Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-06, 23:47
Poronienie
Autor Wiadomość
Hoshka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-04, 22:33   

meggi, Moja mama poroniła po moim bracie a przede mną teraz byłoby ode mnie o 4 lata starsze.
Mama często mi opowiadała jak bardzo było jej z tym ciężko więc wyobrażam sobie co czujesz :tuli:

Poronienie
eithné 

Wysłany: 2018-04-26, 12:57   

Odkopuję.

Podobno jedna kobieta na cztery doświadczyła lub doświadczy w swoim życiu co najmniej poronienia. Prawdopodobnie nie wliczają się w to ciąże biochemiczne, bo ich w ogóle często się nie zauważa.

Moim zdaniem to szokująco dużo i dziwi mnie tabu, jakim ten temat jest objęty. Poroniłam w 6-7 tygodniu ciąży i dziwią oraz oburzają mnie też reakcje niektórych bliskich, którzy nie mają pojęcia jak się zachować, co powiedzieć i nieświadomie mówią rzeczy, które tylko dobijają :roll: .

Dodatkowo mam wrażenie, że wielu kobietom po poronieniu odbiera się na siłę prawo do przeżycia żałoby... Gdy nastąpi przedwczesny poród lub dziecko urodzi się martwe w terminie rozpacz jest zrozumiała, ale poronienie? "Jeszcze będziesz miała dzieci, nie martw się" czy "lepiej teraz, niż później" nie jest odpowiednim komentarzem...

Taki luźny potok myśli bez ładu i składu, nie wiem nawet, czy da się do tego jakoś odnieść.

Poronienie
Green_girl_94 

Wysłany: 2018-04-26, 14:04   

Właśnie dlatego, że jest to temat tabu nikt do końca nie wie jak się zachować i co mówić. Rodzina jak rodzina, ale znam osoby, które cierpiały przez słowa lekarzy, bo jakby nie było lekarz powinien mieć trochę taktu i nie powinien sypać tekstami "urodzi Pani sobie następne", itp.

"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek

Poronienie
chiroptera 
histrionia

Wysłany: 2019-01-06, 23:48   

Przeniesiono z „Problemy”.

A czarno-biała to jest ewentualnie krowa na polu tępa jak dzida starego indiańca.
– tradycyjne przysłowie indiańskie

Poronienie
dorota1877 

Wysłany: 2019-03-29, 18:43   

ja straciłam swoją ciążę w 27 tc

Poronienie
Odpowiedz do tematu