Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Medytacja
Autor Wiadomość
Limak 


Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 48
Skąd: świat

Wysłany: 2014-02-26, 22:09   

Jakieś 3 lata temu sporo czasu poświęcałem na medytację, ale chyba ominąłem jakiś ważny element, bo po kilku dniach regularnego medytowania dostawałem niesamowicie dużą dawkę energii z którą nie za bardzo wiedziałem co zrobić. Wręcz dochodziło do tego, ze nie mogłem spać :świr2: dlatego zaprzestałem w pewnym momencie, bo zwyczajnie bardziej mi to przeszkadzało, niż pomagało. Generalnie nie korzystałem z żadnej konkretnej techniki, a bardziej sam zlepiłem z kilku coś, co mi odpowiadało i wydawało się naturalne. Otóż odprężałem całe swoje ciało, odliczałem od 100 czy 50 do 1 i relaksowałem każdą część po kolei. Kiedy dochodziłem do 1 myśli zwalniały i miałem nad nimi swojego rodzaju kontrolę. Wtedy naginałem je w stronę pozytywnych i przepełnionych radością ( stąd prawdopodobnie ta niekontrolowana energia ).
Ktoś może ma większe doświadczenie w temacie i pomysł, jak można to zmodyfikować czy nawet zmienić? Bo chyba miałbym ochotę wrócić do tego.




 
 
Medytacja
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-29, 21:34   

W liceum medytowałem. Zaczęło się od zajęć karate. Później kontynuowałem sam, przez około 3 lata. Pomagało w walce ze stresem i dołami. Oczyszczałem w ten sposób umysł. Nie skupiałem się na konkretnych myślach, ani nie stosowałem żadnej specjalnej metody. Po prostu pozycja z zajęć, czyli na kolana i spokojnie siadałem. Skupiałem się jedynie na oddechu. Na początku po kilka minut, później do godziny czasu. Potrafiłem się tak wkręcić, że prawie się wyłączałem, do tego stopnia że nie docierały do mnie sygnały z zewnątrz, jak ktoś wszedł i zaczął gadać. Oddech i serce bardzo zwalniało. Kadzidła przy tym paliłem. Chyba do tego wrócę. Kiedyś pomogło, wiec na pewno teraz też się przyda :)



 
 
Medytacja
Bakłażan
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-29, 21:35   

Przyjemne ale malo pomocne.



 
 
Medytacja
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 06:44   

Dzisiaj będę miał wykład na temat medytacji. Nie jestem przekonany, ale postaram się coś ciekawego wynieść.



 
 
Medytacja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 08:47   

wisielec, napiszesz tutaj coś więcej po tym wykładzie? ;)



 
 
Medytacja
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 09:02   

No właśnie mam zamiar.



 
 
Medytacja
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 17:04   

Ja kiedyś medytowałam. Zawsze mnie to męczyło. Pewnie coś źle robiłam. :<



 
 
Medytacja
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-01, 14:57   

Tematy poruszane na tym wykładzie dotyczącym medytacji miały bardziej "duchowy" charakter. Siedząc na sali czułem jakbym uczestniczył w zebraniu jakiejś buddyjskiej sekty. Jedyne czego się dowiedziałem to to, że dzięki medytacji można poznać własnego siebie, ale podczas samej medytacji się nie myśli więc w sumie nie wiem z czego to wychodzi.
Rozśmieszyło mnie stwierdzenie, że medytacja pozwala na zaspokojenie naszych "fizycznych" potrzeb w sposób duchowy. Podając przykład "mistrza": Jeśli chce się nam pić, ale nie chce się ruszyć dupy to możemy sobie podczas medytacji w jakiś magiczny sposób przyswoić duchową wodę. Medytowaliśmy trochę, ale kiedy kazał nam połączyć się ze swoim wnętrzem i usłyszeliśmy Nokia Tune. Połowa sali odpuściła sobie medytacje. Ogólnie nie dowiedziałem się niczego ciekawego jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, a niestety na to liczyłem ;/




 
 
Medytacja
Tnanever 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-02-05, 02:30   

Ostatnio przeglądałem gumtree i znalazłem kobietę która chciała medytować tylko nie chce iść sama, napisałem do niej. Prawdopodobnie pójdziemy razem na zajęcia we wtorek, super. Zapisałem się głównie po to aby dzięki medytacji nauczyć się autohipnozy, wprowadzić się w trans. Będzie to przydatne do OOBE/kontroli własnych snów, w co się ostatnio zagłębiam(po raz x). Mam nadzieje że tym razem coś z tego będzie.



 
 
Medytacja
Niunia16 


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-02-25, 19:40   

Ja tylko kilka razy próbowałam, owszem jest to w pewnym sensie przyjemne, jak się człowiek skupi relaksujące, ale boję się wkręcenia się w religie wschodu, niby osoba prowadząca takie warsztaty wydawała się spoko, ale trochę mi to jakąś sektą zajeżdżało...



Dopóki walczysz
Jesteś zwycięzcą
 
 
Medytacja
Tnanever 



Wiek: 30
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 167
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-03-01, 21:34   

Niunia16, a gdzie chodziłaś na te warsztaty? Ja chodzę właśnie do grupy buddyjskiej, wiadomo buddyzm ma swoje podgupy moja to Diamentowa Droga. Ludzie ogólnie bardzo fajni, bywają w okolicach 20 lat jak i 40. Atmosfera jest luźna idzie pogadać z każdym. Nie zauważyłem niczego niepokojącego. Ot, po prostu przychodzisz kiedy chcesz, możesz przychodzić codziennie, albo raz na tydzień. Kiedy masz ochotę, nie ma żadnych zapisów, nic się nie płaci. Możesz powiedzieć jak to u Ciebie wyglądało?



 
 
Medytacja
kasiarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-22, 17:32   

Ja mam takie same odczucia jak Tnanever - do niczego nie przymuszali, atmosfera była bardzo swobodna, wydaje mi się, że to mogą być jakieś Twoje obawy, ktore niekoniecznie mają pokrycie w rzeczywistości.



 
 
Medytacja
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-08-21, 17:02   

Odkopuję wątek, bo ostatnio zainteresowałam się tematem i szukam osób z większym doświadczeniem. Na tą chwilę raczej intuicyjnie medytuję na tzw. ,,chłopski rozum'' i czuję namiastkę spokoju i czasem udaje mi się nie myśleć o niczym. Wczoraj nawet na chwilę straciłam kontakt z nogami i dłońmi, ale nie wiem czy to właśnie dobry znak czy nie. Macie jakieś rady dla kogoś totalnie zielonego? :D



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Medytacja
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-21, 17:26   

Vipassana?



ELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELELOELOELOELOELOELO
ELOELOELOELOELOELOELOELOEOELOELOELOELOELOELOELEOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELOELEOLEOLEOLEOELEOLEOL
 
 
Medytacja
Zwierciadło 
MiddleFToTheWorld


Wiek: 10
Dołączył: 29 Paź 2019
Posty: 30
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 5/3/4
Wysłany: 2019-11-04, 19:22   

https://www.youtube.com/watch?v=skvdwjdhQcY
4:54 czyli co, medytacja pozwala podnieść poziom kortyzolu i zmniejszyć cytokiny które pełnią istotną funkcję? :D




 
 
Medytacja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11