Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Autor Wiadomość
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-03, 18:48   

Sytuacja całkiem świeża. Najlepsze co człowiek może zrobić w sytuacji, gdy przypadkiem zauważy coś na przedramieniu, to donośne krzyknięcie: 'Co Ty, tniesz się?!' w sali pełnej znajomych, tak aby nie było możliwości, by ktoś nie usłyszał :facepalm:



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 10:29   

Necrocaine napisał/a:
Najlepsze co człowiek może zrobić w sytuacji, gdy przypadkiem zauważy coś na przedramieniu, to donośne krzyknięcie: 'Co Ty, tniesz się?!' w sali pełnej znajomych, tak aby nie było możliwości, by ktoś nie usłyszał

Miałam dokładnie tak samo i przyznaję, że to bardzo niezręczna sytuacja. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, ze osoba zadająca takie pytanie zazwyczaj jest zaskoczona i nie zastanawia się nad tym co i w jakiej sytuacji mówi. Poza tym mam wrażenie, że taka osoba oczekuje stanowczego zaprzeczenia i obrócenia pytania w żart. Dopiero gdy widzi minę osoby, która dość nieudolnie próbuje się wytłumaczyć, to jest jej głupio i myśli o tym, że mogła sprawić komuś przykrość, albo postawić go w niezręcznej sytuacji.
Mogłabym z ciekawości zapytać, jaka była Twoja reakcja?




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 10:47   

Aniam napisał/a:
Mogłabym z ciekawości zapytać, jaka była Twoja reakcja?

Wtrącę się, bo niedawno miałam podobną scenę... Zareagowałam na to śmiechem i potwierdziłam ironicznie że tak, pytający trafił w sedno. Stojący obok znajomi roześmiali się jeszcze bardziej - byli pewni, że żartuję. :roll:




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-06, 17:05   

Cytat:
Mogłabym z ciekawości zapytać, jaka była Twoja reakcja?

Zazwyczaj przybieram pewnie dziwną minę i na szybko szukam odpowiedzi. Tym razem powiedziałam coś w stylu: Nie, no co Ty. To od golenia, zawsze muszę się gdzieś zaciąć 'tutaj wymuszony śmiech' ale po minie tej osoby wnioskuję, że nie bardzo w to uwierzyła.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
MamTeMysli 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-11-06, 23:47   

Zmieniam temat lub mówię, że nie chcę o tym rozmawiać.



"7 miliardów żyć, a ja nie wiem sam czy
mam na tyle mocy by, pokonać w sobie całe zło?
Jeśli odrzucisz je i ty.
Ujrzymy tajne drugie dno."
Ostatnio zmieniony przez Motyl 2014-11-25, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
smugler 
robak pospolity



Wiek: 37
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 106
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-11-07, 09:14   

Kiedyś pociąłem się w maju na rękach, było wtedy bardzo gorąco i chodzenie w długim rękawie odpadało. Znajomy od razu zauważył "Jarek tniesz się?". Wymyśliłem wtedy wersje że wycinałem kolczaste krzaki na działce, jedna gałąź spadła mi na ręce i pocięła je do krwi, łyknął to.



"Mnie Już Nie Ma"
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
StrangeGirl 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 167
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-24, 14:39   

Reakcje były różne.
Mama - bardzo się przejęła i zmartwiła i od razu zaciągnęła mnie do psychologa. Ale nie wnikała dlaczego i po co, nie rozmawiałyśmy wiele na ten temat.
Ojciec - stwierdził : 'jesteś pop...olona, tak jak matka'.
Dwie przyjaciółki - zobaczyły blizny i od razu wiedziały, co jest grane. Bez sensu było nawet wymyślanie wymówek. Obie potraktowały mnie z olbrzymią troską, wspierały i pomogły przejść przez ten trudny okres mojego życia.
Chłopak - zobaczył blizny, kiedy przygodę z aa miałam już za sobą. Też wiele nie rozmawialiśmy o tym. Potraktował jako 'było-minęło'. Ale też nie potępił, zrozumiał, jak źle się czułam i dlaczego to robiłam.

Obecnych śladów nie widział nikt, więc reakcji też nie było.




