Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-23, 17:00   

Samotność to odległość, jaka dzieli Ciebie od Twoich własnych uczuć (...).
B. Pawlikowska




 
 
Cytaty
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-12-26, 14:07   

Zaraz umrę, pomyślałem. I myśląc to postanowiłem ŻYĆ.

Neil Gaiman




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Cytaty
kociara 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 68
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-26, 14:28   

Tak jakbyś pragnęła, […] abyś mogła z powrotem wrócić do swojego domu, iść na studia, poznać chłopaka, potem jakiegoś następnego, i jeszcze następnego. Skończyć studia i mieć problemy typu: czy wystarczająco realizujesz się w swoim życiu zawodowym, czyrzeczywiście odkryłaś siebie, czy osiągasz pełnię porozumienia w swoim związku, czy masz pozytywny stosunek do swojego ciała i czy potrafisz być spontaniczna, oczywiście kiedy jestto wymagane, czy potrafisz się wsłuchać w swoje wewnętrzne dziecko. Można prowadzić takie życie, można ćwiczyć ze swoich chłopakiem nowe techniki seksualne, oglądaćGotowe na wszystko, jeść bioprodukty, oglądać kolorowe magazyny i zapisać się na tańce południowoamerykańskie. Można nawet robić coś bardziej twórczego, można być kuratorem sztuki i pisywać do feministycznych magazynów, można zacząć pisać doktorat, prowadzić bloga, założyć jakąś fundację albo być psycholożką, która pracuje z kobietami, które uciekły z miejsc, gdzie były zmuszane do uprawiania seksu za pieniądze. Jest tyle wariantów przyszłości.

Jakub Żulczyk , ,Radio Armageddon''




 
 
Cytaty
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-28, 01:28   

Zapominamy,że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy jakbyśmy byli nieśmiertelni.

Są dwa rodzaje bólu. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.

Ludzie boją się umierać,bo odczuwają lęk przed nieznanym.

Oskar i Pani Róża - Erick Emmanuel Schmmit


Mam ludziowstręt. A następnie szukam przyjaciela, by pomógł przetrwać siebie, zastępy obłąkanej agresji i autoagresji. I nagle ten ktoś odchodzi, nie jest w stanie znieść tsunami nastrojów, huku powalonego drzewa, krwi.

Cierpisz - bo chcesz cierpieć.
Wiem co to znaczy się urodzić. Niewielu z nich to się uda albo żadnemu.
Po pierwsze - wybaczyć sobie i innym.
2. Nie mieć lęków.
3. Nie mieć poczucia winy.
4. Stawiać na samorozwój.
5. Nie ciekać w chorobę przed problemami.
6. Nie kupować gówna innych.

Życie w hospicjum - Barbara Rosiek

Nikt jej w życiu nie uderzył, ale słowa też potrafią ranić.

Czułam,że żyję w klatce stworzonej ze strachu i zwątpienia.

Sądziłam,że nie mogę nikomu zaufać. Wszyscy wokół chcieli kontrolować moje życie. Każdy oczekiwał,że będę perfekcyjna. Tak naprawdę nikogo nie interesowało jaka jestem, ani co mam do powiedzenia.

W sidłach anoreksji - Heidi Hassenmuller

Składam ten świat po kawałku, ponieważ lustro, w którym kiedyś się odbijał, rozsypało się w drobny mak. Bo wystarczy, że zabraknie jednego kawałka puzzli, a obraz nigdy nie będzie kompletny.

Słowa nie mogą wyrazić pustki. Im jest ich więcej, tym bardziej kłamią.

Hera moja miłość - Anna Onichimowska




Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Cytaty
kociara 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2014
Posty: 68
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-28, 03:55   

"Słuchajcie dziewczyny, wszystko jest w porządku. Nie, wszystko jest OK. Naprawdę. Dzięki. Trzymajcie się. Buziaki. Po prostu wszystko wokół mnie zaczyna się palić, topić jak błona fotograficzna w kontakcie z kwasem, ktoś wziął mój życiorys i zaczął go sobie kruszyć w palcach jak martwy liść."

[ Komentarz dodany przez: Złośnica: 2014-12-28, 09:22 ]
Kociaro, napisz proszę, skąd pochodzi cytat, który wkleiłaś.




