Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wędrujący zeszyt
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 16:40   Wędrujący zeszyt

Dziecko mnie wnerwia, wiecie? napisałam całego posta i już miałam kliknąć wyślij i co? Dziecko przyszło i tak próbowało mi wleźć na brzuch, że aż jakimś cudem okno się zamknęło :/ I pisz od początku. Tragedia. No ale wróćmy do tematu...

Podpatrzyłam na innym forum (postcrossing) fajny patent, a że ostatnio pojawiły się osoby chętne do pisania analogowych listów, to może i tutaj się uda zrobić coś fajnego. Konkretnie właśnie wędrujący zeszyt. Zabawa dzieje się według schematu:

1. Robimy listę chętnych, którzy chcą dodać swoje 'trzy grosze' do zeszytu tzn. wypełnić ileśtam stron (zależnie od ilości chętnych i grubości zeszytu). NIE piszcie swoich adresów w temacie! To załatwimy przez PW.
2. Kupuję zeszyt :D
3. Wypełniam jako pierwsza swoją część, żeby nie było, że ktoś dostanie pusty zeszyt.
4. Wysyłam zeszyt do pierwszej osoby na liście.
5. Ta osoba pisze/rysuje/wkleja co jej wyobraźnia i temat zeszytu (o tym za chwilę) podpowiadają. Tylko proszę, niech nic nie będzie luźno włożone i niech nie wróci do mnie 5kg paczka :D a nadal coś wielkości mniej więcej zeszytu.
6. Odsyła zeszyt drugiej osobie z listy.
7. Druga osoba robi to samo itd. aż zeszyt wróci do mnie.
8. Skanuję zeszyt i wstawiam w jakąś picassę czy inną galerię, żeby zainteresowani mogli sobie pooglądać.
9. Możemy porozmawiać o jakiejś małej nagrodzie za udział - takiej typu pocztówka :)
10. Może się trafią osoby z jednego miasta, to zaoszczędzą na przesyłce i będzie okazja spotkać się na herbatce...
11. Bo nie lubię jak lista ma 10 punktów. ?le mi się kojarzy.

Temat zaproponował kolega, który już się napalił :D na zeszyt, więc będzie jak sobie życzy. Piszemy na temat: Moje ulubione miejsca (najlepiej żeby były z okolicy, w której mieszkacie, choć niekoniecznie muszą to być największe atrakcje turystyczne)

Mam nadzieję że władza nie ma nic przeciwko gromadzeniu danych, ale bez tego cała zabawa jest nie do zrobienia, a i ja nie wykorzystam tych adresów w niecnych celach. Poza tym nikogo nie zmuszam.

Ah, proszę też żeby zgłaszały się osoby poważnie zainteresowane udziałem, bo zaginięcie zeszytu 'w akcji' nie będzie dla nikogo z pozostałych miłe, wpędzi nas tylko w koszty i pozostawi niesmak po zmarnowanej pracy.

No to zapraszam: jakieś pytania? wątpliwości? chętni?




 
 
Wędrujący zeszyt
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-03-17, 17:08   

Szczerze podoba mi się ten pomysł i to bardzo ;) z miłą chęcią wezmę udział w akcji.



"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Wędrujący zeszyt
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-03-17, 17:15   

Chętny jak najbardziej. :D



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Wędrujący zeszyt
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:20   

Mercy napisał/a:
A spoko sama mam zachomikowanych milion adresów domowych do kartek :D

Ale ty nie jesteś zwykłą niebieską rozwielitką, ale czerwoną adminką. Piszesz się?

Jak dalej będzie takie tempo, to będzie trzeba zorganizować więcej zeszytów :D

Tak swoją drogą to pomyślałam też o innym temacie - jest na forum trochę osób interesujących się drugą wojną światową i to mógłby też być fajny temat: "Moja okolica w czasie wojny". W Stargardzie np. był obóz jeniecki, a Szczecin i Police to już szaleństwo... Mnie to nie interesuje jako osobę prowadzącą, chociaż jak ktoś zechce coś takiego stworzyć to mogę się z moim Stalagiem podpiąć.




