Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tydzień bajkowych avków
Autor Wiadomość
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-04-14, 15:18   

1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku?
Piotruś Pan. Bajka produkcji disneya stworzona na podstawie powieści Jamesa Matthew Barrie.
2. Jak się nazywa? Kim jest?
Piotruś Pan. Główny bohater bajki. Chłopiec, który nie chce dorosnąć.
3. Dlaczego akurat ta postać?
Wybrałam tę postać, ponieważ Piotruś chciał uciec od świata dorosłych. Miał swój świat w którym owszem były niebezpieczeństwa, byli piraci, kapitan Hak, ale w tym świecie była również niewinność, było poczucie bezpieczeństwa, była radość, magia, przyjaciele... Nie chcę być tym kim jestem. Gdybym miała taki wybór, pewnie chciałabym uciec do tego świata jakim jest świat w którym żył Piotruś Pan.




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Tydzień bajkowych avków
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-14, 18:28   

1.Moja postać w avatarze jest z anime "Fullmetal Alchemist: Brotherhood"

2. Solf J. Kimblee - znany pod nazwą "wybuchowy" albo "szkarłatny" jest jednym z Państwowych Alchemików. Posiada on dwa znaki na obu dłoniach, które po złączeniu rąk pozwalają mu na tworzenie eksplozji

3. Bardzo lubię tą postać. Może dlatego, że (jak to określa wiki) jest sadystyczny i niezrównoważony.




 
 
Tydzień bajkowych avków
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-04-14, 19:27   

Cytat:
1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku?

Mój avatar pochodzi z animacji Mary and Max, a dokładniej przedstawia tytułową bohaterkę - Mary. Jest to opowieść o dwóch samotnych osobach, którym pomimo tego, że dzieli ich wiele rzeczy - począwszy od wieku, skończywszy na miejscu zamieszkania, udaje się stworzyć piękną relację.
Chochlik napisał/a:
3. Dlaczego akurat ta postać?

Jest to jeden z tych filmów, po którego obejrzeniu siedzisz i myślisz, nie będąc w stanie nic powiedzieć, a postaci i ich problemy przedstawione są w sposób niesamowicie prawdziwy. Dodając moją słabość do animacji poklatkowych, nie mogło tutaj pojawić się nic innego.





Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Tydzień bajkowych avków
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 00:53   

Cytat:
1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku?

Roszpunka, "Zaplątani". Roszpunka staje u progu swojej dorosłości i wkracza w wielki, okropny zły świat z kameleonem w ramach ochroniarza, złodziejem za przewodnika i patelnią w charakterze broni. Z przypływie wizji spełniania marzeń zwiewa ze swojego domowego aresztu. Czy tylko ja uwielbiam ten moment, kiedy Roszpunka przechodzi z "NIGDY NIE WRÓCĘ DO WIEŻY!" i radosnego wizgu do "Boże, Boże, jak ja się stoczyłam!" i z powrotem? Czuję więź psychiczną. xD
Cytat:
2. Jak się nazywa? Kim jest?

Roszpunką, dzieckiem pary królewskiej, porwanym przez "niejaką Gertrudę" (swoją drogą Stuhr w dubbingu to najlepsze, co się może dubbingowi przydarzyć). Jej włosy mają magiczną moc, dlatego całe życie spędziła zamknięta w wieży. Mimo braku warunków walczy o spełnienie swojego marzenia i udaje się jej to.
Cytat:
3. Dlaczego akurat ta postać?

Zmienność nastrojów bezpośrednio po ucieczce z wieży - to punkt pierwszy. Maluje, czyta, szyje i jest kreatywna - to punkt drugi. Walczy przy pomocy patelni - to punkt trzeci. Jest urocza, punkt czwarty. I najzwyczajniej w świecie przypadła mi do gustu na chyba każdy możliwy sposób.





