Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Brzuch do wynajecia
Autor Wiadomość
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-12, 11:55   

Nie błagam, ja to wałkowałam na Speakingu przez 3 tyg... xD Usłyszałam i przeczytałam chyba wszystko co możliwe na ten temat, a przynajmniej jeśli chodzi o opinie ludzi :< Mam nawet materiału po angielsku, jakby ktoś chciał :P

Czy moralne? Moralność ma to do siebie, że jest względna. Zależy od człowieka. Trzeba by zawęzić pytanie, określić, czy kobieta robi to dla pieniędzy czy z dobroci serca.
Przedstawiłaś to w bardzo niekorzystnym świetle, praktycznie tylko z jednej perspektywy - że jest to sprzedaż (handel ludźmi jest zabroniony, sou...), że surogatki to jakieś rozpijaczone potwory ...
Cytat:
Jednak przez dziewięć miesięcy musi się dobrze prowadzić – zapomnieć choćby o alkoholu czy papierosach.

...A to jest bullshit. Bo żadna para pragnąca dziecka nie zdecyduje się na kobietę, która pije, czy pali, czy prowadzi wątpliwy zdrowotnie tryb życia. Na zajęciach dużo czytałam na ten temat: surogatki to zazwyczaj matki, które kochają być w ciąży lub kochają dzieci (często swoich mają aż nadto). I które przede wszystkim chcą pomagać innym parom. So I've heard.
Tak więc żadna "usługa", żadne "potwory".




 
 
Brzuch do wynajecia
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-12, 14:24   

Jak dla mnie a niech se robią co chcą. W końcu dzieci są "wyczekane" i trafiają do kochających rodzin. Jeśli "surogatce" to nie przeszkadza i dobrze się z tym czuje, then feel free. Nikt tu nikogo nie zabija/gwałci/dręczy or whatever. Taka jest moja opinia.



 
 
Brzuch do wynajecia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-14, 18:41   

Temat przesunięty z "Rozmów na poważnie"




 
 
Brzuch do wynajecia
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-09-26, 07:53   

Jeśli surogatka dobrze czuje się z tym, co robi, to czemu nie? Dziecko, które urodzi, odda w ręce dobrej matki, która od zawsze marzyła o dziecku. A to, że ona przy tym zarobi... inni zarabiają w gorszy sposób.



 
 
Brzuch do wynajecia
Narkomaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 09:53   

A ja się pytam po co?
Mało to dzieci czeka w domach dziecka? Jaka jest różnica w takim wypadku adopcji małoletniego? Owszem zawsze jakieś geny może przekazać dziecku ojciec ( o ile jest płodny i surogatka zgodzi się na zapłodnienie jego nasieniem ), ale w przypadku jego bezpłodności dziecko i tak biologicznie jest nam w takim samym stopniu bliskie jak każde inne..
Wszystkim którzy chcą skorzystać z takich usług proponuję zejść na ziemię - dla mnie jest to forma pewnej dla nich przyjemności -> oczekują jak zdrowa para 9 miesięcy na dziecko, poczynają przygotowania, a na koniec odbierają malucha prosto ze szpitala ( taka nienaturalna imitacja bycia w ciąży i szczęśliwego rozwiązania, mająca na celu umocnienie więzi obojga partnerów - dla mnie jest to egoistyczne sprowadzanie nowego życia na ten cholerny świat, gdy i tak jest ich nadmiar na tym padole ).

Reasumując, osoby korzystające z takich usług są egoistami, nie potrafiącymi odnaleźć się we własnej sytuacji.




 
 
Brzuch do wynajecia
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 10:16   

Narkomaniak napisał/a:
Mało to dzieci czeka w domach dziecka?

Wiele rodzin nie kwalifikuje się do tego, aby wziąć małe dziecko, bo na ich wiek, zarobki, sytuację mieszkaniową kwalifikują się ewentualnie nastolatki.
Nie każdy ma też wystarczającą wiedzę, siłę, aby adoptować dziecko, które zazwyczaj ma już spory bagaż negatywnych doświadczeń.
Adopcja to nie jest taka łatwa sprawa.


Co do "brzucha do wynajęcia", ostatnio kojarzy mi się z tym:

Cytat:
Surogatka urodziła bliźniaki. Rodzice odrzucili chłopca z zespołem Downa.

