Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Satanizm
Autor Wiadomość
desperat30
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-13, 17:55   

Hej! Ja co prawda jestem ateistą, ale pamiętam, że kiedyś miałem koleżankę satanistkę i była miła, sympatyczna, po prostu fajna dziewczyna. Ja byłem wtedy bardzo wierzący. Ja szanowałem jej wiarę, a ona moją. I było ok.
Obecnie wiara jest dla mnie czymś naiwnym. Nie potrafię wierzyć w coś, czego nie widzę! Już wolę wierzyć własnej matce. Kocha mnie i nigdy mnie nie zawiodła.

[ Komentarz dodany przez: Ella: 2015-02-13, 18:54 ]
Zwracaj uwagę na pisownię. Używaj wielkich liter na początku zdań i postaraj się używać polskich znaków.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-02-13, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-13, 21:45   

Chochlik napisał/a:
to znaczy, że zaczynałaś w wieku lat 9

19-8=11




 
 
Satanizm
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-18, 18:50   

Raphael napisał/a:
19-8=11

A widziałeś to: 2013-07-27?
Ona ma DZISIAJ 19, a nie wtedy.




 
 
Satanizm
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-19, 14:30   

Chochlik, Zauważyłem już, przepraszam.



 
 
Satanizm
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-18, 23:49   

Sataniści, zwłaszcza Ci majacy kontakt z szatanem sa oszukiwani - każdy inaczej, wiem rozmawiałem z paroma.

Jedna (dosyć wysoko postawiona w ich hierarchii) jak zaczęła mieć od swojego "mistrza" paranormal to biegiem do Rozbitka "Błagam - POMÓŻ!!!". Ostrzegałem, ale nie chciała słuchać, a teraz muszę angażować osoby trzecie, żeby jej pomóc. Szatan ją teraz kiwa jak chce - gdy ona chce do egzorcysty to ją napadają wątpliwości czy szatan w ogóle istnieje.
Diabeł sobie radzi na przeróżne sposoby, byle daleko od Boga.

Działa pod otoczką - szczęścia, tolerancji, wolności. No same cnoty - Anioł po prostu (hehe, pozdro dla tych, którzy skojarzyli).

"W ogóle", a nie "wgl". //Axxie




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-04-19, 18:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Satanizm
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-19, 09:43   

Rozbitek napisał/a:
Jedna (dosyć wysoko postawiona w ich hierarchii) jak zaczęła mieć od swojego "mistrza" paranormal to biegiem do Rozbitka "Błagam - POMÓŻ!!!". Ostrzegałem, ale nie chciała słuchać, a teraz muszę angażować osoby trzecie, żeby jej pomóc. Szatan ją teraz kiwa jak chce - gdy ona chce do egzorcysty to ją napadają wątpliwości czy szatan wgl istnieje.

Nie bardzo zrozumiałam. Mógłbyś rozwinąć tę sytuację?




 
 
Satanizm
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-19, 17:10   

Arya napisał/a:
Rozbitek napisał/a:
Jedna (dosyć wysoko postawiona w ich hierarchii) jak zaczęła mieć od swojego "mistrza" paranormal to biegiem do Rozbitka "Błagam - POMÓŻ!!!". Ostrzegałem, ale nie chciała słuchać, a teraz muszę angażować osoby trzecie, żeby jej pomóc. Szatan ją teraz kiwa jak chce - gdy ona chce do egzorcysty to ją napadają wątpliwości czy szatan wgl istnieje.

Nie bardzo zrozumiałam. Mógłbyś rozwinąć tę sytuację?


Pewnej nocy się bała i zaczęła się modlić do Jezusa i w tym właśnie momencie wywaliło korki w całym domu, ją zaczęło coś dusić i cała się obrzygała. Potem zaczęła widzieć, że w tym co robi jest coś nie tak, ale nie umie uwolnić się z sideł szatana. Ma podpisany cyrograf. Teraz prosi o pomoc, a ja żeby jej pomóc musiał zaangażować koleżankę z jej miasta. Teraz się trochę miga o egzorcysty - diabeł nie daje jej spokoju, ale jakoś jej pomożemy. Zależy nam n każdej duszy.




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Satanizm
Aruka 
Cień



Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 171
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-04-21, 20:48   

Satanizm, jest to termin określający przekonania i ideologie, charakteryzujące się wierzeniami związanymi z Szatanem lub filozofią akcentującą opozycyjną stronę świata bądź ludzkiej natury.
W dzisiejszych czasach występują dwa główne rodzaje poglądów satanistycznych: Satanizm teistyczny i Satanizm filozoficzny.