 
 
Tydzień bajkowych avków
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-15, 01:41   

Cytat:
1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku? (nazwa, krótki opis)

Postać z mojego avka pochodzi z pełnometrażowej bajki "Pingwiny z Madagaskaru", jak można się spodziewać, tak jak w odcinkowej wersji - pingwiny znów ratują świat - tym razem przed złą ośmiornicą Dave'em.
Cytat:
2. Jak się nazywa? Kim jest? (mile widziany jakiś link do obrazka, żeby i po zakończeniu zabawy można było zobaczyć o kogo chodzi)

Jak się nazywa? Internet podaje że 'Detonator' ale według mnie to imię nie pasuje do takiego foczka jak on. Jest Foką grenlandzką, która należy do ,,Elitarnego i ściśle tajnego międzygatunkowego oddziału specjalnego który ma za zadanie pomagać bezbronnym zwierzętom" - Wiatru Północy.
Cytat:
3. Dlaczego akurat ta postać?

Bo jest foczką.





 
 
Tydzień bajkowych avków
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 20:47   Re: Tydzień bajkowych avków

Chochlik napisał/a:
1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku? (nazwa, krótki opis)

2. Jak się nazywa? Kim jest? (mile widziany jakiś link do obrazka, żeby i po zakończeniu zabawy można było zobaczyć o kogo chodzi)


Anime: Jigoku Shoujo



"Gdzieś w internecie istnieje pewna tajemnicza strona nazywana "Jigoku Tsushin". Po pierwsze, można ją tylko zobaczyć o północy, po drugie, nie ukazuje się każdemu, a jedynie ludziom wystarczająco zdesperowanym. Jeśli jesteś zdecydowany poświęcić wszystko dla zemsty na jakiejś osobie, wystarczy że wpiszesz tam jej nazwisko, a otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Niedługo potem pojawi się obok ciebie Ai Enma, czarnowłosa i czerwonooka dziewczyna o urodzie japońskiej lalki, ubrana w szkolny mundurek, przynosząc ci ofertę kontraktu - osoba, na której chcesz się zemścić zostanie przez nią zabrana do piekła natychmiast po twojej akceptacji warunków. Niestety jak zwykle, gdy decydujesz się na układy z siłami piekielnymi, warunki umowy są bardzo ciężkie - w zamian za dokonanie zemsty twoja dusza po śmierci również znajdzie się w piekle."

Chochlik napisał/a:
3. Dlaczego akurat ta postać?


Nie wiem. Bo oglądam ostatnio to anime? :roll:





 
 
Tydzień bajkowych avków
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 21:00   

Nightmare, uwielbiam Enmę Ai i jej "Ippen... shinde miru?". Dotarłam do połowy drugiego sezonu i jakoś nie ma jak teraz oglądać. :D



 
 
Tydzień bajkowych avków
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-15, 21:08   

Cytat:
1. Z jakiej bajki pochodzi postać, którą masz w avku? (nazwa, krótki opis)

Cóż, w sumie Minionki pojawiły się już w trzech filmach, póki co widziałam jeden, ale szczególnie mnie urzekł i w zasadzie powinnam mieć Gru na avie, ale to może w przyszłości.
Opis z Wiki :

W spokojnej podmiejskiej okolicy, otoczonej białymi płotkami i pięknymi krzewami róż, stoi czarny dom z trawnikiem, którego praktycznie nie ma. Poza zasięgiem wzroku sąsiadów, głęboko pod domem znajduje się kryjówka Gru, który czerpie przyjemność z robienia innym paskudnych rzeczy. Czy będzie to zamrożenie długiej kolejki w kawiarni, czy przekłucie małemu chłopcu balonika, Gru robi wszystko, o czym reszta z nas tylko skrycie marzy.

Gru uwielbia wszystko, co paskudne i złe. Uzbrojony w arsenał laserów i gotowych do szybkich akcji pojazdów lądowo-powietrznych rozgramia wszystkich, którzy staną na jego drodze. Otoczony armią psotnych sługusów snuje plany największego skoku wszech czasów – zamierza ukraść księżyc. Jego zamiary nieoczekiwanie komplikuje pojawienie się trzech dziewczynek, które widzą w nim to, czego nikt inny do tej pory nie dostrzegł: potencjalnego ojca.


