Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Drabble
Autor Wiadomość
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-01, 08:30   Drabble

Drabble to ciekawa forma opowiadania. Zasada jest prosta. Piszesz tekst, który ma mieć równo 100 słów. Fajna zabawa - trzeba się często natrudzić, żeby przekazać to, co się chce w dokładnie takiej ilości słów. Pomaga rozwijać styl i formę. Poza tym fajnie się je czyta. Osobiście napisałem dwa, które bardzo się od siebie różnią.


Bez tytułu

Czym jest życie, zastanawiał się. Po co je przeżywa. Czy tylko odwleka koniec, czy do niego zmierza? Życie to tylko droga do czegoś, czy aż do niczego? Zastanawiał się też jak żyje. Czy delektuje się każdym z dni, czy czeka aż się wreszcie skończy? Nie potrafił znaleźć odpowiedzi na te pytania. Skoro nie potrafię znaleźć odpowiedzi na te pytania, to czy żyję, żeby pytać? Ale jaki sens jest pytać, skoro nie dostanie odpowiedzi. Odpowiedzi przyjdą do mnie same. Nie przyjdą bardziej kiedy się będzie pytać. Ale czy jako człowiek mogę przestać pytać? Nie, człowiek nie może przestać pytać. Bez sensu.



Aga lubi trupy

Aga lubi trupy. Nie ma w nich nic dziwnego. Wychowywała się z nimi od maleńkości. Tato przynosił je do piwnicy co tydzień. Nie wiedział, że Aga bawiła się z nimi kiedy był w pracy. Aga nie lubiła starych trupów, bo śmierdziały. Aga była miła dla trupów, a trupy były miłe dla Agi. Nie śmiały się z niej, nie dokuczały jej i gdy Aga mówiła - nie przerywały. Aga czesała trupom włosy. Czesała delikatnie i tylko grzebieniem, bo jak czesała szczotką to wypadały. Trupy lubiły herbatkę Agi. Kiedyś tato przestał przynosić trupy bo wyjechał. Aga tęskniła za trupami, więc zaczęła przynosić swoje.




 
 
Drabble
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-10-01, 08:33   

Bardzo mi się spodobało drugie opowiadanie. :piątka:



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Drabble
Shavy 



Wiek: 37
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 97
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-10-01, 21:02   

Avadakedaver, również mi się podobają! To drugie przypomina mi opowiadania tego kolegi, o którym już Ci pisałam. Lubię takie twórcze klimaty - kontrowersyjne.



Zajrzyj: moje badanie dotyczące autoagresji, kontroli emocji i lęku przed śmiercią:

http://www.autoagresywni....der=asc&start=0 :porannakawa:
 
 
Drabble
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-11-22, 00:07   

Avadakedaver, uwielbiam drabble - czytać :D Choć znam je głównie z opowiadań ff :D :D :D

Takie, jak Twoje to dla mnie raczej nowość, ale są świetne :D




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Drabble
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-22, 03:24   

thunderstruckk napisał/a:
Avadakedaver, uwielbiam drabble - czytać Choć znam je głównie z opowiadań ff

:piatka: Jejku, kilka lat temu zaczytywałam się w fan fiction. :3

Avadakedaver, również bardzo podoba mi się drugie opowiadanie.




 
 
Drabble
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-22, 12:18   

:aplaus:
Dziękuję. Strasznie mnie denerwuje, że nie mam tam przecinka jednego.




 
 
Drabble
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-12, 23:59   

Pierwsze było takie... podobało mi się. Podoba mi się stwierdzenie na końcu, że człowiek nie może przestać pytać i "bez sensu". Nie ukrywam, że takie rozważania czasami wydają mi się bardzo, bardzo bliskie. xD

Drugie z kolei mocno zbiło mnie z tropu. Jest mocne, choć ma formę, która kojarzy mi się bajkami, opowiadaniami dla dzieci - pojawia się jakaś postać, ma krótką historię i bajka szybko się kończy, jak to bajka - ma lekką formę, a tematyka zrzuciła mi szczękę na podłogę. Mocne. Gratuluję.

Też drabble kojarzę z ff, nawet napisałam bodaj cztery. Trudna forma. W znanej mi konwencji ma mieć jeszcze zaskakującą puentę.




 
 
Drabble
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-02-14, 19:13   

Nie słyszałam wcześniej o czymś takim jak drabble. Ciekawa forma. Spodobało mi się drugie opowiadanie! <3



 
 
Drabble
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-16, 22:15   

Bardzo fajnie opowiadania. To drugie genialne. :3 Może też spróbuje swoich sił, jak będę na komputerze.



 
 
Drabble
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12