Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-01-31, 07:50
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Autor Wiadomość
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-11-01, 10:48   

To jest tak żałosne że nie zwymiotować się chce na samą myśl.
A teraz najlepsze, artykuł o takiej samej tematyce na stronie mojej szkoły. Podaje link http://pio.superszkolna.p...arto_przeczytac




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Gość

Wysłany: 2012-11-01, 10:50   

Mercy napisał/a:
"dziesięcina" - czyli oddawanie 10% swoich dochodów na cele związane z funkcjonowaniem zboru (utrzymanie budynku/sali, koszty związane z zakupem różnego sprzętu, książek, ewangelizacji, czasem wynagrodzenie dla pastora itp.). Ma to swoje uzasadnienie Biblijne.


Podobno ma, a podobno nie ma bo Jezus zniósł zakon czyli dawne prawo w tym dziesięcine. Różne zbory właśnie dlatego różnie to widzą. Co do tego to pastor jest utrzymywany przez wiernych tak samo jak i księża katoliccy.




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 11:01   

Mrs_Malakian, masakra... nie wiem czy śmiać się czy płakać.



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 12:31   

Brak mi słów po prostu. To jest tak głupie, że myśląc o tym czuję kompletną pustkę, bo nie wiem jak się wysłowić. Żałosne, naiwne granie i udawanie świętego. Sadist ma rację, klechy boją się tego, że zbankrutują doszczętnie.

Przypomniała mi się anegdotka, którą opowiadała moja szwagierka. Mówiła, że jej kumpela mieszka w małej wiosce (na krzyż 3 mieszkania) i jak była kolęda, ksiądz zapytał się jej, czy podwiezie go do pobliskiej wioski, bo jest zimno a nie ma transportu. Ona zaś odpowiedziała "przecież jezus też zapierdalał z buta i nie narzekał"
Może to nie ma nic wspólnego z hallołyyn, ale pokazuje hipokryzje księży i ich głupotę.




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-11-01, 16:16   

Tak.. A skupianie się na święcie zmarłych, to jest skupianie się na kupowaniu zniczy i wiązanek oraz płaceniu za wypominki w kościele. Iście po chrześcijańsku, a jak bezinteresownie!



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 16:35   

Anyone napisał/a:
Tak.. A skupianie się na święcie zmarłych, to jest skupianie się na kupowaniu zniczy i wiązanek oraz płaceniu za wypominki w kościele. Iście po chrześcijańsku, a jak bezinteresownie!


<lubię to!>




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-11-01, 17:40   

Anyone napisał/a:
Tak.. A skupianie się na święcie zmarłych, to jest skupianie się na kupowaniu zniczy i wiązanek oraz płaceniu za wypominki w kościele. Iście po chrześcijańsku, a jak bezinteresownie!



no to dowaliłaś... brawo!

Szkoda,że nie mogę iść na Zombie walk tak notabene... wkurzyłabym starsze panie xD




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
dragon29 


Wiek: 40
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-03, 21:39   

kościół dla mnie jest obecnie 3 razy "B" tzn

bezczelny
bogaty
bezkarny

Jeśli istniej jakieś zbawienie to wg mnie zależy ono od nas samych, a więc jakimi jesteśmy ludźmi, a nie od tzw pośredników tj. księża




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-10, 21:53   

Temat do rozmyślań: Dlaczego kościołowi przeszkadzają bezsensowne (tzn. bez głębszego przekazu) bale przebierańców, a nie mają nic przeciwko andrzejkom? Przecież wtedy się wróży, czemu kościół jest mocno przeciwny, bo to wchodzenie w boże kompetencje.



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 10:09   

Chochlik, co do wróżb andrzejkowych to kościół jest im jak najbardziej przeciwny. A same święto? No cóż, może księża wierzą, że Św. Andrzej będzie trzymać pieczę nad duszyczkami biednych Słowian.



 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-17, 11:21   

Bardzo ciekawy artykuł na temat Katolickich korzeni Halloween.

Jak słyszę od katolika, że halloween to promowanie okultyzmu i magii to od razu widzę obraz jak św. Dionizy trzyma w rękach swoją odciętą głowę.
Obraz Tomasza Dolabella -"Męczennicy tuluscy" można zobaczyć też w budynku sąsiadującym z Bazyliką Dominikanów pw. Świętej Trójcy w Krakowie.


Samych motywów z czaszką też w takich kościołach nie brakuje.




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-12-17, 11:46   

Mi się podobało, jak Edyta Górniak na instagramie czy coś w tym stylu umieściła filmik, że "halloween" w wymowie to "hellołin" czyli jak "hell win".
Ale czego spodziewać się po kobiecie, która narzeka, że jadąc w okolice Zakopanego, podali jej kwaśnicę :roll:


A czy to w ogóle ważne jak to z tym Halloween jest? Chrześcijanie promują/promowali*, że ryba to nie mięso, bo w piątki nie je się mięsa tylko ryby.
Chociaż w kabarecie widziałam lepsze tłumaczenie - ryba to nie mięso, bo ryby kupujemy w rybnym, nie mięsnym! :D


*wypadłam z obiegu, nie wiem jak jest aktualnie tym bardziej, że można już ponoć jeść golonkę na Wigilię.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-17, 12:49   

Euphoriall napisał/a:
A czy to w ogóle ważne jak to z tym Halloween jest?

Ważne, gdy dzieciaki i ich rodzice przeginają i nie przyjmują do rozumku, gdy ktoś tego nie obchodzi, nie uznaje, bawi się w "cukierek albo psikus" i w ramach tego uznają, że komuś można zniszczyć drzwi czy cokolwiek innego.
Ważne, gdyby w polityce wymyślili, że założenie maski kościotrupa 31 października byłoby karalne więzieniem jako znieważenie... uczuć religijnych, czy coś. Póki co, w tym temacie chyba głośniej o przeginających, którzy lubią się w to bawić.

Chyba w żadnym temacie nie ma równowagi i ktoś musi dążyć do skrajności by uprzykrzyć życie innym.




 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Adeptus 


Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 27
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-09, 14:43   

Cytat:
Mi się podobało, jak Edyta Górniak na instagramie czy coś w tym stylu umieściła filmik, że "halloween" w wymowie to "hellołin" czyli jak "hell win".


Co jest o tyle zabawne, że ona, jako osoba wierząca w kosmiczne energie i inne paranormalne teorie, też jest dla KK okultystyką w sidłach Szatana.




Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-11, 12:48   

Sweden napisał/a:
Chyba w żadnym temacie nie ma równowagi i ktoś musi dążyć do skrajności by uprzykrzyć życie innym.

Ano nie ma. Świat byłby zbyt nudny i piękny gdyby równowaga była zachowana.

Adeptus napisał/a:
, że ona, jako osoba wierząca w kosmiczne energie i inne paranormalne teorie

O, to o tym nie słyszałam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Halloween to promowanie okultyzmu i magii
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12