Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dietetyk
Autor Wiadomość
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 14:35   Dietetyk

Czy pomógł wam w walce z zaburzeniami?
Wstydziliście się do niego iść? A może nadal macie wątpliwości? Czy poszliście na własną rękę, czy dostaliście skierowanie od lekarza psychiatry?

Jeśli chcecie wymienić się swoimi spostrzeżeniami i/lub spytać o coś - ten temat właśnie temu służy.




 
 
Dietetyk
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-28, 19:12   

Co do dietetyka - nic nie wie o moich problemach. Wie o tym, że kilka razy łapałam jojo, że zdarzały się dni, w których "głodowałam" albo nie miałam ochoty jeść, ale o niczym więcej nie wie.

Co do pomocy - z głodówkami mi pomógł. Już nie ograniczam swojej codziennej dawki do 100 kcal, tylko do 1500 i więcej.
Pomógł mi schudnąć już 10 kilogramów w zdrowy sposób (no poza kilkoma wyskokami, ale o tym nie musi nikt wiedzieć :D ) i przyzwyczaiłam się w jakiś sposób do ćwiczeń, choćby spacerów.

Bardzo polecam zapisanie się do dietetyka pod tym względem, jednak nie ręczę za tych, którzy wybiorą się do tych starych pryków w gabinecikach, którzy każdemu dają tą samą dietę. Ja sama chodze do młodego (3 lata ode mnie starszego) chłopaka, który robi to wszystko z pasją i jest pod telefonem 24/7. Nie bierze nie wiadomo jakich pieniędzy, bo za żadne spotkania i konsultacje sobie nie liczy.
Szukajcie młodych, wyedukowanych dietetyków czy dietetyczki, trenerów personalnych. Tak z własnego doświadczenia.




 
 
Dietetyk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 19:20   

Oyakaell napisał/a:
Nie bierze nie wiadomo jakich pieniędzy, bo za żadne spotkania i konsultacje sobie nie liczy.
Pracuje non-stop za darmo?



 
 
Dietetyk
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 19:23   

Oyakaell napisał/a:
(3 lata ode mnie starszego)


Czy nie jest trochę za młody...? :drapanie:




 
 
Dietetyk
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-04-28, 19:24   

Oyakaell napisał/a:
3 lata ode mnie starszego

To raczej doświadczonym dietetykiem jeszcze nie jest. ;) Nie twierdzę, że jest zły i jeżeli Tobie pomaga to super, ale na przykład ja wolałabym iśc do kogoś z trochę większym doświadczeniem. :)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Dietetyk
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-28, 19:33   

Fenoloftaleina, jest po wielu kursach, owszem, ciągle się uczy, ale sam zaczyna uczyć innych, robi wykłady. Jest na bieżąco z nowościami i raczej ma głowę na karku.
Od dziecka chodziłam po dietetykach, nieraz w sanatorium miałam spotkania z takowymi, którzy za każdym razem, jak pacierz mówili "żelazne zasady" zdrowego odżywiania, po których jojo łapało mnie po każdej próbie. Aktualnie, przy wskazówkach jakie dostaję, nie tyję mimo dni, w których nie trzymam się diety. Stoję w miejscu (: Skończyło się przybieranie na wadze.
Tylko dlatego na to się zdecydowałam, na młodego dietetyka, otworzył mi oczy na świat zdrowego żywienia, nie na 5 posiłków dziennie, brak smażonego jedzenia, węglowodanów i zero cukru, nawet tego w winogronach.

Chochlik, płacę mu za ułożenie jadłospisu, początkowego i zmodyfikowanego. Potem już w grę nie wchodzą pieniądze a moje samopoczucie i efekty.




 
 
Dietetyk
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-14, 09:58   

Dziewczyna kuzyna chodzi od pewnego czasu do dietetyka. Miała jakąś dietę i ćwiczyła. Dowiedziałem się, że od niedawna układa jej dietę... 800-900 kcal. Oczywiście za pisemną zgodą, gdzie godzi się na tak drastyczną dietę. Dietetyk zabronił jej teraz ćwiczyć. Co o tym sądzicie? Mnie to trochę oburzyło. Uważacie, że to jest zdrowe? Że lekarz powinien układać taką dietę-głodówkę? Chociaż mówi, że zawsze się naje i jest pełna...



 
 
Dietetyk
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-14, 10:20   

Przynajmniej zalecił, aby nie ćwiczyła... :facepalm:

nevermore napisał/a:
Co o tym sądzicie?


Hmm... Ja bym zażądała zwrotu pieniędzy jeszcze w gabinecie i moja stopa nigdy więcej by tam nie stanęła.




Disqualified as a human being.
 
 
Dietetyk
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-14, 10:22   

Jeśli wcześniej jadła po 200 kalorii, to może te 900, to jest powolny powrót do normy...?



 
 
Dietetyk
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-14, 10:28   

Jeśli to miał być powolny powrót do normy z praktycznie niejedzenia to raczej nie musiałaby podpisywać zgody na "drastyczną dietę". Tak mi się wydaje, ale mogę źle kombinować. :P



Disqualified as a human being.
 
 
Dietetyk
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-14, 10:30   

Wcześniej miała "normalną" dietę po 1200-1500 kcal i ćwiczyła... chociaż i tak to za mało mi się wydaje. Niby ona sama się zgodziła, ale to lekarz musiał chyba zaproponować taką "dietę"? Niby czuje się pełna, chudnie, a jak jej mówię że to jest nieprofesjonalne i niezdrowe to lekceważąco do tego podchodzi...



 
 
Dietetyk
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-05-16, 09:49   

nevermore, wątpię, by on jej to proponował. Chyba, że kolejny pan wyznania "MŻ".



Ostatnio zmieniony przez Morcades 2015-05-16, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dietetyk
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-16, 10:03   

Oyakaell napisał/a:
Chyba, ze kolejny pan wyznania "MŻ".

Cała masa takich... Nawet jeśli dietetyk sam jest zwolennikiem np. zaczynania redukcji z neutralnego pułapu kalorycznego i powolnego schodzenia z wagi, to w konfrontacji z oczekiwaniami klientów często ułoży zupełnie inne jadłospisy. Wiele ludzi nie rozumie, że trzeba się odchudzać z głową i myślą sobie, że nie po to płacą dietetykowi, żeby chudnąć 0,5 kilograma na tydzień - tak to sobie mogą sami, w domu, za darmo :lol: . Stąd właśnie diety 1000, 1200 (czy nawet ta poniżej 1000, tragedia :roll: ...) ułożone przez dietetyków.




 
 
Dietetyk
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-02-01, 17:33   

:zlotalopata:
Dietetyk online.
Korzystaliście kiedyś z usług dietetyka przez internet? Chodzi mi przede wszystkim o ułożenie diety.
Ma to jakiś sens, czy to tylko strata kasy?

Myślę, że to jedyny sposób, żebym się za siebie wzięła. :roll:




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Dietetyk
zielona 


Dołączyła: 24 Sty 2017
Posty: 43
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-05-29, 09:28   

Czy ktoś zna dobrego dietetyka w Krakowie ? I niedrogiego bardzo ?



 
 
Dietetyk
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12