Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-08, 20:41   

No tak, jeśli chodzi o szkoły językowe to masz rację. Tych po prostu nie biorę/nie brałam pod uwagę. ;)



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-09, 16:50   

Nie zdążyłem się zarejestrować na studia. :rozpacz:



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-07-09, 21:36   

Kocie, jest jeszcze drugi nabór. W tym roku również z niego skorzystam, więc bądź mym towarzyszem ;) .



:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-09, 21:55   

Cytat:
Najwiekszy boom na UG w tym roku:

Sinologia (ponad 10 osób na miejsce), ciekawe jakie powodzenie ma Chinoznawstwo na konkurencyjnej WSB ;)
Kryminologia (tu podobnie, ponad 8 osób na miejsce, jeśli dobrze pamiętam)

Ale ile realnie jest miejsc na roku na takim kierunku? Otwierany jak z każdym rocznikiem? Jakby patrzeć w tej kategorii, na 10 miejsc na japonistyce jest >100 chętnych, czyli też 10 osób na jedno miejsce. Z drugiej strony na prawo na UJ czy jakąś medycynę składa regularnie ponad 1000 osób, ale miejsc jest więcej, bo około 300 i inaczej rozkładają się proporcje.
Tak samo progi na dany kierunek czasami są zakłamane- na biotechnologię na przykład bywają wyższe niż na medycynę. Mniej miejsc, stosunkowo nowy i rozwijający się kierunek, biotechnologia medyczna w specjalizacji. Albo porównując próg punktowy biotechnologii, a automatyki na AGH- dość podobne, trzeba mieć po 97% minimum, a to przecież studenci tego drugiego kierunku pracują już na inżynierze, a po magistrze biją się o nich.

Czasami też ilość chętnych wzrasta wraz z famą, w tamtym roku na doktorat z chemii robiono ze trzy rekrutacje. Teraz na 25 miejsc jest chętnych 90 osób, bo po naszym roczniku poszła plota, że przyjmują wszystkich... to właściwie prawie wszyscy złożyli papiery.

Być może takie podejście przychodzi z czasem i zdarciem zębów na własnym studiowaniu.




Este blestemata
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-16, 21:49   

Pomanita napisał/a:
Kocie, jest jeszcze drugi nabór. W tym roku również z niego skorzystam, więc bądź mym towarzyszem ;) .

Niestety, ale na wymarzoną specjalizację już nie ma dodatkowego naboru... :rozpacz:
Spróbuję za rok. :roll4:




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-07-28, 12:58   

Kot napisał/a:
Niestety, ale na wymarzoną specjalizację już nie ma dodatkowego naboru...
Spróbuję za rok.

W innych miastach na pewno jest. Czegoś tak się czepił tego jednego miasta? :drapanie:




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-28, 23:12   

Kot napisał/a:
Niestety, ale na wymarzoną specjalizację już nie ma dodatkowego naboru...
Spróbuję za rok.

Ja tez za rok na wymarzone studia :/ Teraz ide na jakies "ochłapy" :lol:




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 03:08   

Hekate napisał/a:
Kot napisał/a:
Niestety, ale na wymarzoną specjalizację już nie ma dodatkowego naboru...
Spróbuję za rok.

W innych miastach na pewno jest. Czegoś tak się czepił tego jednego miasta? :drapanie:

Na innych uczelniach nie ma tej wymarzonej specjalizacji. A nie chcę iść na specjalizację nauczycielską, komparatystykę czy edytorstwo.
Co do miasta to po prostu ciągnie mnie do Krakowa - nie ciągnie mnie ani do Wrocławia, ani Torunia, ani Poznania, ani do żadnego innego miasta. :D




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
KrYsPiN 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 94
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2014-07-29, 09:54   

Cóż, ja zmieniłem szkołę i jestem teraz w technikum gastronomicznym. Nie muszę tak się męczyć umysłowo i o dziwo przyjemna szkoła, przyjemne zajęcia i dosyć bogata szkoła.



Ostatnio zmieniony przez 2014-07-29, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-07-29, 12:13   

Hm... nie wiem czy to dobry temat, ale myślę, że tak.
Od roku myślę nad profilem architektury, to mój ostatni rok w gimnazjum i kompletnie nie wiem jaką szkołę mam wybrać by dostać się na studia o tym kierunku. Od jakiegoś czasu myślę o Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych ( po prostu plastyk, ale tamto ładniej brzmi :D ) jednak boję się, że mnie tam nie przyjmą. Nie mam zbyt wielkiego talentu do rysunku ( coś tam nabaźgram czasem w szkicowniku ) a ta szkoła wręcz wymaga tego.
Czy ktoś z Was również się tym interesuje? Jest na/po studiach o tym kierunku? Już nie wiem gdzie szukać informacji, wiem, że internet jest wielkim źrodłem, ale pogubiłam się na setnej stronie na ten temat.




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-07-29, 16:06   

Też szaleje za Krakowem, na szczęście się na jeden kierunek dostałam, ale na ten wymarzony nie :(



Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-09-15, 19:09   

Czy świadectwo maturalne zastępuje świadectwo ukończenia liceum (przy zapisie do szkoły policealnej)?



Este blestemata
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Kot
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 03:34   

antymon napisał/a:
Czy świadectwo maturalne zastępuje świadectwo ukończenia liceum (przy zapisie do szkoły policealnej)?

Ja Ci nie odpowiem na to pytanie, ale może odeślę Cię do tematu na forum wizażu, w którym użytkowniczka zadała to samo pytanie:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=370255

Odsyłam Cię też do przypadkowo znalezionej strony dot. szkół dla dorosłych, na której jest napisane:
Cytat:
By zapisać się do Szkoły Policealnej oraz Medycznej wystarczy przynieść ze sobą świadectwo ukończenia szkoły średniej bądź świadectwo maturalne.




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-09-16, 06:59   

Kocie, wielkie dzięki. Jak szukałam nie wiem, że nie trafiłam na ten wątek. Pojadę dziś i się dowiem, może się uda. Swoją drogą - na studia składa się świadectwo ukończenia liceum i maturalne? Czy tylko to drugie? Bo nie mogę zlokalizować świadectwa...



Este blestemata
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-09-16, 13:58   

Cytat:
na studia składa się świadectwo ukończenia liceum i maturalne?

Tak, składa się obydwa świadectwa.




:myszka:
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12