Dziecko z zespołem Downa i wadą serca urodziła surogatka. Chłopiec o imieniu Gammy miał też zdrową siostrę bliźniaczkę, ale tylko ją zdecydowała się zabrać para, która zapłaciła surogatce za urodzenie dzieci.

Bliźnięta przyszły na świat w Tajlandii w grudniu tego roku. Ich biologiczną matką jest 21-letnia Tajka, której pochodząca z Australii para zapłaciła 16 000 dolarów australijskich za urodzenie dzieci. Kiedy okazało się, że jedno z nich jest poważnie chore - małżeństwo zdecydowało się na zabranie ze sobą do Australii jedynie zdrowej dziewczynki.

Chłopiec o imieniu Gammy, prócz zespołu Downa ma zagrażającą życiu wadę serca. To właśnie na operację zbierali poruszeni tą historią Australijczycy. Porzucenie dziecka w Tajlandii przez parę Australijczyków, krytycznie ocenił też premier Australii. Biologiczna matka nie zamierza jednak oddawać chłopca. Chce, aby był leczony w Tajlandii.

Sprawa rozbudziła na nowo dyskusję o aspektach prawnych oraz odpowiedzialności moralnej przy wynajmowaniu surogatek.

http://www.gazetaprawna.p...olem-downa.html




 
 
Brzuch do wynajecia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2014-09-26, 10:21   

Narkomaniak napisał/a:
A ja się pytam po co?

Bo to łatwiejsze niż przejść przez szereg procedur związanych z adopcją dziecka z domu dziecka.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Brzuch do wynajecia
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 10:24   

Psychosis napisał/a:
Bo to łatwiejsze niż przejść przez szereg procedur związanych z adopcją dziecka z domu dziecka.

Poza tym masa dzieciaków z bidula nigdy nie ma możliwości trafić do rodzin adopcyjnych ze względu na nieuregulowaną sytuację prawną.




 
 
Brzuch do wynajecia
Narkomaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 10:44   

To co piszecie jedynie potwierdza moje przekonania, że pójście drogą surogactwa jest przyjemniejsze i łątwiejsze, a problem nadmiernego miotu, który mógł by być rozwiązany dalej zostaje nietknięty.. Nie chcę nikomu mówić jak ma żyć, ale warto czasem pomyśleć wpierw o innych, a później o sobie - niestety luksusy w których żyjemy w XXI wieku na tyle nas do siebie przyzwyczaiły..
Szczerze nie chciał bym mieć za rodziców osób, które nie był w stanie przejść "dla mnie" urzędowych procedur - sami jeszcze za dużo mają mleka pod nosem. :>




 
 
Brzuch do wynajecia
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 11:14   

Narkomaniak napisał/a:
To co piszecie jedynie potwierdza moje przekonania, że pójście drogą surogactwa jest przyjemniejsze i łątwiejsze,

Myślę, że dla pary, która nie może mieć swojego (poczętego przez siebie) dziecka, nie jest to przyjemniejsze, łatwiejsze też nie, bo kobieta mająca urodzić dziecko - zawsze może się rozmyślić. Nie wiesz też ile lat taka para mogła się leczyć pod kątem zajścia w ciążę.

Oceniasz dość jednoznacznie, a ja uważam, że nie da się wszystkich wrzucić do jednego worka, bo ludzie są różni.

Narkomaniak napisał/a:
a problem nadmiernego miotu, który mógł by być rozwiązany dalej zostaje nietknięty.

Ciekawych słów użyłeś "nadmiernego miotu". Uważasz, że to ludzie chcący (którąkolwiek drogą) dziecka, powinni rozwiązywać problem dużej ilości dzieci w domach dziecka?
Narkomaniak napisał/a:
Nie chcę nikomu mówić jak ma żyć, ale (...)

