Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2016-10-02, 15:21
FAQ - najczęstsze pytania
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-10-16, 17:05   FAQ - najczęstsze pytania

PIERWSZE KROKI NA FORUM


Czemu służy to forum? Jaka jest jego idea?

To forum ma za zadanie pomagać osobom z różnymi problemami i zaburzeniami. Użytkownicy wspierają i służą radą i rozmową. Ideą przyświecającą forum jest stworzenie miejsca gdzie każdy zostanie wysłuchany i gdzie użytkownik ma możliwość bycia zrozumianym i akceptowanym

Zarejestrowałem się na forum - co teraz?

Witaj wśród nas i zapoznaj się z Regulaminem - on naprawdę nie gryzie.

Przeczytałem regulamin, ale nie mogę pisać na forum.

Nowo zarejestrowany użytkownik ma ograniczoną możliwość pisania na forum do czasu założenia swojego tematu powitalnego w dziale Poznajmy się!.

Co to jest temat powitalny?

Każdy użytkownik ma prawo posiadać "swój" temat zwany przez nas tematem powitalnym. Mówi o nim punkt VI.6 Regulaminu:
Użytkownik może posiadać tylko jeden „temat powitalny” tworzony w dziale „Poznajmy się!”. Po jego awansie do rangi Zaufanego temat ten zostanie przeniesiony do działu „Moje myśli zamienione w literki”. Tytuł tematu powitalnego powinien zawierać nick Użytkownika, który go zakłada lub być tak sformułowany aby w znacznym stopniu odróżniał się od innych. W swoim temacie powitalnym użytkownik może pisać o wszystkim co go dotyczy o ile nie łamie to innych postanowień Regulaminu.
Regułą jest, że nowy użytkownik przedstawia się forumowiczom w temacie powitalnym, a w późniejszym czasie temat ten służy mu do pisania o sobie i swoich problemach. Tematy w dziale Poznajmy się! są niewidoczne dla niezarejestrowanych użytkowników. Po stworzeniu tematu powitalnego użytkownik otrzymuje rangę Nowy i może odpowiadać w istniejących na forum tematach, a także tworzyć tematy w wybranych działach.

Dlaczego nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości?

Z funkcji przesyłania prywatnych wiadomości mogą korzystać użytkownicy, który napisali 5 lub więcej postów.

Czy jeszcze jakieś funkcje forum są dostępne dopiero po napisaniu określonej liczby postów?

Tak:
- oglądanie profili innych użytkowników i przeglądanie listy użytkowników od 5 postów
- korzystanie z wyszukiwarki od 1 posta
- głosowanie w ankietach od 1 posta
- czytanie i pisanie w shoutbox'ie od 1 posta

Napisałem 5 postów, ale nie są widoczne w moim profilu.

Posty z działu Przewodnik młodego forumowicza oraz z kategorii Hyde Park nie są brane pod uwagę przy zliczaniu postów.

Dlaczego nie mam dostępu do wszystkich działów?

Niektóre działy wymagają specjalnych uprawnień - należą do nich:
+ dział Moje myśli zamienione w literki (dostępny dla użytkowników z ragą "Zaufany")
+ kategoria Problemy i uzależnienia z wyjątkiem działu Tematy kontrolowane (zakładanie nowych tematów zablokowane dla "Nowych" i "Na celowniku")
+ dział Sercowe rozterki (zakładanie nowych tematów zablokowane dla "Nowych" i "Na celowniku")
+ dział Seks 18+ (dostępny dla członków grupy "Dostęp: Seks 18+")
+ dział Sprawy intymne (dostępny dla członków grupy "Dostęp: Intymne")
+ kategoria Wszystko o lekach (dostępny dla użytkowników z rangą "Forumowicz")
+ dział Zarząd główny (dostępny dla administracji i moderacji)




Ostatnio zmieniony przez chiroptera 2019-11-04, 18:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
FAQ - najczęstsze pytania
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-26, 11:42   

WYGLĄD I OPCJE FORUM


Co to są style i jak można je zmienić?

