Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-01-31, 07:55
Fundusz kościelny
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-17, 10:21   Fundusz kościelny

Fochy kościołów

To jak widzę tę sytuację, zobrazuję metodą miłośnika majtek - opowiadaniem.

Wyobraźcie sobie, że:
Co tydzień jeżdżę na weekend ze Szczecina do Szczecinka. W związku z tym co piątek bywam na dworcu Szczecin Główny, gdzie jest stały lokator, w postaci bezdomnego pana Miecia. Pan Miecio jest całkiem sympatyczny - mimo że śmierdzi i upierdliwie żebra o kasę, to czasem powie jakieś dobre słowo, a jak się zdarzy że będzie miał dobry dzień to nawet będzie Baudelaire'a recytował. W związku z tym daję mu zawsze w piątek banknot 10zł na drobne wydatki. Poza tym, jeśli pan Miecio poniesie mi bagaż, to płacę mu dodatkowo. Sytuacja ta utrzymuje się od lat.
Niestety, kryzys mnie dopadł i te 10zł tygodniowo, to już dla mnie trochę za duży wydatek, więc mam dla pana Miecia nową propozycję.
- Panie Mieciu, coraz bardziej ciążą mi te prezenty dla pana. Może zrobimy tak: Będę panu dalej płacić w piątek za noszenie bagażu, ale już bez tych 10zł. Mam piątkę dzieci, więc powiem im żeby odpalały panu we wtorki po 1,50zł ze swojego kieszonkowego, jeśli tylko zechcą.
- Ale pani dyrektor, tak być nie może! Wtedy zamiast pewnych 10zł, będę miał niepewne 7zł!
- Wiem, ale mnie na to nie stać, a dzieci zmusić siłą nie mogę.
- To niech pani im chociaż powie, żeby płaciły mi po 3zł.
- To za dużo. Żeby dzieci płaciły po 3zł musiałyby dostawać większe kieszonkowe, na co też mnie nie stać.
- Albo będę dostawać od każdego z twoich bękartów po 3zł w każdy wtorek albo wracamy do 10zł od ciebie co piątek! Innych rozwiązań nie przyjmuję do wiadomości!

Po czym zabrał swoją dychę i podreptał obrażony w stronę sklepu.




 
 
Fundusz kościelny
Gość

Wysłany: 2012-11-17, 10:37   

No mniej wiecej ale nie do końca tak. Polacy (czyli rząd) podpisali konkordat z Watykanem i na tej podstawie musimy płacić kościołowi (każdy obywatel ze swoich podatków). Ludziom sie to nie podoba, ale nic nie możemy zrobić bo jak widać Polska nie jest suwerennym państwem.

Z drugiej strony nie ma w Polsce tak silnej partii politycznej (czyli gotowej stracic poparcie katolickiej części społęczeństwa) która rozwiązałaby konkordat. A przydałoby się - Anglia to zrobiła wieki temu bo nie chciała płacić papieżowi, więc założyła swój własny anglikanizm i już. Ale tam jest inna mentalność a w PL inna.




 
 
Fundusz kościelny
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-17, 11:42   

rozwielitka, jasne, że kościół się pofocha, ale mam nadzieję, że zmiana przejdzie... będę się wtedy mogła odpisać na Rodzimy Kościół Polski :D A tak poza tym to chyba to jest największym problemem KK tutaj... że nie tylko oni będę dostawać dotacje, ale, że każdy będzie mógł odpisać się na rzecz swojego wyznania.



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-11-17, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fundusz kościelny
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-17, 12:10   

Emaleth napisał/a:
każdy będzie mógł odpisać się na rzecz swojego wyznania.

Do 5 grudnia zostanie podjęta decyzja w sprawie rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti na oficjalnej liście kościołów i związków wyznaniowych...




 
 
Fundusz kościelny
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13