Aż mi się skojarzyło: "Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy." - Oscar Wilde

Narkomaniak napisał/a:
Szczerze nie chciał bym mieć za rodziców osób, które nie był w stanie przejść "dla mnie" urzędowych procedur

No i nie miałbyś takich rodziców.
Niektórzy chcą, ale procedury są tak zawiłe, że odpadają.
Polecam książkę: "Chłopiec, którego nikt nie kochał" - Casey Watson




 
 
Brzuch do wynajecia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 13:11   

Narkomaniak napisał/a:
Szczerze nie chciał bym mieć za rodziców osób, które nie był w stanie przejść "dla mnie" urzędowych procedur - sami jeszcze za dużo mają mleka pod nosem.

Mam blizny po autoagresji i historię zaburzeń psychicznych - nie ma takiej opcji bym kiedykolwiek przeszła procedury weryfikacji rodziców adopcyjnych, więc gdyby się okazało, że jestem bezpłodna, a chciałabym mieć dziecko, to adopcja by nie wchodziła w grę. Jeżeli prawo blokuje szereg ludzi przed adoptowaniem dziecka, to tacy ludzie znajdą inny sposób.
Poza tym... większość dzieci z Domów Dziecka pochodzi z rodzin patologicznych, a skłonność do pewnych patologii może być dziedziczona - dzieci z problemami nie są atrakcyjne.




 
 
Brzuch do wynajecia
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 13:28   

Lady Emaleth napisał/a:
Poza tym... większość dzieci z Domów Dziecka pochodzi z rodzin patologicznych, a skłonność do pewnych patologii może być dziedziczona - dzieci z problemami nie są atrakcyjne.


A rodzice z problemami są atrakcyjni? Jednak nie odmawia się im (prócz adopcji) prawa do posiadania dziecka.




 
 
Brzuch do wynajecia
Shavy 



Wiek: 38
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 97
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-09-27, 00:09   

Ja bym się raczej nie zdecydowała na opłacenie surogatki. Tak mi się jakoś kojarzy, że kupić można psa, ale nie dziecko. z drugiej strony rozumiem rodziców którzy pragną mieć dziecko...

Tak naprawdę, wyrażamy swoje opinie na tu i teraz, ale nie wiemy jak byśmy postąpili w danej sytuacji. Możemy tylko zakładać, z mniejszym, lub większym prawdopodobieństwem. W końcu "tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono"

A co do adopcji, to istnieje jeszcze opcja adopcji ze wskazaniem, co trochę przypomina procedury adopcyjne noworodków w USA. Wtedy formalnie łatwiej jest dostać dziecko, niż w zwykłej adopcji, a jednocześnie nie kupuje się go, jak w przypadku surogatek.
Można też się ubiegać o rodzicielstwo zastępcze - w tym wypadku dziecko nie musi mieć uregulowanej sytuacji prawnej, ale też wtedy my nie mamy pełnych praw rodzicielskich.
Ostatnia z opcji - chyba moja ulubiona - to rodzinny dom dziecka.

Oczywiście wadą tych dwóch ostatnich opcji jest to, że nie zostajemy formalnie rodzicami....

o adopcji ze wskazaniem dość rzadko się słyszy, bo zazwyczaj dziewczyny, które zachodzą w niechcianą ciążę, a wiedzą, że nie chcą tego dziecka mieć, wolą usunąć ciąże niż szukać rodziców adopcyjnych... a szkoda...

Ogólnie nasza "polityka prorodzinna" jest w Polsce strasznie pokręcona. Odbierają dzieci nie tym rodzinom co należy, dają często też nie tym, a o tragediach, gdzie nikt nie zainterweniował dowiadujemy się z telewizji. Np: byłej wychowance z mojej placówki odebrano dziecko, ponieważ się przewróciło i złamało rękę, a sąsiedzi zeznali, że to rodzice je pobili "bo to patologia". Od biedy do patologii daleko... 2 lata walczyła o synka, bez skutku, zwłaszcza że nie stać jej było na dobrych adwokatów, a ci z urzędu są różni. Nie mogła się z tym pogodzić. Niedługo po sprawie potrącił ją samochód ze skutkiem śmiertelnym. W domach dziecka jest dużo dzieci, które byłby szczęśliwe we własnej rodzinie, gdyby na czas ktoś tej rodzinie pomógł.




Zajrzyj: moje badanie dotyczące autoagresji, kontroli emocji i lęku przed śmiercią:

http://www.autoagresywni....der=asc&start=0 :porannakawa:
 
 
Brzuch do wynajecia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11