Ostatnio zmieniony przez 2014-12-28, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cytaty
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-25, 18:11   

"Bliskość śmierci zawsze robi najbardziej wstrząsające wrażenie na dzieciach - niewinnych i wciąż nieświadomych, jak dojmująco rzeczywista jest śmiertelność. A mimo to śmierć jest jak najbardziej naturalna. Tutaj właśnie leżą podwaliny ludzkiej arogancji: krótkowzroczność prowadzi nas do przekonania, że wiemy, czym jest natura i jaką rolę odgrywamy w jej skomplikowanym, lecz eleganckim procesie twórczym.
Wszechświat jest jednak nieprzewidywalny i bezgraniczny. Nieskończony. Tak dalece przekracza naszą marną egzystencję, że wydaje się to wręcz komiczne. I bez względu na to, jak mocno pycha nam wierzyć, że nasze ułomne zmysły mogłyby wyjaśnić jego cel - jak gdyby wszechświat potrzebował celu - wciąż tylu spraw nie pojmujemy." - Dyscyplina Paco Ahlgren




 
 
Cytaty
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-01-25, 18:44   

"Ubranie własnego samobójstwa w aprioryczną tekturę sprawiło, że akt ten nabrał dla mnie wymiaru nieprzeniknionej głębi przyjemności. W swojej dewiacji, przy każdej próbie, myśli gnały ku kolejnej. Więcej, więcej, więcej. Uzależniłem się od karykatury, żyłem własną śmiercią."

Cytat pochodzi z mojego ulubionego tumblra - narysuj-mi-baranka. Uwielbiam styl autora.




 
 
Cytaty
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-01-25, 20:55   

Jedną z rzeczy, za które kocham książki, jest to, że dzieli się w nich ludzkie losy na rozdziały. To niesamowite, ponieważ nie można tego rozbić w prawdziwym życiu. Nie możesz skończyć rozdziału, potem opuścić wydarzenie, którego nie chcesz przeżywać, i otworzyć na rozdziale, który lepiej pasuje do twojego nastroju. Życia nie można podzielić na rozdziały, tylko co najwyżej na minuty. Wydarzenia z twojego życia są zaklęte w kolejnych minutach. Nie ma tu pustych kartek ani końców rozdziałów. Niezależnie od tego, co się dzieje życie toczy się dalej, czy ci się to podoba, czy nie, i nigdy nie możesz pozwolić sobie na to, żeby się zatrzymać i po prostu złapać oddech. To, czego w tej chwili potrzebuję, to właśnie taki koniec rozdziału. Muszę mieć czas na złapanie oddechu. Tylko jak tego dokonać?

Obiecasz mi, że za każdym razem, kiedy znów zrobi ci się smutno z jego powodu, pomyślisz o niebie, dobrze? – Ponownie kiwam głową, choć nie wiem, czemu chce, żebym mu to obiecała. – Dlaczego?
- Dlatego, że... – Odwraca się z powrotem do gwiazd. – Niebo jest zawsze piękne. Nawet wtedy kiedy jest ciemno, deszczowo lub pochmurno. To moja ulubiona rzecz na całym świecie , bo wiem, że nawet jeśli kiedyś się zgubię,będę samotny albo przerażony, ono i tak zawsze będzie nade mną. I będzie piękne. Odtąd za każdym razem, gdy tata sprawi ci przykrość, możesz zamiast o nim myśleć o niebie.


Wmawiam sobie, że to był tylko zły sen, i oddycham. Oddycham po to, żeby się upewnić, że jeszcze żyję, ponieważ to wcale nie wygląda na życie.


-To po prostu bardzo ważny krok. Kiedy już go zrobię, nie będę się mogła wycofać.
– A może wcale nie będziesz tego chciała? Może zrobisz po nim następny krok, a potem znów następny, aż w końcu zaczniesz biec?


O wiele łatwiej wieść życie, w którym nie pozostało ani odrobiny prawdziwego życia, niż ośmielić się powiedzieć "pieprzę to" i odejść.

Hoover Colleen - "Hopeless"




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-06, 08:33   

"Obudzili się o świcie tak mocno przytuleni do siebie, iż pierwszym uczuciem, jakiego doznali, było zdziwienie, że całą noc spali twardym i zdrowym snem, w którym nie przeszkadzała im bliskość. Chłopak poruszył się i podniósł na łokciu; patrzył przez chwilę na dziewczynę gorącymi oczyma, potem rzekł:

- Powiedz coś głośno, jeśli to wszystko naprawdę.

Dziewczyna roześmiała się. Objęła jego głowę nagimi ramionami i przytuliła go do siebie; była ciepła jak chleb. przez chwilę słuchał twardego bicia jej serca, potem ona rzekła bardzo cicho:

- Myślisz, że to sen.

- Nic nie wiem - rzekł. - Ty nie wiesz, ile razy przez całą noc byłaś ze mną, mówiłaś do mnie, śmiałaś się do mnie; wyznawałaś mi takie rzeczy, o których marzyłem, a kiedy przychodziło rano i budziłem się, widziałem obok siebie puste miejsce. - Dotknął ręką jej twarzy i powiedział: - Kto wie?"

