Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Leki
Autor Wiadomość
ladylazarus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-12, 23:03   

Hmm, w sumie branie leków przeczyszczających to też jakaś forma uzależnienia, chociaż nigdy tego tak nie traktuję.. Biorę niewiele, dosyć regularnie, nie lubię jak mi ich brakuje i tłumaczę to dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi (ach te zaparcia :? )
Poza tym czasem skoczę do apteki nie raz, nie dwa po ciekawie działające leki bez recepty ;) ale z tego, co czytałam w regulaminie (kurrr.. jestem na tyle stara, żeby go przestudiować :/ ), to podawanie nazw jest nieakceptowalne.. Dostępu do moich ukochanych cięższych leków na receptę nie mam, może dlatego, że mieć nie chcę... Takie masochistyczne coś. Antydepresanty odstawiłam sama, zwiększona tolerancja i mała odczuwalność efektów w porównaniu do różnych' bezreceptowych', podejrzanie zdobywanych leków zadecydowała.




 
 
Leki
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-12, 23:40   

ladylazarus, branie ich w chwili w której mamy problemy jest okej, po to są te tabletki, ale užywanie ich regularnie, wręcz codziennie z zwiększoną dawką przeradza się w dość duży problem...



 
 
Leki
ladylazarus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-12, 23:52   

Oyakaell napisał/a:
ladylazarus, branie ich w chwili w której mamy problemy jest okej, po to są te tabletki, ale užywanie ich regularnie, wręcz codziennie z zwiększoną dawką przeradza się w dość duży problem...


U mnie to wszystko się pomieszało, leki od psychiatry pomagały mi, ale niestety pojawiły się też inne opcje... Tłumaczę sobie, że leki nie wyrządzą mi krzywdy, jeśli będę je brała wg wskazań lekarza, ale niestety zbyt wiele doświadczeń za mną... Boję się leków ? :?




 
 
Leki
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-12, 23:57   

Mam podobne odczucia. Czasem zwyczajnie wyrzucam tabletki, które mi podają. To przeciwbólowe, to witaminy. Nie chcę ich brać, boję się, że... Przytyję od nich. Tylko te, o których wspominałam wcześniej dają mi swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, zaufanie.

Czujesz, że potrzebujesz tych leków? Nie będziesz bez nich funkcjonować?




Ostatnio zmieniony przez 2014-08-13, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leki
ladylazarus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-13, 00:08   

Oyakaell napisał/a:


Czujesz, że potrzebujesz tych leków? Nie będziesz bez nich funkcjonować?


Szczerze? Potrzebuję leków, ale wiem, że te od psychiatry nie dadzą mi takiego "zadowolenia" jak te, które brałam... A wiem, że mnie ograniczą... Ty boisz się tycia (ja też, wtedy biorę przeczyszczacze albo inne leki, o których psychiatra nie ma pojęcia) i boje się tego, że nie będę mogła pić alkoholu, że będą szkodzić mojemu organizmowi niewymiernie co do efektów (wolę wziąć coś mocniejszego i wiedzieć "za co ginę"... :?

Wiem, że teraz potrzebuję czegokolwiek, więc pewnie odwiedzę aptekę, ale ile na tym pociągnę...? Tym bardziej, że nie mam dostępu do tych najlepszych... Wtedy pozostaje psychiatra (tylko czemu kurna nie chce mi przepisać tych najlepszych?)




 
 
Leki
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-08-13, 00:10   

ladylazarus, zapewne domyśla się, że Ci zaszkodzą...



 
 
Leki
ladylazarus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-13, 00:27   

Oyakaell napisał/a:
ladylazarus, zapewne domyśla się, że Ci zaszkodzą...


Wiem, wieem.
Co jednak nie zmienia faktu, że niestety zbyt długo radziłam sobie sama...




 
 
Leki
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-13, 07:58   

ladylazarus napisał/a:
Wtedy pozostaje psychiatra (tylko czemu kurna nie chce mi przepisać tych najlepszych?)