 
 
Wędrujący zeszyt
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 17:55   

Bardzo dobry pomysł, z miłą chęcią przyłącze się do zabawy. :D



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Wędrujący zeszyt
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:08   

Ja też się przyłączę :)



 
 
Wędrujący zeszyt
toxic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 19:42   

rozwielitka ja też jak najbardziej się na coś takiego piszę :) zeszytów i tematów może być kilka... tak żeby nie było zbyt długiego oczekiwania na zeszyt, aż dana osoba go dostanie, potem załóżmy że popracuje przy nim np: 2tygodnie odsyła dalej... minie jakiś czas i dostanie kolejny zeszyt z kolejnym tematem :)



 
 
Wędrujący zeszyt
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 19:53   

toxic napisał/a:
minie jakiś czas i dostanie kolejny zeszyt z kolejnym tematem

Nie każdy może być zainteresowany każdym tematem, więc trzeba by tworzyć osobną listę do każdego. Poza tym może ktoś inny zechce być 'właścicielem' jakiegoś konkretnego tematu... No ale to już odległa przyszłość. Na razie zajmijmy się tym jednym.

toxic napisał/a:
załóżmy że popracuje przy nim np: 2tygodnie

A tak, zapomniałam o tym wspomnieć, że fajnie by było zmieścić się w tym czasie.

No i będę wdzięczna jeśli będziecie tu pisać kiedy dostajecie/wysyłacie, żebyśmy mogli w miarę na bieżąco śledzić nasze dzieło.

Na razie mamy 6 osób (łącznie ze mną). Jeszcze kilka i zamykam 'nabór'.




 
 
Wędrujący zeszyt
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 20:16   

rozwielitka napisał/a:

Mam nadzieję że władza nie ma nic przeciwko gromadzeniu danych, ale bez tego cała zabawa jest nie do zrobienia, a i ja nie wykorzystam tych adresów w niecnych celach. Poza tym nikogo nie zmuszam.

skoro się wymieniali kartkami, to chyba zero problemu.

Jestem chętna.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Wędrujący zeszyt
inspire2306 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 325
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 20:25   

jesli jest to mozliwe to tez chetnie bym sie w to "pobawila" ;)



 
 
Wędrujący zeszyt
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 20:36   

Dobra, to na razie podyskutujmy ile stron na osobę chcemy. Od tego zależy grubość zeszytu. Moja wstępna propozycja to 5 kartek (10 stron). Biorąc pod uwagę, że chociaż 1 strona z tego będzie stroną oddzielającą 'rozdziały', a oprócz tekstu możecie coś wklejać, rysować albo w porywach fantazji pisać wierszem (no i opisać więcej niż jedno miejsce), to nie ograniczałabym się do jakichś strasznie małych ilości. Jakieś inne koncepcje?

No i wolicie pisać na czystych kartkach, czy na kratce?

Aktualna lista:
1. rozwielitka,
2. Green_girl_94,
3. PanFoster,
4. Yennefer,
5. Ever,
6. toxic,
7. ho,
8. inspire2306.

Może jeszcze dziś lub jutro ktoś dojdzie... Kolejność być może się zmieni jeśli ktoś będzie mieszkać blisko kogoś innego (jak już pisałam) i obie osoby się zgodzą na 'odbiór osobisty'.




Ostatnio zmieniony przez 2013-03-17, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wędrujący zeszyt
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 20:39   

rozwielitka, myślę że 5 kartek, to wystarczająca ilość. Co myślisz o wklejaniu zdjęć tych miejsc, przez nas zrobionych oczywiście? Ja zdecydowanie na kratce.



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Wędrujący zeszyt
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-17, 20:41   

Kratka, kratka. Zdjęcia spoko, ale nie obowiązkowe.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Wędrujący zeszyt
toxic
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 20:45   

Ja bym obstawiał 5 kartek ale czystych :) Lepiej wyjdzie później przy skanowaniu ;) zawsze można sobie pod kartkę podłożyć kratkę do pisania a później ją usunąć ;) ale generalnie dostosuję się do większości :)



 
 
Wędrujący zeszyt
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 20:49   

toxic napisał/a:
zawsze można sobie pod kartkę podłożyć kratkę do pisania a później ją usunąć

Zawsze możesz zrobić markerem taki kratkowy szablon do podkładania i wsadzić do koperty dla kolejnych osób ;p
Tak czy siak pokratkowanie będzie zgodne z wolą większości. Mnie jest obojętne.




 
 
Wędrujący zeszyt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12