Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Autor Wiadomość
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-04-02, 12:40   

Wiadomo, że trzeba nauczyć dzieci, ostrzegać je przed złem tego świata, ale na siłę im nie pokazywać, jakie to zło jest straszne. Horrory strasznie działają na psychikę, ja nie mogę takich filmów oglądać i nie oglądam, jednak cały czas w głowie mam jednak takie filmy, mimo, że oglądałam je ładne parę lat temu. Tak samo jak te wszystkie programy typu 997, leciały jak byłam młodsza, tam odgrywali te scenki jak ktoś kogoś mordował czy coś. Z perspektywy czasu to mi się wydaje śmieszne, bo one były strasznie sztuczne, ale wtedy robiły na mnie straszne wrażenie i bałam się, że np. ktoś przyjdzie do mnie w nocy i mnie udusi poduszką. Albo po dziś dzień pamiętam, że jakiś koleś wracał kawał do domu i pod samą klatką go zaatakowali i zabili, dlatego jak mnie ktoś odprowadza do domu, to każę mu stać pod klatką i czekać, aż wejdę do domu, takie mam schizy. : x Horrory są straszne, zawsze sobie tłumaczę: Głupia, przecież to był tylko film. Ale jak na końcu horroru mówią, że film na faktach, to już nic nie jest w stanie mnie przekonać do tego, żebym się nie bała. Mimo tego, że zwykle w tych filmach na faktach jest 5% faktów a reszta to wymysł scenarzysty czy reżysera, żeby film się sprzedał, ale jakoś to do mnie nie trafia... Kiedyś obejrzałam taki straszny film o egzorcyzmach. Jak byłam wtedy ateistką, to tak na mnie podziałał, że pół roku byłam dzień w dzień w kościele. Najlepsze, że to nie był film tylko dokument, tym bardziej to na mnie tak podziałało. Boooże, jak sobie to przypomnę, to mam ochotę lecieć do kościoła. :roll:



 
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 15:37   

Mercy napisał/a:
Ja po takich filmach się boję w domu, że ktoś się wkradnie, zabije czy zgwałci... Napatrzę się na takie mordy co mordują a potem mi się śnią...

Hmmm... ja uważam, że bajki na których mnie wychowywano wystarczająco mnie przestraszyły jako dziecko... siostry Kopciuszka ucinające sobie kawałki ciała żeby zmieścić się w pantofelek, macocha próbująca zamordować ?nieżkę, wilk zjadający babcię i Czerwonego Kapturka, który kończy swój żywot wypatroszony przez myśliwego... i myślę, że dlatego horrorów nigdy się nie bałam.




 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Gość

Wysłany: 2012-04-02, 15:58   

W dzisiejszych czasach gdy w prawie każdej bajce chodzi o walke, zwycięstwo, pokonanie potworów, czarowników i innych świństw, to dzieci sie przyzwyczajają. Nie polecam bajek a'la Tim Burton bo one siadają na psychikę. Nie wiem czy da się ustrzec dzieci przed złymi wpływami w filmach i bajkach. Może puszczając same gumisie i smerfy... ale tak sie chyba nie da.



 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-04-02, 16:02   

Bajki to jest inna bajka. :D Jak ja sobie robiłam warkocz z prześcieradła, i przywiązywałam do balkonu, żeby zejść z drugiego piętra. ^^



 
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-04-02, 16:35   

Ale trzeba przyznać, że bajki są bardzo niebezpieczne, jeśli dziecku się nie wytłumaczy, że to co w bajce, to jest w bajce, w życiu nie przejdzie.



 
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Gość

Wysłany: 2012-04-02, 17:05   

O horrorach to nawet nie ma co mówić. Wiadomo że żaden normalny rodzic nie puści dziecku piły czy innego badziewia. Ja osobiście też nie oglądam horrorów ani nawet thrillerów no chociaż starsze typu milczenie owiec czy siedem to jeszcze można, to tych nowych już sie nie da oglądać.

Wyobraźcie sobie co może się stać z psychiką dziecka które będzie od małego wychowywało się na krwawych horrorach gore. To robi krzywde i jemu i jego otoczeniu.




 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 17:20   

Taak, jak miałam 7 lat to oglądałam "Omena" i do tej pory boję się wszystkich czarnych ptaków :D I małych chłopców z czarnymi oczami. I ciągle się zastanawiam jak to się stało, że mama pozwoliła mi to oglądać. Teraz horrory oglądam tylko przez przypadek. A dziecko, prędzej czy później samo sięgnie po horrory, ale jak to zrobi to na bank będzie już miało ponad 10 lat. Jestem zdania, że dla dziecka poniżej 12 roku życia najstraszniejszym filmem powinien być "Harry Potter". A jeżeli chodzi o bajki, tam zawsze giną tylko te złe postacie, a dla pozytywnych zawsze się kończy dobrze. O to chyba chodzi w bajkach, żeby pokazywały, że dobro po jakimś czasie zawsze wygra ze złem, choćby nie wiem jak wielkie to kłamstwo było.



 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-04-02, 18:17   

W bajkach jest bardzo dużo zła, w tych na których się wychowaliśmy my trochę starsi i w tych które są teraz. Jeżeli chodzi o oglądanie tych bajek czy horrorów to wpływ na to powinni mieć rodzice. Poza tym programy mają oznaczenia wiekowe. Rodzice powinni się interesować co oglądają dzieci, zwłaszcza, że teraz mamy jeszcze internet, gry komputerowe itp:.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-04-04, 21:58   

mad_mind napisał/a:
Jestem zdania, że dla dziecka poniżej 12 roku życia najstraszniejszym filmem powinien być "Harry Potter".

I ja jestem tego zdania.
Jak byłam mała to brat oglądał jakiś horror a ja z nim chcąc nie chcąc bo oglądał w pokoju w którym i ja byłam. I dopiero chyba przez ostatni rok nie śni mi się rekin która zjada ludzi. brrr...




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-27, 21:23   

Przeniosłam z "Rozmowy przy kawie i papierosie"




 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-16, 10:37   

Ever napisał/a:
"Omena" i do tej pory boję się wszystkich czarnych ptaków
:szczena2:



 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 11:37   

Jak byłam młodsza i widziałam coś czego się boję w bajce czy grze to mówiłam sobie, że to tylko bajka/gra. Przekonywałam samą siebie, że to jest nierealne, i że nie mam się czego bać.
Myślę także, że warto być dla dzieci autorytetem. Bałam się kiedyś złodziei, ale zaczęłam myśleć, że przecież mój tata jest taki silny, i że na pewno da sobie z nimi radę :) Dodatkowo w przezwyciężaniu strachu pomagała mi świadomość, że jest mój ulubiony misio i że po podwórku biega pies :)
Jeśli Piotruś będzie się czegoś bał to będę go zapewniać, że ze mną jest bezpieczny i że może zawsze do mamy przyjść i się przytulić. Wygonię potwory z szafy, wypędzę pająki z pod łóżka i nawet Buka nie będzie straszna.




 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-20, 12:56   

Nazwa tematu wydaje mi się... nieadekwatna.

Według mnie dzieci nie powinno ustrzegać się przed strachem, gdyż to jest naturalna i bardzo ważna emocja. Chociaż zależy jak kto pojmuje "ustrzeganie przed strachem". Jeżeli dziecko czegoś się boi, to należy mu racjonalnie wytłumaczyć sytuację i udowodnić, iż nie należy się bać danej rzeczy, czy sytuacji.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Jak ustrzec dzieci przed strachem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11