Satanizm teistyczny jest to religia czcząca Szatana jako bóstwo, realną istotę, nie będącą jedynie symbolem. Powstało kilka bardziej znanych Kościołów Szatana, m.in.: Świątynia Boullana, czy Świątynia Seta.
Oprócz tego niektórzy dzielą go na pododmiany:

okultystyczny (Szatan istnieje realnie, jego wyznawcy praktykują magię, okultyzm i spirytyzm)

lucyferianizm (Lucyfer nie był upadłym aniołem, tylko wysłańcem Boga)

oraz satanizm, w którym nadrzędną wartością jest przemoc, dokonuje się gwałtów, morderstw, odprawia się "czarne msze".

Głównie ten ostatni rodzaj wpłynął na złą sławę satanistów i na ogólne ich postrzeganie przez ludzi niezaznajomionych z tematem. Powstał on najpewniej pierwotnie jako parodia religii chrześcijańskiej, a głównym jego celem było ośmieszenie Chrześcijaństwa przez odwrócenie jego symboli i obrzędów.
Stąd też wzięły się sławne odwrócone krzyże, kielichy pełne krwi, Eucharystia w najobskurniejszych formach, ołtarz zastępowany ciałem dziewicy i recytacja modlitw od tyłu. Sama „czarna msza” to zaprzeczenie mszy odprawianej w Kościele chrześcijańskim. Warto też zauważyć, iż Szatan oznacza przeciwnika, przez co był idealnym symbolem zaprzeczania Chrześcijaństwu.
Większość tych praktyk została prawdopodobnie wymyślona w Klubie Ognia Piekielnego i podobnych tego typu stowarzyszeniach. Towarzystwo to, założone przez Sir Francisa Dashwooda (1708-1781), często było opisywane jako satanistyczne, lecz w rzeczywistości było miejscem seksualnych zabaw z kobietami zwanymi "zakonnicami" i pijaństwa. Klub Ognia Piekielnego lub "Szaleni Mnisi", jak siebie sami nazywali, spotykali sie regularnie miedzy 1750 a 1762 rokiem w domu Dashwooda, Medmenham Abbey. Członkowie odprawiali czarne msze, ale wątpliwym jest, czy miały one satanistyczny wydźwięk, czy stanowiły jedynie rozrywkę.

Satanizm filozoficzny inaczej - satanizm laveyański, zwany też symbolicznym, uznający Szatana za symbol pewnych idei, takich jak siła woli i postępowanie według swoich pragnień zależnie od własnego systemu wartości i norm moralnych. Absolutnie nie należy kojarzyć go ze składaniem żywych ofiar, czy sławną brutalnością satanistów.
Jest to system filozoficzny stawiający na najwyższym miejscu w hierarchii świata samego siebie oraz całkowite zaspokajanie swoich potrzeb wyłącznie na podstawie rachunku strat i zysków (przy czym za zysk uznać można również także zaspokojenie potrzeb bliskiej osoby).
Największy i najstarszy współczesny związek wyznaniowy satanistów – Kościół Szatana stworzył w 1966 roku Anton Szandor LaVey w San Francisco, autor Biblii Szatana, stanowiącej wykład filozofii i praktyki satanistycznej.
Najważniejszymi cechami cenionymi przez satanizm laveyański są m.in. silny charakter, odpowiedzialność, dążenie do celu, hedonizm, nieograniczanie siebie, nonkonformizm i walka o swoje wartości.

Oto "satanizm w pigułce". Mam nadzieję że rozwieje to wątpliwości niektórych osób oraz pozwoli w "zdrowszy" sposób spojrzeć na temat. Sam pragnę zaznaczyć że aktualnie nie jestem satanistą, lecz kieruję się w życiu filozofią satanizmu LaVey'ańskiego.




"She waits for me in my dreams.
Every night misery brings."
 
 
Satanizm
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 21:32   

Kościół Szatana stworzył w 1966 roku Anton Szandor LaVey w San Francisco, autor Biblii Szatana, stanowiącej wykład filozofii i praktyki satanistycznej.
Chciałem. To pogrubić...
Sam pragnę zaznaczyć że aktualnie nie jestem satanistą, lecz kieruję się w życiu filozofią satanizmu LaVey'ańskiego.
:uszanowanko:




 
 
Satanizm
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 21:38   

A tak swoją droga można gdzieś dostać w sensownej cenie to co LaVey'ański popełnił? I gdzie?



 
 
Satanizm
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 21:41   

Akyrp Ratavuli, w internetach pełno różnych .pdf, .doc itp...



 
 
Satanizm
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 21:43   

Chochlik, wiem, ale nie interesuje mnie łamanie praw autorskich. Chce kupić normalną książkę. ;)



 
 
Satanizm
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 21:46   

Z tego co mi wiadomo to tylko przez neta.



 
 
Satanizm
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 22:01   

Akyrp Ratavuli, allegro coś tam po 50zł jest ;)



 
 
Satanizm
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-21, 22:03   

nevermore, nie wpadłem na allegro! Dzięki. ;]



 
 
Satanizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14