Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kolęda
Autor Wiadomość
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2014-12-18, 10:23   

Ja też blisko od 2 lat nie przyjmuję księdza tylko wychodzę jak ma przyjść



 
 
Kolęda
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-18, 11:01   

dorota1877 napisał/a:
nie przyjmuję księdza tylko wychodzę jak ma przyjść

Rozumiem, że mieszkasz z kimś, kto księdza przyjmuje i dlatego wychodzisz. Tak?




 
 
Kolęda
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2014-12-18, 13:19   

Z rodzicami



 
 
Kolęda
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 10:26   

dorota1877 napisał/a:
Ja też blisko od 2 lat nie przyjmuję księdza tylko wychodzę jak ma przyjść


Dobrze, że wtedy jestem w szkole... Gorzej, jak jest wolne. Raz udało mi się zwiać, może nie raz... :roll: Nie lubię tych wizyt. Zwłaszcza, że jest mała parafia, a ja nie chodzę do kościoła od czterech lat.




 
 
Kolęda
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-12-20, 11:18   

Gdy byłam mała, co roku przyjmowaliśmy księdza i zawsze się tym stresowałam. Jako nastolatka chowałam się w innym, ciemnym pokoju, skąd nasłuchiwałam, czy ksiądz już sobie poszedł.
Nigdy się u nas nie przelewało, zawsze było zaciskanie pasa. Dwa lata temu po świętach musieliśmy wyprawić dwa pogrzeby, więc księdza nie wpuściliśmy, bo jak zwykle chciałby kopertę dostać i do wypłaty sam suchy chleb musielibyśmy jeść.
Rok temu najzwyczajniej w świecie o kolędzie zapomnieliśmy.

Nienawidzę kolędy. Denerwują mnie też kolędnicy, którzy przychodzą zapowiedzieć wizytę księdza i stoją jak te kołki, czasem wydukają część kolędy, bo się wstydzą. Tylko raz do nas przyszły dzieciaki, które śpiewały śmiało i wesoło.




 
 
Kolęda
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-06, 10:56   



Pisałabym... na drzwiach Terlika. :D




 
 
Kolęda
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-01-06, 11:38   

Chochlik, :lol:

Pukały, stukały te święte dzieci, kradnące pieniądze ze skrzynek. Nie otwierałam. Wszystko ucichło, myślałam, że w spokoju mogę wyjść na zakupy. W tym momencie kiecman wyszedł od starej dewotki po lewej. Zapytał: Dokąd idziesz, moje dziecko? Odpowiedziałam: Nie jestem pana dzieckiem. Powiedział, że przyszedł z kolędą, stwierdziłam, że nie przyjmuję kolędy. Skinął głową i poszedł do sąsiadów. Stara, która przysłuchiwała się rozmowie, zaczęła drzeć mordę, że mieszka obok niej szatan, wcielenie diabła i antychryst. Chyba już mnie nie lubi. :lol:




 
 
Kolęda
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-06, 12:00   

Przypomnij jej to, jak cię kiedyś poprosi o przysługę. ;)



 
 
Kolęda
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2015-01-07, 19:17   

Mi książę ciemności powiedział, że jestem człowiekiem małej wiary, bo nie wierzyłam, że przyjdzie.
Mieszkam na uboczu i jak kolędę ma jakiś nowy ksiądz na parafii, to nie wiedzieli, że "za winkem" jest dom, ale już sobie napisali notatkę o nas, brzmi ona "dom za zakrętem".




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kolęda
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-07, 20:24   

Hekate napisał/a:
W tym momencie kiecman wyszedł od starej dewotki po lewej. Zapytał: Dokąd idziesz, moje dziecko? Odpowiedziałam: Nie jestem pana dzieckiem.

Genialne! :lol:




 
 
Kolęda
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-01-10, 06:19   

Moi rodzice przyjmują księdza, są typowymi polskimi katolikami, ojciec słucha Rydzyka i radio Maryja. Kiedyś zmuszali mnie do bycia na kolędzie, aż do pewnego razu... ;) Otóż jak zwykle kazali mi się ubrać "nie na czarno", uśmiechnąć się i przyjść na kolędę. Tak też zrobiłam. Księżulek spytał mnie czy chodzę do kościoła, na co ja ze swoim teatralnym uśmiechem odparłam "NIE", ksiądz zaskoczony zapytał "a dlaczegóż to?", na co ja "bo ja PROSZĘ PANA nie uznaję instytucji kościoła katolickiego, uważam go za najgorszą mafię - bo legalną". Mówię Wam, mina księdza - bezcenna. Ale o ojca się trochę bałam, że zawału dostanie. Na szczęście jakoś przeżył. Od tego czasu jak ksiądz przychodzi po kolędzie to rodzice każą mi się SCHOWAĆ i pod żadnym pozorem nie wychodzić. :) Trzeba sobie radzić. :)



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Kolęda
Rainbow 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-01-10, 09:35   

Wczoraj był u mnie proboszcz. Urodził się tego samego dnia i miesiąca co ja... Ogółem to nie było tak źle. Nie dałam mu indeksu, przeraziłby się. Pożartował, zostawił karteczki i poszedł :>



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Kolęda
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-01-10, 10:56   

A więc kolędowanie już się zaczęło? Nikt od nas nie chodzi do kościoła, więc znowu zorientujemy się że jest kolęda widząc ministrantów łażących po ulicy.
A może znów godzinę lub dwie przed kolędą poinformuje nas wuja-sąsiad, gdy przyjdzie na pogaduchy. :D




 
 
Kolęda
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 15:00   

Hathor napisał/a:
A więc kolędowanie już się zaczęło?

Mnie ksiądz odwiedził w tym roku pod koniec listopada - też się nie spodziewałam :roll: .




 
 
Kolęda
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-19, 19:50   

Przed chwilą. Dzwonek do drzwi. Myślę "kogo to u licha przywiało?". Właścicielka mieszkania zawsze zapowiadała się przez telefon, więc może to jakaś sytuacja nadzwyczajna? Otwieram drzwi, a oczom moim ukazuje się kapłan rzymskokatolicki w stroju roboczym.
Klecha: Szczęść boże, czy przyjmuje pan księdza z kolędą?
Ja: Ee... Nie, dziękuję.
Odwrócił się i nawet "do widzenia" nie powiedział. Zero kultury!




 
 
Kolęda
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11