Najświętsze słowa naszego życia - Hłasko




dead but delicious
 
 
Cytaty
wiola798504
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 21:10   

Zakochiwałam się w nim jakbym zapadała w sen, najpierw powoli, a potem nagle i bez zapamiętania.
John Green Gwiazd naszych wina

Poprawiłam autora. ;) Nmh




Ostatnio zmieniony przez 2015-03-08, 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cytaty
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-03-08, 08:25   

wiola798504 napisał/a:
Josh Green Gwiazd naszych

*John Green :)

Żeby nie było, dodam też coś od siebie. :)

Ludzie szczęśliwi stają się samowystarczalni, oddychają innym powietrzem i podlegają innym siłom grawitacji.
Tess Gerritsen - "Skalpel"




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-08, 12:07   

Wiedza i prawda chronią nas przed chaosem. […] Współczucie i tolerancja czynią z nas ludzi. W przeciwnym razie pojawią się fanatycy żerujący na strachu i ignorancji.
„Niebo i Ziemia”, Trylogia Trzech Sióstr, Nora Roberts

- Na Boga! Florentyno, masz w sobie odwagi za dziesięciu mężczyzn!
- Nie… Za jedną kobietę…

„Córka marnotrawna”, Jeffrey Archer




 
 
Cytaty
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-04-17, 20:41   

I think a lot of people want to be someone, but we are scared that if we try, we won't be as good as everyone imagines we could be.

I know that it can be hard to believe that someone loves you if you are afraid of being yourself, or if you are not exactly sure who you are. It can be hard to believe that someone won't leave.


Ava Dellaira, Love Letters to the Dead




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Cytaty
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-17, 21:10   

"[...] zostawiał jednak sobie zwykle furtkę, by ze wszystkim jeszcze nie umierać, tak tylko na krok, na dwa wstąpić w śmierć i nadążyć z powrotem, może coś się odmieniło przez tę chwilę nieobecności?"

A. Więckowski - "Wypadek - zbiegowisko"


<<< Dodano: 2015-04-19, 09:55 >>>


Zrozumienie to jedynie suma nieporozumień.

H. Murakami - "Sputnik Sweetheart"




Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Cytaty
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-30, 17:19   

Książki, które świat nazywa niemoralnymi, to są właśnie te, które światu wykazują jego własną hańbę.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej duszę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości-radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.

Oscar Wilde

Było mi obojętnie i bardzo pusto - tak musi być w oku cyklonu. Absolutna cisza w samym środku szalejącego żywiołu.

Umieranie
Jest sztuką tak jak wszystko.
Jestem w niej mistrzem.

Najbardziej obawiam się śmierci mojej wyobraźni.

Umierasz na krzyżu własnych ograniczeń.

Sylvia Plath

(...)trzeba na oścież otworzyć okna i wszystko wyrzucić na ulicę, a przede wszystkim samo okno i nas wraz z nim.
Julio Cortázar

Wpadłam w tak głęboką depresję wywołaną faktem własnej śmiertelności, że zdecydowałam się popełnić samobójstwo.
Sarah Kane

Ludzie powoli tracili dar płaczu, zastępowali łzy ideami. Cała nasza kultura jest niemożnością płakania.

Emil Cioran

Jestem zbyt chory, by spać, i zbyt zmęczony, by trwać na jawie.
Społeczeństwo wymyśla przewrotny ersatz logiki, żeby wchłonąć i zmienić ludzi, których zachowanie odbiega od normy.

Irvine Welsh

Mijamy ludzi, ale mają mordy jak herbatniki, płaskie i suche. I chyba właśnie na tym polegają normalne ludzkie twarze. Jak patrzę na ludzkie życie, nie mogę uwierzyć, że ludzie nazywają życiem coś tak trupiego. Może jakbym znowu miał dziecko, żonę, zaczęłoby mnie to ruszać, jak kiedyś. Ale nie ma co o tym myśleć, bo robi się chuyowo. Już nigdy nie wrócę do tamtego życia. To, które mnie czeka, będzie na pewno bardziej martwe. Może znaczy to, że będzie jeszcze bardziej ludzkie.
Tomasz Piątek

U nas na wsi był wariat. Nic nie robił, bo do niczego się nie nadawał. Nawet krowy nie umiał upilnować. Żył bez domu i bez rodziny, tylko z tego, co mu ludzie dali. To co on robił, jak on nic nie robił? O czym on myślał? O czym on mógł myśleć, jak nic nie umiał i nic nie robił? On myślał tylko o myśleniu, on myślał tylko o myślach. A czy on był mądry? Nie, on głupi był. On był wariat.
Sławomir Mrożek

(...)Mogłaś go skrzywdzić!
-Po to go uderzyłam.
-Więc tak według ciebie wygląda sprawiedliwość?
-Nawet nie to, że wygląda, ale to JEST sprawiedliwość.
-To chyba według prawa dżungli
-Zgadza się.
-Nie jesteśmy w dżungli, jesteśmy w szkole.
-To tylko kwestia słów. Nawet mądrość można nazwać głupotą, a głupotę mądrością. Podejrzewam, że nikt by tego nie zauważył.

Tomek Tryzna.




 
 
Cytaty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14