Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Autor Wiadomość
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-06-29, 17:37   

Z chęcią wzięłabym w tym udział jako flecistka, jednak zgadzam się z Chochlikiem i Łasicą. Nie potrafię improwizować, ale mogę dopisać sobie głos fletu mając głos przewodni. Kruku, czy jesteś w stanie ułożyć, nagrać i zapisać przewodni głos?



:myszka:
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-29, 18:32   

Ok więc gdy już się uspokoiło, napiszę jakbym to poprowadził.

1) Wyczyszczenie tego tematu (bo jest za dużo zbędnego tekstu)
2) Jestem w trakcie tworzenia "głównej" melodii na gitarze, dość prosta melodia aby była przyjazna także początkującym grajkom. Jasna i dość wesoła.
3) Przygotowanie tabulatury, napisanie dźwięków i ewentualne nut (na nuty trochę by trzeba poczekać, dużo się nimi nie posługiwałem w życiu więc zapis trochę może mi zająć, ale z drugiej strony same dźwięki powinny równie wystarczyć do "złapania rytmu")
4) Ułożenie tekstu - tu byłaby potrzebna pomoc kogoś kto ma do tego smykałkę, bo ja osobiście do tego nie mam talentu.
5) Uzgodnienie tematyki - Proponuję "wakacje" lub coś bardziej związanego z forum np. "Co ci sprawiło dziś radość", kreatywne wykorzystanie tego może dać naprawdę miły efekt.
6) Nieodstraszanie osób nie grających, można zawsze coś wymyślić, klaskanie, gwizdanie, nucenie itd.
7) Nagrywane partie nie muszą trwać 5 czy 10minut, wystarczą 2/3 takty, najlepiej nagrane 2 razy (dla porównania co lepsze) potem można to zapętlić, a nie wiemy ile będzie trwać całość.
8.) Nagrane partie powinny być bez "podstawowej" ścieżki czyli jeśli nagrywamy klaskanie to w pliku (najlepiej mp3 bo są małe), powinno być słychać klaskanie, a nie już wszystko na raz.
9) Mix, mastering, czyszczenie ścieżek itd. mogę zająć się ja, nie jestem specem od tego ale trochę już tego robiłem.

I na razie to tyle ze spraw organizacyjnych, miło byłoby zobaczyć komentarze i pomysły (np. na temat tekstu), napisane bez zbędnych złośliwości.




 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-06-29, 18:45   

LightingOwl napisał/a:
3) Przygotowanie tabulatury, napisanie dźwięków i ewentualne nut (na nuty trochę by trzeba poczekać, dużo się nimi nie posługiwałem w życiu więc zapis trochę może mi zająć, ale z drugiej strony same dźwięki powinny równie wystarczyć do "złapania rytmu")

Mi tabulatura niewiele powie, a nuty dużo więcej. Potrzebuję tonacji i metrum.

LightingOwl napisał/a:
wystarczą 2/3 takty, najlepiej nagrane 2 razy

Tu się jako muzyk wypowiem - fraza trwa 4 lub 8 taktów.

LightingOwl napisał/a:
8) Nagrane partie powinny być bez "podstawowej" ścieżki czyli jeśli nagrywamy klaskanie to w pliku (najlepiej mp3 bo są małe), powinno być słychać klaskanie, a nie już wszystko na raz.

Hmm. Mam wątpliwości co do utrzymania rytmu przy nagrywaniu bez podkładu. Chyba że pokład sobie na słuchawkach włączyć...

Foko, ogólnie podoba mi się Twój plan. O to nam chodziło.




:myszka:
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-29, 18:53   

Oh fakt przepraszam, miałem na myśli frazy.
Od razu sprostuję, chodzi mi o to aby nagrać to samo najlepiej w 2 podejściach.

Co do nagrywania to, najlepiej puścić na słuchawkach, ja podczas nagrywania puszczam z telefonu (na słuchawkach).
To jest dość istotne bo tylko wtedy uda się uzyskać dobry efekt.

W kwestii programów do nagrywania (co i jak) mogę opisać później lub dać odpowiednie odnośniki.