Cytat:
2. Jak się nazywa? Kim jest? (mile widziany jakiś link do obrazka, żeby i po zakończeniu zabawy można było zobaczyć o kogo chodzi)

Minionek, prawdę mówiąc nie wiem, który konkretnie, bo jest ich duuużo. Minionek
Cytat:
3. Dlaczego akurat ta postać?

Bo moja najstarsza siostra zaraziła mnie miłością do tej postaci, trudno nie wbić sobie czegoś do głowy, skoro razem ze szwagrem mówią "po minionkowemu" i mi się udzieliło. :) Jest uroczy.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-04-16, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Tydzień bajkowych avków
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 13:26   

nevermore napisał/a:
Nightmare, uwielbiam Enmę Ai i jej "Ippen... shinde miru?". Dotarłam do połowy drugiego sezonu i jakoś nie ma jak teraz oglądać. :D


A no. Fajne anime. Cieszę się, że ktoś na forum zna. :3 Ja przerabiam nadal pierwszy sezon.




 
 
Tydzień bajkowych avków
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 23:07   

Pewnie jak większość zauważyła, wcześniej w moim avatarze widniała Bunia z "Gumisiów", gosposia, troszcząca się o resztę towarzyszy, gotująca obiadki i przyrządzająca sok z gumijagód. :szarlotka:
Jednak postanowiłam zmienić avatar pod koniec zabawy na, wydaje mi się, bardziej do mnie pasujący.
Bajka, z której pochodzi postać z mojego avatara to "Piotruś Pan i Wendy". Opowieść o chłopcu, który postanawia nigdy nie dorosnąć i pokazuje swój świat dzieciom Państwa Darlingów.
Wendy Darling to najstarsza z rodzeństwa, w przeciwieństwie do Piotrusia dorasta i chce tego, od ucieczki z Nibylandii powstrzymuje ją poczucie obowiązku co do młodszego rodzeństwa, które chce chronić. Z czasem i ona odnajduje w sobie miłość do magicznych przygód, a Nibylandia przestaje być dla niej czymś złym. Można też zauważyć, że zakochuje się(?) w Piotrusiu.
Wybór jak dla mnie oczywisty. Łączy mnie z nią chęć ucieczki ze świata dziecka, który jest niebezpieczny, jak i chęć zaopiekowania się młodszym rodzeństwem, które chce przed złem tego świata ochronić. Tak jak ona znajduję się w patosie, z którego nie umiem znaleźć wyjścia, różnica jest taka, że ja tego świata nigdy nie pokocham.

Jakby nie działało...




 
 
Tydzień bajkowych avków
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2015-04-17, 23:10   

Mój Avatar jest z bajki Dzwoneczek. Jest to Wróżka Duszka - współgra z moim nickiem :)

Jest to szefowa wszystkich wróżek - cynek - majsterkowiczów.

Kiedyś miałam Sailor Moon z Anime Sailor Moon - jestem jak ona ciapowata ale silna :D




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Tydzień bajkowych avków
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-18, 20:24   

Dziś zmieniłam avatar na drugą z moich ulubionych postaci.
Jest to Sophie z Ruchomego Zamku Hauru. ;)

http://vlep.pl/cwjny8.jpg




 
 
Tydzień bajkowych avków
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-04-18, 20:55   

Ciekawa jestem ile osób zatrzyma swój obecny avatar na dłużej. ;)



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Tydzień bajkowych avków
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 23:16   

Nie fajniej by było, gdyby grupka ludzi wybrała jedną bajkę, załóżmy Shreka. Liczmy, że grupa składa się z 4 forumowiczów. Wybierają bajkę i każda z tych 4 osób wybiera bohatera, który jest najbardziej podobny charakterem, itp., itd. lub który jej bądź jemu się podoba, itp., itd. Nie wiem, ile będzie grup, ale co o tym myślicie?

Pisownia! // Myszka




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-04-22, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tydzień bajkowych avków
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14