśle związane z filmami Marvela. I to czuć. Zwłaszcza, kiedy się ogląda serial na bieżąco. W jednym odcinku, który widziałem zaraz po seansie Thora 2 ekipa badała pole bitwy, którą widziałem dzień wcześniej w Thorze. Cały sequel Kapitana Ameryki ma KOLOSALNY wpływ na historię świata serialu i jego bohaterów. W innym pojawiła się przyjaciółka Thora znana z filmów. Bardzo ciekawie się to ogląda. Przynajmniej do końca pierwszego sezonu. Drugi zdaje się nie mieć już tej energii co pierwszy, i choć z pewnościa wrócę do niego i nadrobię zaległe odcinki - na ten moment odkładam go na półkę, bo mam ciekawsze seriale do oglądania.

Proszę, niech ktoś to przeczyta i się ustosunkuje, nawysilałem się




 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-15, 23:04   

Z wymienionych przez Was seriali słyszałam tylko o Arrow i Gotham. Ten pierwszy jakoś specjalnie mnie nie zainteresował, natomiast Gotham wisi na mojej liście "do obejrzenia".

Avadakedaver, Agents of Shield mnie zaciekawiło. Chociaż nie wiem, czy chce mi się oglądać kilka/kilkanaście słabych odcinków pierwszego sezonu tylko po to, żeby przy drugim sezonie też się męczyć. :roll: Ale sprawdzę go na pewno.




 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-15, 23:12   

Znacznie ciężej się to oglądało na bieżąco. Po prostu każdy liczył na coś więcej i się zwiódł. Teraz lepiej by mi się to oglądało, jakbym wiedział, że za kilka odcinków akcja ruszy z kopyta :)



 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 19:07   

lol widziałem zwiastun odcinka Flash vs Arrow, zapowiada się nieźle



 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-05-17, 21:51   

Jedno słowo. DAREDEVIL. :zauroczony2: Ktoś, coś? Polecam. Nie mylcie tego z tym beznadziejnym gniotem, którego wypuścili jako pełnometrażowkę. Teraz powstał serial od Netflixu z Charlie'm Cox'em i jestem zakochana.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:17   

Usagi, Tak, widziałem. Kolejny dobry serial ;)



 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-20, 11:15   

Ja się chcę zabrać za Gotham i Arrow. :)



 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-21, 20:14   

Ostatni odcinek Flash mnie rozjebał, jeden z najlepszych ogólnie i niewątpliwie najlepszy tego sezonu.



 
 
Gotham, Arrow, Flash i inne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12