Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 20:44
Czym jest autoagresja?
Autor Wiadomość
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-14, 00:25   

*** Zostaje blizna. Tak robię, kiedy nie ma żyletki.

Usunęłam zbyt szczegółowy fragment dotyczący robienia sobie krzywdy. | Arya




Ostatnio zmieniony przez 2014-12-14, 06:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-21, 17:38   

Co ja bym dała, żeby znów pozbyć się nawyku obgryzania paznokci i skórek wokół nich... Znowu się zapominam i potem wychodzi tak, że kompletnie nie mam paznokci. :rozpacz:



 
 
Czym jest autoagresja?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-12-24, 21:19   

Pozbyłem się tego natręctwa, a ostatnio wraca. Razem z przygnębieniem.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Czym jest autoagresja?
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-25, 19:14   

Mam na imię Imperfect i też jestem nałogowym obgryzaczem paznokci i skubaczem skórek.

Ostatnim czasy kompletnie nas tym nie panuję.




 
 
Czym jest autoagresja?
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-12-26, 20:58   

Kupiłam sobie porządną odżywkę do paznokci, która ma je zregenerować i wzmocnić. Mam zamiar jeszcze raz spróbować zaprzestać obgryzania paznokci i skórek. Raz mi się udało, byłam dumna ze swoich paznokci, nie wstydziłam się ich, nie chowałam dłoni po kieszeniach. Chcę do tego wrócić. Postaram się, może się uda.



 
 
Czym jest autoagresja?
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-18, 11:29   

Od kiedy mam długie paznokcie, przestałam je obgryzać, bo mi po prostu ich żal... Ze skórkami mam gorszy problem, ciągle mnie swędzą i są przesuszone mimo ciągłego olejowania i odżywiania. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.



 
 
Czym jest autoagresja?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-02-18, 18:40   

Z natury mam niespecjalnie ładny kształt paznokci, dodatkowo są osadzone na małych dłoniach z krótkimi palcami, co samo w sobie byłoby nawet całkiem urocze, gdyby nie moje tendencje do obgryzania skórek i paznokci.

Jak niczego nie skubię i nie gryzę, wyglądają nawet dobrze pociągnięte bezbarwnym lakierem, ale jak już zacznę, to do krwi. Obecnie tak się urządziłam, że palce mnie wręcz bolą i... nie potrafię przestać szukać zębami czegoś do zdarcia, choć już nie ma czego właściwie. Robię to wręcz podświadomie.

A było już tak ładnie... -.-




Disqualified as a human being.
 
 
Czym jest autoagresja?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-02-18, 20:48   

Znowu zacząłem obgryzać. 3 palce tylko, ale sam fakt, że to zrobiłem. :(




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-02-20, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
lukas 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 319
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-02-19, 14:25   

Ja już od dłuższego czasu nie obgryzam paznokci (teraz byłoby mi już trudniej, są zbyt solidne), ale pasjami zrywam sobie skórki. Jak się skupiam podczas nauki lub stresuję, to zerwę wszystko co odstaje. Rezygnuję jak już czuję, że musiałbym wyrwać z nimi kawałek mięsa. Mój sposób: jak mam już zmasakrowane palce to obcinam wszystko co pozwala na dalsze zrywanie. Tylko po wyleczeniu znów zaczynam...



 
 
 
Czym jest autoagresja?
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-21, 10:04   

Miałam z tym duży problem w podstawówce. Nawet nie wiem, dlaczego to robiłam - po prostu w pewnym momencie łapałam się na tym, że obgryzam paznokcie, znowu, ugh. Nigdy jakoś szczególnie mocno, choć kilka razy zdarzyło mi się wyjść poza ten biały fragment, nawet dość konkretnie, ale nigdy do krwi. Wtedy już bolało - przez kilka dni. Nie podobało mi się to - z jednej strony sam nałóg był koszmarny i nie mogłam przestać, a z drugiej patrzyłam na swoje paznokcie i miałam ochotę się załamać.

Nie pamiętam, dlaczego przestałam, ale w końcu mi się udało. Zazwyczaj mam długie paznokcie, więc nawet jeśli znów o to "zahaczę", to wychodzi tylko na to, że znów są krótkie - jakbym je obcięła. Często zdarza mi się to, kiedy uczę się do sprawdzianów z historii. Być może materiał mnie koszmarnie nudzi albo się denerwuję, nie jestem pewna. xD




 
 
Czym jest autoagresja?
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-28, 16:44   

Jako dziecko miałam z tym problem - teraz tylko obgryzam skórki, niestety, często do krwi. Wygląda to bardzo brzydko :(
Przestałam obgryzać paznokcie, bo czułam przeszywający ból w zębach, poza tym wstydziłam się swoich dłoni.




 
 
Czym jest autoagresja?
YukikoSayuri
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 22:15   

Ostatnio dość często.
W zastępstwie cięcia się najczęściej. Czasami ot, tak. Po prostu. Bo mogę, więc dlaczego by nie? Przez pierwsze dwa lub trzy dni zostawiam rany w spokoju i daję im się ładnie zasklepić, a potem już drapię. Uspokaja mnie widok krwi, więc to... hm. W zasadzie drugie życie rany, spełnia tę samą funkcję po raz drugi, a blizna będzie jedna. Albo i po raz trzeci.




 
 
Czym jest autoagresja?
dyingsooul 



Wiek: 26
Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 211
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-03-03, 19:09   

Niestety od dzieciństwa obgryzam paznokcie. Wstydzę się ich wyglądu, bo wyglądają strasznie. Stwierdziłam, że czas coś z tym zrobić. Dzisiaj ładnie je wysmarowałam kremem (ogólnie całe dłonie xd), spiłowałam, poobcinałam skórki i są w miarę ok. Fakt, nadal wyglądają brzydko, są strasznie krótkie, ale starałam się doprowadzić je w miarę do stanu używalności i myślę teraz nad zrobieniem paznokci hybrydowych. Ponoć pomaga to, ładnie wygląda, spróbuję, a nuż się uda. :)



„Powiem wam jakie to ma znaczenie. Absolutnie żadnego! Nadzieja i modlitwy to strata czasu. Znajdziemy Sophie całą i zdrową. Czy tylko ja tu wyznaję filozofię zen? Dobry Boże…”
~ Daryl Dixon (The Walking Dead)
 
 
 
Czym jest autoagresja?
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-22, 17:15   

Postanowiłam, że skończę z tym raz na zawsze. Chcę mieć ładnie paznokcie, chce je malować i być dumna, a nie ciągle kulić się przy ludziach i chować... Wiem, że nigdy nie będą tak ładne jak bym chciała, bo obgryzam je od jakichś 11 lat, ale zawsze lepsze zadbane, niż to, co mam teraz. :)



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-03-22, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-03-30, 00:46   

A myślałam że tylko ja tak mam :D Ale nie warto, blizny są potem jeszcze gorsze...



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Czym jest autoagresja?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15