Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psychoterapia
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 18:36   

Nusquam, fajny pomysł - zdaj koniecznie relację :tuli:



 
 
Psychoterapia
UR 
indestructible



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 388
Skąd: ...w nim ta moc ?..

Wysłany: 2013-09-10, 22:26   

W kwestii psycholog jako lekarz jest tak jak rozumie Psychosis. Każde zdanie należy rozpatrywać w jego kontekście :P
A w kwestii tego psychiatry i psychoterapii, owszem, macie rację również. Sam znam wielu ludzi, którzy zaczynali od psychiatry z powodu wymienionego już tutaj - bo nie trzeba skierowania. Jakie motywy tym kierują nie wiem...dostępność, większa prywatność, szybkość ? W każdym razie moim zdaniem zaczynać powinno się od psychologa, ponieważ tak jest najlepiej dla osoby która potrzebuje pomocy. A realia sami dobrze znacie...




I've come to bring U hell..
Psycholog nie ocenia. Psycholog analizuje każdą opcję.
KrakóW/LubliN
 
 
Psychoterapia
thnks 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Paź 2011
Posty: 1745
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2013-09-10, 23:18   

Ja do psychiatry udałam się w celu założenia karty i konkretnie powiedziałam że tak, chcę skierowanie na psychoterapię indywidualną.



 
 
Psychoterapia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 12:29   

Dostałam skierowanie do psychologa i... nie bardzo wiem w którym temacie umieścić moje pytanie.

Okazuje się, że w Stargardzie są dwa miejsca, gdzie przyjmują na NFZ.
Miejsce 1: Byłam tam na rozmowie o pracę i pani dyrektor odstrasza mnie całą sobą, jest dość daleko i nie ma żadnego sensownego autobusu w tamtą stronę, a przede wszystkim pracują w tych samych godzinach co ja.

Miejsce 2: Jest blisko, kompletnie nie znam ludzi stamtąd, przyjmują w akceptowalnych godzinach, a nazywają się "poradnia leczenia uzależnień" (zwłaszcza alkoholowych).

I teraz nie wiem co robić. :( Bo nie jestem uzależniona, nie wiem czy mój problem się kwalifikuje w ogóle do leczenia w miejscu 2., a szef nie będzie mnie co chwila zwalniał do psychologa w miejscu 1. i w ogóle nie mam ochoty tam łazić.

Nie jestem wydolna czasowo, żeby jeździć do Szczecina, nie jestem dość wydolna psychicznie, żeby całkiem zrezygnować.

Help.




 
 
Psychoterapia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 12:34   

Chochlik, idź do miejsca 2 i zapytaj. Może zakwalifikują aa jako uzależnienie ;)



 
 
Psychoterapia
Emphatic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 12:43   

Chochlik, pójdź do miejsca numer 2 i po prostu zapytaj. Jak to mówią kto pyta nie błądzi. :)



 
 
Psychoterapia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 12:49   

Chochlik napisał/a:
nie wiem czy mój problem się kwalifikuje w ogóle do leczenia w miejscu 2.

Chochlik napisał/a:
Bo nie jestem uzależniona

Chochlik napisał/a:
nazywają się "poradnia leczenia uzależnień" (zwłaszcza alkoholowych).

Ja też byłam u psychologa w takim miejscu, a też raczej nie kwalifikuję się do osób uzależnionych, ale z tego co wiem, to mimo tego, że ta poradnia tak się nazywa, to są tam "normalni" psychologie, którzy zajmują się również wszystkimi innymi problemami. Więc ta nazwa jest trochę myląca. ;)




 
 
Psychoterapia
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 13:05   

Na stronie napisali coś takiego:

Cytat:
Możesz zgłosić się jeśli:

- Czasami wraca do Ciebie myśl, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich, może mieć problem z alkoholem lub z innymi środkami uzależniającymi.
- Jeżeli wracają w Twoich myślach i uczuciach zdarzenia związane z przemocą doświadczaną w dorosłości lub/i w dzieciństwie, uzależnieniem rodziców, niedostatecznie dobrą opieką ze strony znaczących osób w dzieciństwie.
- Jeżeli Ty lub Twoje dziecko doświadczyło wykorzystania seksualnego lub nadużycia seksualnego.
- Jeżeli doświadczasz dyskomfortu z powodu złego myślenia o sobie, nadmiernego doświadczania lęku lub strachu, poczucia niskiej jakości życia.


W sumie ostatni punkt...




 
 
Psychoterapia
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 13:57   

Czy mam prawo do tego, żeby zapytać jak nazywa się osoba która jest superwizorem psychologa do którego chodzę?



 
 
Psychoterapia
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-11-09, 16:06   

(Pisze z komorki, gdzie nie mam polskich znakow, przepraszam).

Czarna, czytalam kiedys ksiazke, w ktorej bylo wyraznie napisane, ze TAK, masz prawo zapytac swojego psychologa kto jest jego superwizorem. Tak samo jak masz prawo zapytac o kursy jakie skonczyl, czy dalej sie ksztalci itd.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Psychoterapia
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 16:49   

Ella, aha... Dziękuję



 
 
Psychoterapia
Skierka78 



Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 98
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-11-22, 12:44   

Mam pytanko. Usłyszałam od swojej psychoterapeutki że "zachowuje sie wbrew powszechnie przyjetym zachowaniom bo chce w ten sposób zblizyc sie do ludzi." Czy ktoś może się z czyms takim spotkał bo ja nie wiem o co biega. To że nie stosuje sie do zaleceń wynika z tego że dla mnie łatwiej jest zrobic cos inaczej a nie dlatego że chce byc blizej innych.



... w sercu swym poszukam przepisu na świat...
 
 
Psychoterapia
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-14, 18:04   

Co czerpiecie z terapii?



 
 
Psychoterapia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-12-15, 00:13   

Motywację do walki o siebie, sposoby radzenia sobie ze sobą, chęć wydoroślenia.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Psychoterapia
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-03-30, 12:04   

aga_myszka, wybieram się tam z koleżanką. :>



 
 
Psychoterapia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11