Wariuje się wyłącznie z samotności. Póki jest przy tobie ktoś, kto widzi to, co ty, słyszy to, co ty, nie postradasz zmysłów.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
kowcia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 22:28   

Arya napisał/a:
Aniam napisał/a:
Mogłabym z ciekawości zapytać, jaka była Twoja reakcja?

Wtrącę się, bo niedawno miałam podobną scenę... Zareagowałam na to śmiechem i potwierdziłam ironicznie że tak, pytający trafił w sedno. Stojący obok znajomi roześmiali się jeszcze bardziej - byli pewni, że żartuję. :roll:


Dokładnie to samo. Impreza, koleżanka zadaje pytanie(ona pewnie wie), obracam to w żart wszyscy się śmieją.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 23:51   

Ostatnio zapomniałam się i podciągnęłam rękaw. Pech chciał, że zauważyła to koleżanka, która na cały głos powiedziała "Kasia, ty się tniesz (dzięki wielkie dla niej, że mnie uświadomiła)". Podeszła kolejna dziewczyna i pada tekst od tej pierwszej "Ej, Kaśka się tnie". I tak ciągle, dopóki wszystkie się nie zeszły.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-11-25, 17:22   

Po 4 latach chodzenia prawie na każdy wf, usłyszałam "Jezus, Maria! Co Ci się stało w nogę?!" Odkrycie...



Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
życie??? 
debilka



Wiek: 24
Dołączyła: 08 Lis 2014
Posty: 71
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2014-11-26, 00:13   

Moich blizn jeszcze nikt nie widział oprócz siostry...ale ciekawe jak psychiatra zareaguje bo mam zamiar jej pokazać...może mi pomoże z tym skończyć



Siedzę sama w ciemnym pokoju nie pozostawiona nikomu,
tłumiąc w sobie ból raniących mnie słów,
a żyletka znów pozostawiła na mym ciele po sobie ślad.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-11-26, 00:15   

Nie zauważyłam, żeby reagowali jakoś przesadnie. Żadnych natarczywych spojrzeń, czy szeptów za plecami. A jeśli już komuś się zdarzy zapytać mnie wprost, to albo się głupio uśmiechnę, ale powiem, że nie pamiętam. I zazwyczaj tyle.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-26, 23:20   

Najbardziej dobija mnie reakcja lekarzy nie związanych z psychologią/psychiatrią.
Kiedy okazuje się, że do badania powinnam zdjąć górę i personel medyczny widzi moje blizny/ślady/rany zaczynają patrzeć na mnie jak na trędowatą. Pada najczęściej pytanie: "Sama to pani sobie zrobiła?" lub "A dlaczego to tak nieładnie wygląda?" Odpowiadam milczeniem lub rzucam zdawkowe "Tak". Zawsze po tego typu sytuacjach ludzie zaczynają być dla mnie milsi...




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-11-26, 23:48   

Marianna napisał/a:
Najbardziej dobija mnie reakcja lekarzy nie związanych z psychologią/psychiatrią.
Kiedy okazuje się, że do badania powinnam zdjąć górę i personel medyczny widzi moje blizny/ślady/rany zaczynają patrzeć na mnie jak na trędowatą. Pada najczęściej pytanie: "Sama to pani sobie zrobiła?" lub "A dlaczego to tak nieładnie wygląda?" Odpowiadam milczeniem lub rzucam zdawkowe "Tak". Zawsze po tego typu sytuacjach ludzie zaczynają być dla mnie milsi...


Mój tata jest lekarzem i opowiadał mi niejednokrotnie jaki stosunek maja lekarze do takich osób. Mówił, że mają ich albo za ćpunów albo za alkoholików... Zależy to też od wieku, na nastolatki reagują inaczej. Nie wiem dlaczego zawsze traktują mnie jak tych pierwszych.
Da mnie nigdy nie stali się milsi, raz nawet usłyszałam "W życiu takiego czegoś nie widziałam, obrzydliwe". Szepczą między sobą i gapią się spode łba... :cry:




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-27, 08:24   

Marianna napisał/a:
A dlaczego to tak nieładnie wygląda?

Prawidłowa odpowiedź: Nieładnie wygląda, ponieważ to są rany i blizny, a przyjęło się w naszej kulturze uważać je a brzydkie.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12