Style zmieniają wygląd forum (schemat kolorów i obrazków). Użytkownicy mogą wybrać jeden z 5 dostępnych stylów. Przykładowo strona główna forum w stylu SaphicBloodyDark prezentuje się tak:

Wyboru stylu można dokonać edytując swój profil lub wybierając z rozwijanej listy widocznej na stronie głównej forum pod Archiwum


Czy mogę ukryć logo forum?

Tak. W tym celu w Preferencjach (link na stronie głównej obok wyboru stylu forum) należy zaznaczyć opcję Uproszczony nagłówek.

Co to jest shoutbox?

Shoutbox (inaczej shout lub SB) służy użytkownikom jako komunikator w czasie rzeczywistym – jest dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych z rangą Nowy lub wyższą. Wyświetlanie SB użytkownik może sobie wyłączyć w Preferencjach

Czy mogę sprawić, aby inni użytkownicy nie widzieli, że jestem zalogowany?

Tak. W tym celu w Profilu należy zaznaczyć opcję Ukryj moją obecność na forum. Informacja o obecności na forum nadal będzie dostępna dla administratorów i moderatorów, ale już nie dla zwykłych użytkowników.

Co to są rangi użytkowników?

Rangi różnicują użytkowników w zależności od ich stażu i uprawnień na forum. O tym jakie rangi funkcjonują na forum i z czym się wiążą mówi rozdział III Regulaminu . Rangi zmieniają kolor nicku użytkownika oraz obrazek wyświetlany nad jego awatarem.

W jaki sposób zdobywa się rangi?

Rangi Nowy i Forumowicz przyznawane są automatycznie odpowiednio od 1 i 50 postów. Przyznawanie rangi Zaufany odbywa się według poniższych zasad:
+ Użytkownik musi mieć minimum 100 postów.
+ W specjalnym temacie w "Moich myślach...", jego kandydaturę musi poprzeć 6 innych użytkowników z rangą Zaufany lub wyższą (zabronione jest nagabywanie zaufanych aby udzielili swojego poparcia).
+ Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania awansu bez podania przyczyny.

Ranga Na celowniku to ranga karna dla użytkowników sprawiających problemy, użytkownik dostający tą rangę zostaje wydalony ze wszystkich innych grup do jakich należał.

Jak dołączyć do grup Dostęp: Seks 18+ i Dostęp: Intymne?

Dostęp: Seks 18+ - użytkownik, który ma rangę Forumowicz (min 50 postów na koncie) i wpisany w profilu wiek (powyżej 18 lat) może poprosić o dołączenie do tej grupy, w tym celu należy wybrać w menu "Grupy" --> "Dostęp: Seks 18+" --> "Dołącz"

Dostęp: Intymne - o dołączenie do tej grupy mogą wnioskować użytkownicy, którzy mają rangę Zaufany i widoczne w profilu minimum 300 postów. "Grupy" --> "Dostęp: Intymne" --> "Dołącz"




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2014-04-11, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
FAQ - najczęstsze pytania
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-26, 11:43   

PISANIE NA FORUM*


Czy pisząc w działach widocznych dla gości mogę jakoś ukryć treść mojego postu przed osobami niezalogowanymi?

Tak. W tym celu należy wpisać treść którą chcemy ukryć w znacznik "hide"
Kod:
 [hide] Ukryta treść wiadomości [/hide]

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---


Czy można ukryć wiadomość tak, aby użytkownik czytający post mógł wybrać czy chce czy nie chce przeczytać jej zawartości?

Tak. W tym celu należy zastosować znacznik "spoiler"
Kod:
 [spoiler="ten tekst będzie widoczny zawsze"] Ten tekst będzie widoczny dopiero kiedy użytkownik kliknie button "show" [/spoiler]

ten tekst będzie widoczny zawsze :

Ten tekst będzie widoczny dopiero kiedy użytkownik kliknie button "show"



*odpowiedzi na resztę pytań Antymon zamieszczę wkrótce... no chyba, że mi pomożecie ;-)




 
 
FAQ - najczęstsze pytania
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15