Może dlatego, że masz dobrego lekarza. ;)
ladylazarus napisał/a:
Szczerze? Potrzebuję leków, ale wiem, że te od psychiatry nie dadzą mi takiego "zadowolenia" jak te, które brałam...

Leki z założenia mają leczyć i pomóc, a nie dawać "zadowolenie". Myślę, że nawet jeśli Cię w jakiś sposób ograniczą, to jednak warto zawalczyć o siebie i pomęczyć się przez jakiś czas, żeby potem widzieć efekty i czuć się lepiej.




 
 
Leki
NobodyListening 



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 180
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-08-19, 15:58   

Ja chciałam coś wziąć na uśnięcie... wyssałam3 tabletki uspokajające... i w ciągu nocy 1h tabletki na sen.... Teraz popołudniu wzięłam 1 na sen, a drugi magnez na stres i odprężenie... i po chwili czuję różne jazdy.
Nie mogę utrzymać głowy, czuję jakby się zawiesiła... widzę podwójnie, w dodatku wydaje mi się, że te rzeczy się przemieszczają. Ciężko mi się chodzi do tego...
Przedawkowanie?

[ Komentarz dodany przez: Astrid: 2014-08-19, 16:03 ]
I znowu... Spacje stawia się po znakach interpunkcyjnych, nie przed. Brak polskich znaków.




Ciągle się czuję jak pies - skopany, pozbyty zębów.
Ale ja dziś gryzę więc uciekaj, nie biorę jeńców.
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-19, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leki
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-19, 15:59   

Po co brałaś tabletkę na sen w środku dnia? Teraz po prostu zaczyna ona działać...



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Leki
NobodyListening 



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 180
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-08-19, 20:22   

Bo chcę przespać cały dzień też.


<<< Dodano: 2014-08-19, 21:15 >>>


Myślicie jak w ciągu całego dnia brałam 4 tabletki nasenne... + 2 do ssania na uspokojenie i 1 w formie magnezu na stres... to jak teraz wezmę na noc 2 tabletki nasennych, to może się coś stać gorszego?

[ Komentarz dodany przez: Astrid: 2014-08-19, 21:18 ]
Jestem upierdliwa. Spacje stawiaj po znakach interpunkcyjnych, nie przed. Pisze się 'nasennych', a nie 'na sennych'. Brak polskich znaków.




Ciągle się czuję jak pies - skopany, pozbyty zębów.
Ale ja dziś gryzę więc uciekaj, nie biorę jeńców.
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-19, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Leki
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 06:09   

NobodyListening napisał/a:
Myślicie jak w ciągu całego dnia brałam 4 tabletki nasenne... + 2 do ssania na uspokojenie i 1 w formie magnezu na stres... to jak teraz wezmę na noc 2 tabletki nasennych, to może się coś stać gorszego?

Nie jesteśmy lekarzami, żeby stwierdzać takie rzeczy... :roll:




 
 
Leki
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-20, 13:31   

Jest to zależne od rodzaju leku. Czy przepisany na receptę, jak silny, czy kupiony bez recepty, ziołowy... etc.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Leki
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 13:35   

NobodyListening napisał/a:
to jak teraz wezmę na noc 2 tabletki nasennych, to może się coś stać gorszego

Tak, pociągniesz w ten sposób jeszcze jakiś czas, a później, kiedy nie będziesz w stanie bez tabletek nasennych zmrużyć oka, pożałujesz tych głupot, które robisz teraz. Leki to nie cukierki, tictaki sobie kup i nie faszeruj się na siłę wszystkim, co Ci w ręce wpadnie.




Ostatnio zmieniony przez 2014-08-20, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leki
Leesha
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-20, 23:55   

2 paczki leków przeciwbólowych, a na mnie przestało cokolwiek działać... :ściana:



 
 
Leki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16