 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-29, 19:10   

Gram trochę na klawiszach. Mogę spróbować, jeśli dostanę nuty, chociaż może być problem z nagraniem tego.



czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
renu 
Nothingman



Wiek: 32
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 341
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-06-29, 19:19   

Inicjatywa bardzo fajna, ale zgodzę się z użytkowniczką Chochlik że jak zrobicie to w stylu "niech każdy nagra cokolwiek i wyśle" to wyjdzie z tego kupa do słuchania. Niech po prostu ktoś najbardziej uzdolniony nagra podkład, coś czego reszta będzie się mogła trzymać i na pewno fajnie to wyjdzie. Sam grywam na elektryku ale za słabo żeby się komukolwiek pochwalić ^^



 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-29, 19:42   

renu, tak właśnie komponuję całość. Nie będzie "grania co każdy chce". Jak chociaż trochę grasz, jest dobrze. :)

Myślę że jutro/ pojutrze będzie gotowe. Akurat teraz szybko idzie.

człowiek, zobaczymy w czym problem i ogarniemy na spokojnie, gdy przyjdzie na to czas. ;)




Ostatnio zmieniony przez 2014-06-29, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 19:46   

Kruk napisał/a:
Tworzymy piosenkę Autoagresywni.

Skojarzyło mi się z organizacją TWLOHA i tą piosenką: London - To Write Love On Her Arms.


A poza tym, Kruk, chciałabym usłyszeć efekt końcowy, bo sobie nie wyobrażam procesu tworzenia. :P
Tak więc, życzę powodzenia (: .




 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 20:29   

Gram na harmonijce i gitarze. Jeżeli będę mieć melodię przewodnią to mogę coś stworzyć. Trochę śpiewam, ale trochę. Mogę spróbować się dołączyć. Co do tekstu, to również mogę pomóc, ale muszę mieć akurat "fazę" na to.



 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-29, 20:35   

Ok więc tak by miał się motyw główny - przewodni, chodzi mi teraz o to czy:

1) Podoba się?
2) Da się pod to cokolwiek zaśpiewąć?

Będę teraz tworzył dodatkową otoczkę wokół tego, aby było barwnie i ciekawie, no i żeby mogły spokojnie dograć też kolejne instrumenty.

http://www6.zippyshare.com/v/9792777/file.html <- odsłuch na stronie chociaż polecam pobrać dla jakości, która też nie jest za dobra bo nagrywane na szybko, poglądowo, przepraszam za wszelkie pomyłki i to że nierówno gram, ostatecznie będzie cacy ;)

Ever, super! :D




Ostatnio zmieniony przez LightingOwl 2014-06-29, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 20:39   

LightingOwl napisał/a:
Podoba się?

Jest ok i myślę, że do zagrania przez początkujących muzyków.
LightingOwl napisał/a:
Da się pod to cokolwiek zaśpiewać?

Da się spokojnie coś do tego ułożyć, a więc i zaśpiewać.




 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-29, 21:18   

Aha czyli Kruka podkład poszedł w odstawkę?



 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-06-29, 21:25   

Kruk, Nikt nie poszedł w odstawkę, tylko trzeba to ogarnąć po prostu. A chyba lepiej jak coś idzie jednak do przodu niż jak się wszyscy kłócą.


<<< Dodano: 2014-06-30, 22:52 >>>


Wszystko ładnie i piknie ale jeśli chcemy coś zrobić dobrze to potrzebuję pomocy (bo moja teoria leży i chyba nie oddycha), otóż używam 3 chwytów które są prawdopodobnie alterowane (Edit.: chyba jednak to nie są alterowane), w każdym razie potrzebuję je nazwać (cóż to jest). Od razu fajnie jakby ktoś to objaśnił przy tym ;)


Kod:

   4   5   6   7
E|---|---|---|---|
H|---|---|---|---|
G|---|-O-|---|---|
D|---|---|---|-O-|
A|---|---|---|---|
E|---|---|---|---|

   4   5   6   7
E|---|---|---|---|
H|---|---|---|---|
G|---|---|---|---|
D|---|-O-|---|---|
A|---|---|---|-O-|
E|---|---|---|---|

   4   5   6   7
E|---|---|---|---|
H|---|---|---|---|
G|---|---|---|---|
D|---|-O-|---|---|
A|---|-0-|---|---|
E|---|---|---|---|


Edit:. I jeśli komuś się przyda tu są rozpisane dźwięki na gryfie http://gitarowy.pl/obrazy/gryf.jpg .


<<< Dodano: 2014-07-01, 00:31 >>>


O ile pierwszy to aadd9 (Am add9), drugi to Em, to trzeci jest dla mnie dość dużą zagadką, w każdym razie jest w A.




 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-07-01, 06:54   

Moje pierwsze skojarzenie z tym tematem to https://www.youtube.com/watch?v=M9BNoNFKCBI
Taka forma byłaby chyba najlepsza. Każdy mógłby wystąpić. :D




dead but delicious
 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-01, 10:19   

LightingOwl, jak wrzucisz nuty, to może mi się uda coś postukać w klawisze... ;) Wokalnie mogę zaoferować niestety tylko growl. :P



 
 
Forumowa Kompozycja/ Piosenka?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14