Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2015-10-20, 19:40
Miłość od pierwszego wejrzenia
Autor Wiadomość
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2013-04-03, 17:47   Miłość od pierwszego wejrzenia

Nie zauważyłam nigdzie indziej takiego tematu- może jestem ślepa, a może nie ma ;-)

Anyway, czy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Czy można się zakochać z "marszu", nie wiedząc nic o tej osobie, znając tylko wygląd?
Zdarzyło się Wam kiedyś?
Czy uważacie, że ma szanse to przetrwać?




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2013-04-03, 19:44   

Zauroczyć się można, ale raczej nie zakochać.
Podobny mechanizm do tego, kiedy oceniamy kogoś czy jest fałszywy czy nie, na podstawie wyglądu. Nie pamiętam co to za temat ale jest na forum.
Wiadomo, że nowo poznana osoba wywiera na nas jakieś wrażenie, ale nie powinno ono przesądzać o naszym podejściu do niej na wieki, wieków jament.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-04-03, 20:32   

Zgadzam się z Psychosis, najwyżej można się zauroczyć od pierwszego wejrzenia, bo przecież to tylko cechy zewnętrzne tej osoby nam się spodobały. Przy zakochaniu, trzeba już tą osobę poznać, jej wady, zalety, typowe zachowania, spędzić z nią dużo, dużo czasu. Także ja uważam, że zakochanie od pierwszego wejrzenia nie jest możliwe.



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-04-04, 16:23   

Wierzę w pożądanie od pierwszego wejrzenia.
To akurat zdarza mi się nagminnie.

Zauroczenie też jest możliwe, ale miłość od pierwszego wejrzenia to romantyczny mit.
Nie przywiążę się z marszu do kogoś z całym pakietem emocjonalnych zawiłości, tylko dlatego, że otaksowawszy go spojrzeniem stwierdziłam, że jest fajny.




Disqualified as a human being.
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 22:43   

Mercy, Wow to super... coś niesamowitego :]


Ja nigdy się nie zakochałam, ani nie zauroczyłam. :P




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-29, 22:39   

Może od pierwszego wejrzenia, i jak to Mustela Nivalis określiła, pierwszego otaksowania spojrzeniem :D to raczej nie bardzo wierzę, ale na pewno po kilku rozmowach wiem, czy to jest to i czy chcę próbować w to wchodzić, czy nie.
Nie miewam czegoś takiego jak "stopniowe" zakochiwanie się na przykład, do tej pory jakoś zawsze na samym początku wyczuwałam, czy chcę w to wchodzić, czy sobie odpuszczam.




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-05-29, 22:53   

Ja się zakochałam od pierwszego wejrzenia- w Synku. W taką miłość od pierwszego wejrzenia wierzę. Kocham go bezwarunkową miłością po tym widząc jego wygląd i czując jego bliskość. Nic więcej. I tu nie ma mowy o zauroczeniu.

A z Rafałem nie wiem czy to od pierwszego wejrzenia, wiem, że mnie zainteresował i zaintrygował jak go zobaczyłam a jeszcze bardziej jak się odezwał no i tak to się w różnoraki sposób toczyło aż jesteśmy małżeństwem i mamy synka. Więc istnieje ale uczucie się pogłębia gdy się poznaje osobę lub rozpada. No i pewnie to najpierw było zauroczeniem potem dopiero ten stan przeradza się w miłość.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Klematia 


Wiek: 26
Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 248
Skąd: Zewsząd.

Wysłany: 2013-06-01, 21:06   

Może istnieje, ale osobiście uważam, że raczej nie. Najpierw jest zauroczenie, potem zakochanie, które z czasem przeradza się w dojrzałą miłość albo po prostu kończy. Nie jest raczej realne spojrzenie na jakąś osobę i nagłe kochanie jej, ale jeśli czujemy z czasem, że to jest to, to warto się zaangażować. We mnie chłopak zakochał się po dwóch tygodniach znajomości, ja w nim po kilku miesiącach, więc tu nie ma reguły.



" Dziś wciąż chcę więcej, bo nic mnie nie boli
Gdy na pocięte ręce wysypuję kilo soli
Wokół na ogół mówią, że ten to paranoik. "
 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-12, 08:55   

Nie ma czegoś takiego. Ale zauroczenie od pierwszego wejrzenia, owszem.



dead but delicious
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
niedźwiedź666 
Inferno...



Wiek: 27
Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 167
Skąd: ...z Ciemności...

Wysłany: 2013-08-12, 19:46   

Nie można się zakochać tylko biorąc pod uwagę wygląd. Jak to mówiła ''święta'' księga ''owoce na zewnątrz są dorodne, a w środku zgniłe'' czy jakoś tak :D mniejsza z tym... Najpierw to trzeba poznać taką osobę a później się zakochiwać ;)



Dźwigasz brzemię co jak kamień kolana gnie
co do domu ciągle woła
zapomniałeś sam co prawdą jest, a co nie
czy ją jeszcze znaleźć zdołasz...
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-16, 15:31   

meggi napisał/a:
Anyway, czy wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Czy można się zakochać z "marszu", nie wiedząc nic o tej osobie, znając tylko wygląd?


Ogólnie nie od dziś wiadomo, że pierwsze na co zwracamy uwagę u nowo poznanej lub też zwyczajnie zauważonej osoby, jest wygląd. Miłości od pierwszego wejrzenia nie ma.

Są sytuacje kiedy ludzie na początku zauroczeni są wyglądem, a później gdy bliżej poznają tę osobę zakochują się w niej też na podstawie charakteru. I stąd, moim zdaniem, wzięło się takie stwierdzenie - zakochać się w kimś od pierwszego wejrzenia. Co tak do końca nie jest prawdą, ale przyjęło się i już.

Jednak uważam, że to są pojedyncze przypadki. Zazwyczaj po jakimś czasie okazuje się, że "ten zajebiście umięśniony koleś" wcale nie jest w naszym typie biorąc pod uwagę charakter :)




 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Gladi
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 18:26   

Nie ma czegoś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia i choć kiedyś sądziłem inaczej tak kilka razy się ostro przejechałem i zmieniłem zdanie...To jest nic więcej jak tylko zauroczenie z którego często rodzi się fałszywa miłość ( która wydaje się tą jedyną, a okazuje się fałszywką -coś o tym wiem ).

Prawdziwa miłość potrzebuje wiele czasu, bo miłość cierpliwa jest...w końcu to zrozumiałem i dobrze...




 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
toxic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 20:06   

A jak uważam że jest i coś takiego istnieje... :roll: Minęło wiele lat a ja ciągle pamiętam jak pierwszy raz ją zobaczyłem... jak szła przez dziedziniec politechniki do koleżanki ode mnie z roku... po prostu wiedziałem i czułem... I nikt nigdy nie wypełnił mojego życia tam bardzo... :roll:



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2013-11-13, 20:53   

Myślę podobnie jak większość z was - nie istnieje miłość od pierwszego wierzenia, aczkolwiek zazwyczaj wiem po pierwszym spotkaniu czy coś mogłoby się narodzić. Nigdy jednak nie wykraczało to poza ramy zwykłego zauroczenia/pożądania.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
kurdebele
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-14, 00:27   

Mysle ze nie ma czegos takiego, bedac szalenie zakochanym nie poznalem milosci od pierwszego wejrzenia. Jestem strasznie wybredny i musze kogos dobrze poznac.



 
 
Miłość od pierwszego wejrzenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13